Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

vreau_bebel super veste.
dupa vii acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cristina , multumesc vecina felicitari si tie iti fac galerie live tie
Miky, multumim pt galerie
Vera, bine ai venit
Vreau_bebel , ma bucur nespus pt voi !!
Ciuripica , succes maine !
Hatice, Lorelei-momentan sunt ok. Am emotii pt astazi , o sa fie a doua monitorizare . Sa vedem ce o sa imi spuna. Astazi cred ca o sa fac si EI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Hatice. Da. Si eu am EI. A foat ok. M a durut un pic la interventie dar a durat fix 1 min cu tot cu pus si scos chestia aceea de departat. Si apoi pana a doua zi la pranz am sangerat de cate ori mergeam la baie. Azi m am bucurat cand mi a spus ca am in continuare endometrul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna fetelor si fiti barbate!
Cum sa va speriati de un ac finut de la seringile astea. Inteleg ca poate au ramas traume din copilarie cand ni se faceau injectiile alea groaznice cu acul ala mare, insa injectiile astea sunt antrenament pentru cand o sa avem puii nostri, iar pentru ei trebuie sa fim cele mai puternice fiinte din lume!!!
Asa ca, Nelay, Hatice, fiti puternice pentru ca nu e nicio problema cu injectiile astea. Eu nu as putea lasa pe nimeni sa mi le faca! Prefer (pentru ca si acum fac Clexane) sa o fac eu incet, incet, ca nimeni nu stie mai bine decat mine ce simt
Ce faceti daca sunteti singure acasa? Sau cand vin copii si trebuie sa luati o hotarare? Trebuie sa fiti independente!
Mai, fetelor, mai!

Cristina frumos raspuns si acum bafta cu cresterea, apoi punctia si acest dublu transfer!
Bebel, ai deja bebeii tai! Iubeste-i si fii sigura ca o sa ramana cu tine inca 8 1/2 luni , pentru ca dupa calcule au deja aproape doua saptamani!
Nelay o sa fie bine astazi!
Vio81 bine ai venit si sedere cat mai scurta! In privinta raspunsului, ar trebui sa iei in calcul si ca Tayfun nu o sa fie cateva zile in spital (pleaca in Moldova, zic fetele noastre calatoare ), insa totul va fi bine! Au o problema cu intarzierea in comunicare, insa cand vei fi acolo, totul va fi perfect!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza12 spune:

buna vreau bebelas vrea sa imi zici si mie mai multe despre ce taratament faci...eu sunt in aceeasi situatie sotul meu are tot azospermie de 7 ani incerc ...am fost la o gramada de dr nu mai stiu ce sa fac pe 26 m-am programat la giulesti la dr marinescu...si la ce dr esti acum poate tu sti mai multe....astept raspunsul tau sau pe messenger alinadumitrascu2007@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Buna Alina, eu sunt la Istanbul la dr Tayfun. Sunt pe cale sa termun o procedura fiv in care imi pun mari sperante.
E f imp sa stabiliti daca azoo e obstructiva sau nonobstr. La noi a fost obstr iar dr. Hakan Ozveri , tot de la Acibadem, i a facut sotului microtese si i a extrad spermatozoizi direct din testicul, el neavand problema de producere. Daca te mai pot ajuta cu ceva...
Nu sunt in masura sa ti dau sfaturi, insa eu nu regret o secunda ca am venit aici, indiferent de rezultat. Daca e nevoie sa repet tot aici ma intorc. Va doresc numai bine. Activeaza ti PM

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

bravo Bebel, imi place atitudinea ta, este foarte importanta sa iti pastrezi optimismul deci asa se procedeaza, un transfer de z3 si apoi blasto astfel sansele de reusita cresc considerabil
daca ma grabeam putin cu fiv-ul, va/ne incurajam live dar asa stam pe margine si facem galerie serioasa

nanne, sa stii ca ai dreptate in ceea ce priveste injectarea, desi mi- e frica si de o musca, durerea o tolerez mult mai usor daca depinde de mine astfel si gradul de suportabilitate e mai mare,poate pare usor sadic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Turqoise de musca nu mi-e frica, e doar enervanta ea; dar mi-e frica de gandaci si paianjeni
Si nu e sadism, dimpotriva. Injectiile astea se fac cu usurinta, nu 1,2,3 si! iar eu sunt singura in stare sa imi stiu gradul de suportabilitate.


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Multumesc fetelor.
Mult succes "turcoaicelor" si va tin pumnii,sa fiti curajoase si relaxate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Cristina mersi mult.Deci EI e o procedura simpla.
Vreau_bebel bafta la ET.
pup toate turcoaicele.

Mergi la inceput