Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

E fetita mea in visele mele, bineinteles

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Buna seara, ma numesc Veronica,sunt noua pe acest forum mai precis de aseara.L-am gasit intamplator cautand informatii despre FIV la clinica Acibadem si am ramas placut impresionanta sa aflu ca sunt multe mamici in devenire in aceasta perioada.
Felicitari fetelor si sper sa veniti acasa cu burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Pe scurt:ma chinui sa raman gravida de 6 ani am 2 sarcini pierdute, o extrauterina,o trompa scoasa,cealalta se infunda mereu,3 inseminari si un Fiv facut in tara.Momentan astept raspuns de la Semra Selim unde am trimis istoricul si rezultatul analizelor date de clinica.
Puteti sa-mi spuneti cat dureaza pana primesc un raspuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Si eu mereu mi-am dorit o fata, dar un copil sanatos sa am si m-oi pricepe eu sa cumpar si hainute si jucarii pentru baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Vera bun venit si sa te veden repede la burtici! Ar tre sa primesti rasp in 3 4 zile insa dupa ce ti studiaza dr. istoricul. Eu zic ca de luni sa l trimiti din nou, asa m au unvatat si pe mine fete si a mers. Sper sa rezolvi si sa te gravidesti repede


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna Veronica,
Bine ai venit in harem.
In cazul meu a durat aprox 12 zile, dar am revenit cu un kindley reminder, la sfatul fetelor de aici.
Parerea mea este sa astepti 1 saptamana si apoi sa revii.Sunt romancele la dansul la gravidit

Unde ai facut fiv-ul?cu cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nelay maine ai EI si monitorizare.Multa bafta!cine iti face injectiile? sotul? sau ai reusit si tu?

Cristina tu esti programata tot maine?
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, multumesc mult
Da, sotul . Eu nu as putea in veci sa mi le fac singura
Chiar si atunci cand mi le face el imi acopar fata sa nu trag cu ochiul
Urasc acele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Multumesc fetelor.In afara de analizele acestea pe care mi le-a dat clinica sa le fac, mai urmeaza si altele? La voi cum a fost?

Analize solicitate - femei
ALT
AST
BUN
Creatinina
Hemograma completa
Rubella IgG
HbsAg
Anti HCV
Anti HIV
TSH
PRL
Glicemia preprandiala

Analize solicitate – barbati
HbsAg
Anti HCV
Anti HIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

nelay_star lasa ca s-a specializat deja . si are sigur grija maxima . tu uita-te in alta parte . hmmmm .... ma intreb cum va fi la nastere . unde o sa te uiti

Mergi la inceput