MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:


Azi am testat si eu cantarul. 111.3 Kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Wow! Liviu, super-tare! Felicitari!
Saptamana viitoare ma canatresc si eu. Dar sigur nu ma pot lauda cu atatea kg date jos ca tine.
Andaniiiii, de ce nu ma auzi? vreau sa fac sufleul ala!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Felicitari Liviu!! la cat mai multe kg date jos.

Eu plec, deja sunt obosita.. si nu am avut nici caldura..
Ne auzim luni..Un week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

onyca bine ai venit si spor la slabit

liviu bv bv...asta da scadere

am scris mai devreme un ditamai mesaju da am uitat a dau send si nu s-sa salvat...m-am luat cu treburile

am avut o zi superba de 1 martie...mi s-o stricat hardu...ashea din senin de nici nu stiam ce are si am fost si pe drumuri si uoooof...abea azi am apucat sa-l mesteresc(pe calc) si sa vad cu adevarat ce are

concluzia fiind....is pe un calc de imprumut acu pana imi vine noul hard...care si calcu de imorumut a trebuit sa-i repar tasta space ca ma facea cu nervii deci is un pachet de nervi de la inceputu lunii

asadar si prin urmare va doresc montigirls(si boy) o primavara superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

giiiiiiiiirls unde umblati de nu mai scrieti nik nik??

eu azi am gatit pentru sapt viitoare...3 cutii de rosii cuburi, praz si carne tocata de vita si curcan..toata treaba asta va fi pusa pe rand pe taitei shirataki, taitei mung, piure de nap, si diverse alte legume

acum am facut pentru pofta mea netrecuta de dulce..am mere la cuptor pe care am pus niste frucoza...miroase de mori la mine in bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Am ajuns la jumatatea drumului pana la 99.99kg, de acum inainte incepe distractia, fiecare kg va fi mai greu de topit. Pana acum eram "mare" si aveam de unde, acum trebuie sa umblam la fiecare gram de grasime.

Una peste alta incepe primavara , plina de "buruieni", abia astept sa fac o cura de cruditati. Monti pe care il tin eu e mai strict decat in carte: fara paine, cu putin ulei, rar de tot seminte/nuci, multe sucuri si buruieni. Ca sa nu am carente consum zilnic carne. Azi a fost sa fie crap la cuptor. Nu grozav, imi place macroul mai mult si nici nu muncesti la oase atat de atent.

Am sa incep sa iau din nou drojdie, putin cate putin ca sa nu mai am gaze. Drojdia + sucul de fructe cred ca iese "bomba".

Have fun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza monti girls and boy.

Wekendul mea a fost pe aratura. Sambata am fost la o degustare de vin. Chiar nu puteam numai sa beau sa nu mananc nimic. Mancare a fost total nemonti dar extraordinar de buna, combinatii de n-am mancat in viata mea, ceva de genul master chef. Sambata am zis ca nu-mi pare rau, astazi sunt de alta parere. Duminica am avut gratare si s-a lasat cu o bere.

Am si un plus micut am fost la piscina si vineri si sambata.

Va doresc o saptamana minunata

PS Oana bine ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna dimineata tuturor
Liviu, cum de-ai reusit? pe 02.03 aveai 111 Kg si o zi mai tarziu 99??? Pai asta e visul oricarei dintre noi, in 2 zile 10 kg mai putin.

Sambata am calcat in strachini (se zice si prin alte parti strachini? ) la greu, am fost pe varful unui deal si-am mancat si-am baut si o bere.
Iiinsa, ieri am fost foarte cuminitica. Meniul de ieri:
MD: iaurt natur cu seminte chia si o lg miere
P: salata de rosii, castraveti si branza fete si un ou fiert
C: am facut carne cu sos (totul monti!) si fasole pastai

Ieri am fost pe munte cu o prietena, mars rapid cam 1 ora urcat, si jumate coborat. A fost superb, soare, si tare frumos.

Meniul de azi:
MD: 1 iaurit natur cu seminte chia si miere
P: am la mine carne de ieri cu fasole pastai si-o sa mananc putin la pranz, putin la cina (diseara am scoala).

E asa de frumos ca straluceste soarele!

Va urez tuturor o primavara superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Din pacate si eu am calcat pe aratura in week-end, am fost sambata la o petrecere si am mancat o felie de tort si ieri, pe fond de oboseala, am mancat o turta dulce cu ciocolata (de la Lidl, le place tare mult copiilor si le-a adus bunica).

In schimb am facut sambata dimineata un smoothie bestial, cu fructe de padure, un mar, o portocala si o banana. Trebuie sa mai fac e super.

Raportul la cantar: 83,6 kg, desi saptamana trecuta am vazut si 82,9

O saptamana cat mai buna si conforma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna dimineata,

eu vreau sa fiu cat mai conforma, si sa fac ceva sa misc cantarul...
O sa incep cu sport, si portii mai mici..
Brandusik ziceai ceva de o supa...as face sa mananc seara la cina, sau la pranz, dar pls detaliaza reteta.
Andanii mai imi poti da cateva sfaturi pls...

Haideti sa ne mobilizam... nu incepem lupa cu kg pana la Paste???

Meniul de azi:
MD: wassa+magiun prune; cafea cu scortisoara
G;Ceai verde+ mar verde
P: antricot porc la gratar(2 buc mici)+telemea( un cub)+ salata verde( ceapa si castravete)
G; ceai verde
C; varza cu afumatura
G: ceai de catina+ slabit

Mergi la inceput