MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu am target, -5 kg pana la pastele meu . e cam al naibii de aproape avand in vedere ca am tooot stagna... :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

roxana sa mai dea sa mai dea..si nu baba..ci vesnica tinerica

io asta nu o pricep..si atunci de ce alte seminte nu trebuie sa le mancam macinate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Brandusik, asa stiu si eu, de semintele de in, sa fie macinate. De fapt cand le cumperi vezi ca nu sunt macinate, ci... strivite cumva, nu sunt ca o pulvere fina.

Ninha, multumesc frumos. Asa stiam si eu, si nu ca m-ar deranja, si eu mai fac abateri, era dor ca sa stiu daca am informatiile corecte sau nu.

Propunerea e intersanta, dar mi-e frica sa nu ma frustreze, ca eu nu prea scad in moment... Si chiar, care Paste? ca al meu e la inceputul lui aprilie. Pana atunci as fi fericita cu -3kg si ok cu -2kg.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

si eu as fi super-fericita cu -2 pana la Pasti, adica doua kg in doua luni! e ultra-rezonabil, in cazul meu, numai sa scap de stagnarea asta. ma gandesc ca fiecare sa-si stabileasca targetul si Pastele pe care il alege:))

Despre semintele de in, eu stiu ca nu se digera pentru ca au coaja prea dura, mai dura decat celelalte seminte, si trebuie macinate sau bine sparte cu dintii, altfel trec prin stomac neatinse. eu imi iau intregi si le mestec bine inainte de a le inghiti, dar ma gandesc serios sa-mi iau rasnita special ptr ele, ca ma dor falcile de atata mestecat, aprca sunt ala din povesti care mesteca pietre de moara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

uoooooof...trebe sa me iau si eu o rajnita atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup montigirls ati fost harnicute si ati vorbit mult ..... imi placeeeee

brandusik si eu stiu de semintele de in tot asa ... eu am si praf si intregi, sincer imi place sa le rontai eu intre dinti decat sa pun praf dar nah , daca e mai benefic atunci folosesc si praful din cand in cand

ninha nu stiu ce sa spun ..... ma bag si eu la cursa pana la paste ... oricum la cum stagnez si eu acuma nu stiu ce sa fac sa pun pe scazut putin cantarul .... cred ca miscarea ar debloca la mine .... trebuie sa incep sa merg la sala pentru ca simplul mers pe jos acasa 6 km zilnic nu e suficient

adinag teoretic almete are grasime , eu mananc pe ardei sau pe castraveti branzica .... nu prea e ok sa o combinam cu finne crisp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Somleac super super super scaderea la tine .... m-ai ajuns ... bravooo de-acuma mergem brat la brat

puisorule asa e si la mine , stagnez si fara carbo mai nou , d'apoi cu carbo sunt in plop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na Ninha ma bag cum sa nu ca sunt asa de plina de avant

Mi-am luat un pardesiu , mama mama si un pic ma strange peste . Asa ca motivatia o am, pofta de mancare lipsa e, toate premisele pentru o slabire reusita.

Mai Andanii vezi ce faci cu sportul ala sa nu ma lasi de caruta cu Kg ca eu n-am timp de sala si alte nazbatii.

Brindu asa e cu inul. Au coaja mult prea tare si nu poate fi digerata, cum sunt asa marunte e putin probabil si sa le nimeresti si sa le spargi pe toate intre dinti, de aia e mai bine sa le adaugi gata maruntite.

Am o stare de fericire generalizata direct proportionala cu cantitatea de muci/secunda si invers proportionala cu starea vremii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

miha ce fiziceste iti expui tu mucii:))))


eu nush daca sa ma bag la treaba asta...ca..de pastele catolic ajung la mama acasa...dar poate fiind cu dintii pe masa dentistului nu o sa fiu capabila sa mananc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ziua buna!

Raceala mea a cedat, yupiii, sunt aproape reparata. am reusit in sfarsit sa imi cumpar Noni si dupa ce a bagat doza soc de 6 pastile pe zi, a 2 a zi eram 90% refacuta. e clar ca Noni functioneaza de minune la mine.
Mi-am mai luat si obiceiul de a manca usturoi...ca pe bomboane. Mananc cate 5-6 catei pe zi. Noroc ca iubesc usturoiul cu toata putoarea lui :)).

Scaderea mea continua, dimineata aveam 61.3, dar cum am mancat cam foarte putin zilele trecute pe motiv de raceala, sper sa nu recuperez acum, ca m-am reparat.

In ultimile zile nu am mai mancat nimic seara, dupa ora 18 si cred ca d-asta s-a urnit cantarul, voi studia asta...

Meniul meu de azi:
MD: o sticla de kefir
Pranz: supa de legume, paste mung cu sos de rosii si usturoi, ceai negru cu smantana
Cina: momentan am mancat 4 patratele de Heidi extra dark si acum beau un ceai de macese. as mai manca mai tarziu niste agrise uscate si poate un mar.

In rest, lucrez la capitolul "caputz", ca am avut niste zile absolut oribile, mi-a venit Cm-ul mai devreme si am avut niste stari nervoase de nu se poate. Sper sa treaca si asta si sa ma regasesc, sa invat sa rad iar si sa ma bucur de miciile fericiri zilnice si sa ignor elementele negative. O fi de la vreme...oboseala, stres, frustrari, dar vine ea primavara si sa vedeti ce zambet larg o sa am iar!



Mergi la inceput