Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Vreau_bebel noi ne injectam si asteptam. Apropo de injectat l Citrotide ai avut ceva reactii? Eu ma inrosesc f tare in zona in care imi fac injectia si ma furnica de-mi vine sa-mi iau pelea.

Ceva vesti de la clinica? Astazi ar trebui sa ai nu?
Pupici si bafta multa in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cri sa stii ca si eu ma iritam de cetro imi apareau si noduli asa cateodata dar in 30 min trece.
Am primit vesti di 9 ovo 4 au fost goale iar 5 fecundate. Ma asteptam la mai bine dar asta e, sa vedem maine care cum evolueaza si daca ma cheama la transfer vinei sau lasa pe duminica pt blasto. Pup fetele!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ganduri bune pentru cele 3 cadane aflate in haremul dr Tayfun acum.

Ma gandesc la voi si ca urmaresc cu sufletul la gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Cristina...poza ta! a avut-o si samira33..
daca sunteti una si aceasi persoana, m-am gandit de multe ori la tine.
Mult, mult, mult noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

si daca nu, tot mult noroc iti urez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel, buna productie! Sa speram ca ai sa ai parte de embrio de 3 sau 5 zile voinici de o sa ramana si de fratiori/surioare.
Medicii vor decide care e cea mai buna solutie in privinta transferului. Eu am crezut intotdeauna ca cel mai bun mediu este cel uterin, asa ca am si preferat transferul la 3 zile. Ce-i drept acest lucru a si coincis cu propunerea doctorilor.

Tot intrebai ieri de pastilute, vezi ca in dimineata transferului nu mai iei antibiotic, ok? Iti poti pune crinone pe la 7 a.m., insa atat.

In alta ordine de idei, ia spune tu aici, ai mancat proteine, lactate in perioada de stimulare? Eu am avut 4 oo si toate 4 fura mature si sunt si baba

Apropo fetelor ati descoperit ayran-ul? yammi! Eu l-am descoperit in prima seara cand am intrat intr-un magazinel si mi-am luat doua sticle de apa de 1,5 l si am zis sa iau si o sticla de lapte (ca tot umblam dupa proteine si grasimi bune ) si am nimerit ayran-ul! Predestinati am fost, eu si acest ayran! In fiecare zi aveam si un litru de ayran, pe langa paharul mare de suc de rodii (apropo ar trebui sa bei si acum) si 4-5 litri de apa.

Cristina, intr-adevar, poza de acum de la avatar o mai utilizeaza si Samira , insa nu cred ca se supara. Oricum cand isi va face si ea curaj, se va duce tot spre Trayfun.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multam Nanne.
Sa stii ca lactate am papat(imi place si mie ayranul) insa cu carnea nu ma prea impac. Recunosc ca am papat ceva dulciuri dar nu am exagerat. In schimb stresul a fost maxim. Poate fi si asta o cauza.
Nanne tie ti a zis Daniela in fiecare zi cate celule aveau embrionii?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vreau_bebel 5 din 5 fertilizate ! super !!! de cand asteptau gigeii sotului sa arate ce pot !
si eu am avut o tresarire cand am vazut poza ... mi-e dor de Samiruta noastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Lasa stresul, ce tot zic aici ZEN
Nu imi aduc aminte de cate ori m-am conversat cu ea pe tema asta, insa parca mi-a scris de vreo doua ori! Insa la mine a picat si weekend, am avut punctia vineri si luni transferul, adica a treia zi. Eu insa nu m-am stresat, am stiut ca o sa am macar doi de transferat din patru Situatia ideala ar fi fost sa am patru din patru, insa am continuat sa visez ca asta e gratis si face bine si la ten/zen, vezi ca rimeaza !

In viata ma ghidez dupa principiul ca bad news come first sau no news is good news! Deci daca cineva nu ma suna sau nu imi scrie, inseamna ca e de bine! Sper sa fiu asa si cand vor fi copii mei mari, pentru ca mama facea ca trenul in gara daca intarziam sau ceva de genul, ca "ce s-o fi intamplat?!", etc. Eu intotdeauna ii spuneam calma: mami daca mi s-ar intampla ceva, din pacate ai afla imediat! No stress! Evident tot ca trenul facea pana se linistea; tata imi zambea mereu (eu seman cu el la temperament si nu numai ) si imi spunea: "du-te si o linisteste pe mama, pentru ca iar a tocit covoarele pe aici"


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Bravo vreau_bebel, este foarte bine, acum ne rugam sa fie lipiciosi

Mergi la inceput