instalare cada

instalare cada | Autor: patou

Link direct la acest mesaj

fostul proprietar voia sa-si inlocuiasca cada de la baie. a cumparat de toate. o cada in fibra de sticla, niste pereti glisanti din sticla care sa inlocuiasca perdeaua si pereti acrilici care sa inlocuiasca faianta) N-a apucat sa schimbe nimic si noi am "mostenit" materialele.

De cateva zile tot vizionez pe youTube filmulete despre instalarea cazii si doar vazand filmuletele totul imi pare floare la ureche . Sotul nu are timp sa ma ajute, instalatorul costa foarte scump, iar eu am timp disponibil... si in plus vechea cada e acrilica, deci nu din fonta ca sa am probleme cu greutatea ei.

Sa ma incumet oare? Mentionez ca experienta mea e zero. posed doar bunavointa si entuziasm



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Vrei sa te apuci sa mesteresti singura? Bravo, ai curaj!!!
De ce nu? Sa ne spui daca ti-a reusit proiectul. success!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

sigur ca o sa va spun daca va reusi proiectul. abia astept sa ma laud (daca nu voi putea sa ma laud cu rezultatul final cel putin ma voi lauda ca am avut curajul sa incep proiectul )

multumesc pentru incurajari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Ce sunt acei pereti acrilici care inlocuiesc faianta? Am dat o cautare rapida pe google si nu am gasit nimic. Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

arata ca si peretii unei cabine de dus (peretele care e pe colt are chiar niste rafturi).dar e foarte probabil sa se numeasca altfel si sa nu stiu eu. As pune poze dar nu stiu cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

patou, ai jos la topic scris galerie - pune acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

multumesc! ma dus sa pozez peretii si pun pozele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Multumesc pentru poze si iti urez succes cu ce ti-ai propus. Si eu vreau sa renovez baia , am cabina de dus si imi doresc cada si pentru asta trebuie sa schimb tot , dar nu am chef nici sa chem pe cineva , dar sa ma apuc eu ... Trebuie sa schimb si faianta, pentru ca in spatele cabinei nu am pus atunci cand am renovat, la viteza, si acum nu mai gasesc faianta la fel... de asta intrebam de acei pereti , dar nu cred ca ma ajuta.
Am cumparat cada, bateria, lavoarul dar stau cuminti si astepata sa-mi vina mie cheful... cred ca astept sa se mai incalzeasca putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

patou, acum ne-ai facut si pe noi parte din proiectul tau, asa ca asteptam sa ne spui cum merge. Vrem sa bem sampanie la final. success!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

ma bucur ca sunteti parte la proiect . e motivatia de care aveam nevoie, daca am intrat in hora (mi-am batut gura) trebuie sa joc (ca altfel poate ca as fi abandonat )

Daca-mi reuseste instalarea cazii poate voi avea curajul sa ma lansez sa schimb si robinetul (acum ma bucur ca e pe perete si n-o sa am treaba cu el)

pun niste poze cu cada asa cum arata acum. (ma voi apuca de treaba in saptamana 4-8 martie cand baietelul meu isi va petrece vacanta intr-o tabara de zi)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Spor la treaba!
Ne pricepem la dat sfaturi

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput