LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Pfuuu am vrut sa ma uit cu sotul la "this is 40" si el a adormit cu IlincaSa ma uit singura sau sa-l astept sa-l vedem impreuna in alta zi?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




nu stiu

eu una fug in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Somn usor Mada.

cami am vorbit, mi-a zis prietena mea ca se intereseaza, dar nu m-a sunat. Voi stiti exact cand veti merge?

waw ce vant bate la noi. Ce bine e sa ai o casuta si sa fie cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pe mine m-au amuzat

Raspunsuri date de copii din clasa a-II-a la urmatoarele intrebari:

De ce a facut Dumnezeu mame?
1). Sa ne ajute pe noi cind ne nastem.


2). Ea e singura care stie unde e banda de lipit.
3). Mai mult ca sa curete casa.

Cum le-a facut Dumnezeu pe mame?
1). El a folosit pamant, cum ne-a facut si pe noi.
2). Magie, plus putere suprema, si a amestecat mult.
3). Dumnezeu a facut mame la fel ca mine si tine ... Numai ca el a folosit piese mai mari...



Din ce ingrediente au fost facute mamele?
1). Dumnezeu a facut mame din nori si par de inger si cele mai frumoase lucruri din lume si o masura de severitate.
2). Ele trebuie sa aiba startul din oase de om. Dupa aia s-a folosit foarte multa ata, ma gandesc.



De ce Dumnezeu te-a dat pe tine mamei tale si nu la altei mame?
1). Pentru ca noi sintem neamuri..
2). Dumnezeu a stiut ca ea ma iubeste mai mult decat mamele altor oameni.



Ce fel de fetita a fost mama ta?
1). Mama mea a fost totdeauna mama mea si nimic altceva.
2). Nu stiu, ca nu am fost pe vremea aia, dar cred ca a fost mare sefa.
3). Altii imi spun ca ea era buna candva.



Ce a trebuit sa stie mama ta despre tatal tau inainte ca ea sa se casatoreasca cu el?
1). Numele lui de familie.
2). Ea a trebuit sa stie trecutul lui. Daca a fost un escroc? Daca se imbata cu bere?
3). Daca face cel putin $800 pe an, daca el a spus ’nu’ la droguri si ’da’ la treburile casei?



De ce mama ta s-a casatorit cu tatal tau?
1). Tatal meu face cele mai bune macaroane din lume. Si mama mea mananca mult.
2). Ea a devenit foarte batrana si nu mai putea sa faca nimic fara el.
3). Bunica mea mi-a spus ca mama mea nu a avut sapca gindirii pe cap cand s-a maritat cu tata.



Cine-i boss la voi in casa?
1). Mama mea nu vrea sa fie boasa, dar ea trebuie sa fie pentru ca tatal meu e pampalau.
2). Mama e. Poti sa-ti dai seama dupa cum face inspectia camerei mele. Ea vede orice sub pat.
3). Eu cred ca mama e, numai pentru ca ea are mai multe de facut decat tatal meu.



Care-i diferenta dintre mama si tata?
1). Mama lucreaza la lucru si lucreaza acasa, iar tata lucreaza numai la lucru.
2). Mama stie cum sa vorbeasca cu profesorii fara ca sa-i sperie.
3). Tatii sint inalti si puternici, dar mama are puterea reala, pentru ca ea este cea pe care o intrebi cind vrei sa perteci o noapte acasa la prieteni...
4). Mama are magie, ea te face sa te simti bine fara doctor.



Ce face mama ta in timpul liber?
1). Mamele nu au timp liber.
2). O auzi pe ea zicand ca plateste facturi toata ziua.



Ce ar trebui sa schimbe mama ta, ca sa fie perfecta?
1). In interior ea e déjà perfecta. Pe dinafara cred ca ar trebui o operatie de frumusete.
2). Dieta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, eu tin minte cum ma durea capul cand am inceput sa lucrez de la 8...e naspa ca n-ai metro-ul aproape....
Somleac... eu zic sa te culci vedeti filmul alta data.Mi-a placut mult postarea cu mamele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami ce faci? am spalat azi o gramada, ordne, curat... si am folosit accesoriu de taiat cartofi pai de la robot s-au taiat instant... siiii mi-a iesit primul pandispan din viata mea, am luat reteta de la Laura Adamache de pe site, eu care fac creme fierte si blat de bezea... si alte nebunii... nu-mi iesea pandispanul.. acum am unul de 7 cm inaltime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac, tare axiomele copiilor andra face si ea cu mine, isi gaseste de lucru, insa nu te gandi ca ma incurca..sta pe langa mine, mai da o mana de ajutor..a pus aspiratorul pe sus si pe urma a coborat la tacsu jos putin, cat am apucat geamurile sa le sterg..pe urma jos le-am sters cat a dormit ea a pranz, asta era mai complicat ca nu puteam sa o tin cu gemaurile deschise larg..in rest, cot la cot..oare cand o fi mare ma mai ajuta ? ca tare bine ar fi
ce frumos ca mergeti la bazin, ce mi-ar mai trebui si mie acum unul cu hidromasaj..sau macar un masaj..simt ca a trecut trenul peste mine

ailed, sa stapanesti sanatoasa si cu folos masinaria


yvy, si noi tot crocsi avem la gradi..restul nu le tine in picioare, transpira..

ma bag si eu la un dus si nani..

aa, somleac, de unde ai filmul ? sau cum faci sa-l vezi acasa ? ca stiu ca e aparut recent..le descarci de undeva ?

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

delia, sa folosesti sanatoasa noua achizitie!!

miha, superbe martisoarele!! eu nu prea sunt cu ele dar ale voastre sunt ffff fffff frumoase!! unde mergeti la balaceala??? cum te descurci sa mergi cu toti 5?

eu nu stiu pe unde sa mergem azi, poate la MC apoi la spatiu de joaca.....la porumbei ...habar nu am....sotul este suparat ca o ametita i a lovit masina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

am intrat sa vad ce faceti ieri n-am avut timp ca am peytrecut , a fost foarteee frumos, tortul deliciosssss, super..
o sa pun si poze.

prima zi de munca a fost foarte bine, n-am facut nimic cica m-am acomodat. de luni intru si eu mai serios in treburi. chiar a fost bine, Anastasia a stat frumos cu buni, au fost afara, ele doua se inteleg tareee bine, nu-mi fac eu griji, sta cu ea oricat. ajung acasa la 17.30, este bine.
asa relaxata si linistita am venit acasa dupa 8 ore plecata....este bine sa si pleci de acasa undeva asa, atatea ore....

madutza te vei obisnui si cu programul. eu macar nu dormeam la prazn, ca sigur ma dadea peste cap treaba asta
eu ma trezesc la 7 as putea si la 7.30 dar vreau sa fiu sigura ca am timp de toate, sa mananc....

nasol ca toata ziua stai pe scaun, asta nu este bine deloc. nu ai voie sa te ridici? lucrezi direct cu clientii? eu vineri cred ca am stat pe scaun juma' de ora din 8 atata m-am fatait pe acolo, peste tot... eu ma ridic foarte des de pe scaun, ca nu am munca asa non-stop. pot sa fac mii de pauze dar si cand stau mai mult parca anchilozez

alexina refacere rapida, mami si bine ai venit puiut frumos!

somleac sa porti sanatoasa noua achizitie eu as vedea filmul cu sotul, are alt farmec. si noua ne place sa vedem filmele impreuna, mai comentam, mai radem...
super cu mamele...asa este

yvy ce emotoii pe tine ca o duci la gradi pe Larisa. si eu la fel as fi. pana la anul cand o voi da, voi fi pregatita
cu mancarea la gradi...asa este, trebuie sa vorbesti cu alea de acolo, sa le zici...ca acolo le da de toate

ally imediat naste si sora ta ce a trecut timpul, parca ieri ne anuntai. sa aiba grija cu diabetul, sa tina regim.ailed a sfatuit-o bine, ca doar a trecut si ea prin asta.

chiar, ailed, saraca de tine, ce te mai abtineai de la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed am petrecut tare frumos. Anastasia s-a tot jucat, nu a dormit la pranz deloc, a mancat de toate, de toate a fost centrul atentiei, normal si la 18 a cazut lata pana la 22.15 am schimbat-o, am spalat-o, a patat ceva ...o budinca de telina, pui si branza facuta de mama apoi i-am dat lapticul si am facut iar nani pana la 7 dimineata.

a fost frumos, a venit si matusa-mea de la cofe cu sotul si baiatul, de mult n-a mai venit pe la noi, m-am bucurat.

salata in straturi a avut cel mai mare succes, adevarul este ca este si buna tare, apoi budinca de pui, telina si branza, racitura de curcan si apoi friptura si tortul nu mai zic mi-a mai adus si matusa-mea niste praji buneeeee imi venea sa le mananc pe toate dar nu mai puteam

merg sa pregatesc micul dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus cateva poze.


Mergi la inceput