Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Amaradia, amnio e indicatia doctorului? Nu a iesit bine DT? Sau vārsta?
Sa ma informez si eu, ca sunt tabula rasa.
Eu am ca piatra de hotar DT prin aprilie...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

amnio e indicatia medicului din cauza varstei.
nu am facut nici dublu test, nici triplu test.
eram constienta ca vor iesi valori care ma vor pune, cu siguranta, pe plans si tot la amnio ajungeam
asa ca... iata-ma aici - linistita, increzatoare si... asteptandu-l pe bebe

tin pumnii stransi in luna aprilie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ok, ma gāndeam eu... Sa fii increzatoare in continuare! Va fi bine!
Eu fac DT ca zic ca-s tānara si sa termin cu una; ce-i drept am emotii, dar cu totii avem la testele astea.
Cand am fost la eco, la inceput mi-a pus vreo 2-3 sec inimioara si apoi m-am linistit

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

amaradia ieri nu am dat de tine, azi nu am apucat eu ... dar mai incerc vb oricum inainte de amino. Gugu are sarcina sa stea cu gherutele stanse !
turcoaicele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Qiao

Pupam ciocu' lui Gugu
Ieri am fost la cosmetica.
Sunt mani-pedichiurita-pensa-epilata
O frumusete ce mai

Daaaa, si eu de cate ori ma duc la eco cer intai sa-i ascult inima si apoi vorbim
Este ceva fantastic, si le doresc tuturor sa aiba parte de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

amaradia multa bafta la amnio.Iti trimit gandurile mele pozitive.
Vreau_bebel, azi-maine sa te odihneste, pune-ti un film , o comedie, detaseaza-te.

Nelay nu mai avem nici o veste despre tine, iti simtim lipsa.
Cristina, mult succes in continuare.

intregului harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

nanne am citit, dar stiam de mesaje, ca vorbisem la telefon cu autoarele - tu mi-ai placut mult, aici
amaradia in cate saptamani esti? Scuza-ma ca n-am retinut, dar avem o prietena de familie foarte apropiata de noi care a facut amniocenteza si i s-a spus (de la Medlife) ca i se poate face pana-n saptamana 20. Iti doresc acelasi rezultat frumos, ca si al ei

Hiii, vreau-bebel, am uitat sa-ti raspund, scuzeee, da-i foarte devreme pentru mine, mai ales intr-o zi de weekend (doar ca m-au trezit vecinii) - cum zice si nanne, e prea mult sa pui inca un crinone. Nici cu lutinus nu cred ca-i o.k. Ti-am zis, eu as merge pe 2 pastilute de duphaston, mai ales pentru ca relaxeaza uterul (asta mi-a zis Albu, n-am scos-o din burta) sau pe inca un ovul de utrogestan, de 200 mg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

aristica, hatice
saptamana viitoare intru in 18 saptamani

la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pup doamnele!
De ieri de la cele doua episoade nu s-a mai intamplat nimic de genu'.
Am cateodata dureri ca la CM, mai intnese aseara, am crezut ca-mi vine, vad ca acum e ok.
Ieri mi-am luat un pipi-test "Fildas" de la Catena pe care sa-l fac vezi Doamne dupa un eventual beta pozitiv, sa-mi ramana amintire.
Azi dimi la toaleta bineinteles ca am casunat pe bietul test. Problema e ca a aparut sotul si ca sa nu ma vada (ca ma necajesc tot timpul din cauza rezultatelor) l-am pus repede pe pervaz si am plecat.
Peste vreo doua ore a 2 a liniuta era ff pala dar la locul ei. Oare e dara aceea de uscare, din cauza ca l-am citit asa tarziu?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vreau_bebel daca nu l-ai citit in timp, mai bine fa abstractie de el. e mai sanatos asa, decat sa iti stresezi neuronul de graviduta cu o fi ... nu o fi ...


Mergi la inceput