Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, te topesc cand sunt dragastosi, asa e. Si V isi pune fata pe fata mea si se alinta, canta "aaa aaaa" subtirel si dulce. Il strang tare in brate atunci. Tot in pozitia aia ne alintam si noi, cu mine pe spate si el "calare" pe pieptul/gatul meu.

In rasp precedent, sper sa nu se fi inteles gresit, ma gandeam doar la cum invata "mama". Odata invatat, asocierea cu noi si sentimentele de dincolo de ea, nu le neg in niciun caz.

Ile, cati diiinti, si nu te-ai plans nici macar o data :). A trecut usor *ea* peste eruptii, sau tu? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ina, La multe lunite si voua. Nu stiam ca al tau cuceritor e nascut deodata cu fetele noastre :).
Acuma o sa va marturisesc un secret...primul meu iubit era nascut pe 23 iulie mare crai era.... chiar zicea sotul ca uite cum ma urmareste fantoma lui :)))

Fleur, ai grija cu mucii galbeni. Poate ar fi bine sa incerci niste picaturi cu antibiotic. Vezi ca astia pot sa dea otite nasoale..

Balanta, saraca de tine...te compatimesc si te invidiez in acelasi timp. Pe de o parte nu ai nici un ajutor si pe de alta parte esti o mama exemplara la cat de mult greu ai de tras si ai si 2 comori care iti vor rasplati tot efortul..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Vad ca apelul nostru v-a mai adus pe aici.
Balanta, imi pare rau ca nu ai ajutor, dar te admir ca reusesti sa vezi partea plina a paharului si anume ca nu o sa ai parte de reprosuri. Pentru mine ramai un model cum te descurci tu cu doi. Imi lasi si impresia unei persoane foarte organizate si cred ca asta ajuta mult. Ma bucur sa aud de manifestarile de afectiune ale lui Eric.
Vera, afara din butoi. Hai ca se va aseza si parul ala pana la urma.
Clay, multumesc si sper sa aveti o noapte buna.
Ile, eu sunt cu efect intarziat. Abia acum realizez cati dintisori are I. Felicitari si ma bucur ca au iesit fara mari chinuri. Bravo pt blugi.
Nu mai stiu la ora asta daca am uitat sau nu ceva, dar daca am uitat, ma scuzati.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Stiam eu ca am uitat ceva....
Laura, felicitari pentru masuratori si dintisori. Imi fac mea culpa ca tocami pe tine te-am uitat cand tu ne-ai dat raportul despre fetele disparute pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

'na searaaa!

Apuc sa intru si eu putin sa va salut.

Vad ca toata lumea e pe fb, poate mai intrati si aici din cand in cand

Ile, poate n-am inteles eu bine, I are deja 8 dintisori?? La Patrick nu sunt semne...

Balanta sanatate multa. Si putere, ca vad ca necazurile se cam tin de voi. Lasa ca acus trec toate si sa vezi ce baieti mari o sa ai.

Ioana am rezolvat.

Mie mi-a spus pediatra ca pana la 1 an carnea se fierbe separat.

Ada simpatic tudor... Ce vrea sa se faca, cand va fi mare? :)))

Fleur, dar la voi nu sunt bone? Cand mai merge ericutul la cresa? Noi ne-am tot gandit si am luat decizia ca totusi cel mai bine ar fi sa-l pastram acasa cat mai mult.

Vera ce scaunel ai luat si de unde? Sta mattia in el la baitza?

Roxy deocamdata nu am mai fost la kineto, i-am facut acasa, insa vom merge la control sapt viit si vom vedea dc mai e cazul. Merci de info, vb

Asa, despre noi, in afara de faptul ca sunt mega fericita ca avem bona, cred ca luni si marti a fost ceva, un salt, ca de atunci a inceput sa doarma dupa pranz cate o ora jumate-doua si sa adoarma singur in patut. Putin mangaiat, dar e super evolutie. Azi s-a trezit la 11.30 si la 15.15 a adormit iar, pana la 17.45 . A fost un shoc pt mine, motiv pt care n-am stiut sa fructific timpul ala, ca eu inca sunt obisnuita cu jumatatea de ora si ma asteptam sa se trezeasca. De mancat orice, oricat, oricum...fie ca e acru sau dulce.

Azi a fost bona la testare. Mi-a placut. Se vede o pers cu experienta. E calda, blanda, rabdatoare, foarte placuta. Patrick deja a acceptat-o. Chiar a si mancat de la ea. sunt convinsa ca o sa fie ok si ca nu o sa-mi para rau de banii pe care ii dau.

Achizitii lipsa :)) tot nu sta f bine in fundulet, nici de-a buselea. Sta in 4 labe dar nu stie sa se coordoneze. Ii place sa mearga, face pasi dar nu se ridica singur si nu merge decat tinut bine. Are un vocabular bogat, inclusiv ma ma, dar nu e un mama constient...asa ii vine vorba :). Cu masuratorile sta bine, ia in greutate timid, 3-400 gr pe luna. Acum cred ca are 8.700, dar continua sa se lungeasca vertiginos... Are cam 79 cm

Vb la un moment dat de co sleeping. Fetelor, eu nu am dormit niciodata cu el in pat. Mi-ar fi frica. Nu as putea sa ma odihnesc, ca as dormi iepureste. El doarme f bine la el in pat, se intampla sa se trezeasca plangand, probabil viseaza, dar fie ii dau suzi, fie dc nu se linisteste il iau putin in brate si adoarme. Si doarme pana la 7 dim, cand il trezesc eu sa-i dau tzitzi, apoi iar somn pana in jur de 9.30.

Iar e o chestie pe care nu o practic si mi se pare ciudata, cu tzitzilitul din ora in ora noaptea. Eu nu cred ca ei la varsta asta se mai trezesc de foame. Si nu cred ca efectiv mananca, ci doar se alinta. Eu nu il puneam pe patrick la san de cate ori se trezea, ci doar dc consideram ca ar putea sa-i fie foame. In rest, suzi, putin plimbat si nani. Nu dati cu rosii, fiecare face cum crede, ca doar nu ma trezesc eu :). Dar chiar vb cu o colega a carei fetita are 1 an si la fel face, iar ea, pt ca ii e mai simplu, o ia in pat intre ei, ii baga tzatza in gura si adorm cu totii. Insa acum si-a dat seama ca desi i-a fost mai comod asa, nu e deloc sanatos pt relatia de cuplu, ba chiar acuma ar vrea sa o intarce pe aia mica si din cauza tzitzilitului de peste noapte ii e f greu.

m-am intins cat o zi de post :)) am recuperat zilele trecute. Si mai vroiam sa mai zic ceva dar am uitat ce...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

carmen pana nu te pui in papucii celuilalt nu prea e clar ce si cum

victor acum nu mai vrea deloc suzeta, urla dc vreau sa i o dau; zic evident sarumana ca a vrut o de la 3 la 6.5 luni

insa si cand o lua tot sugea noaptea
eu nu ma culc inainde 1 in general si pana la ora asta el are in medie 2 treziri (culcat la 8:30-9) deci nu am o problema sa fiu prea somnoroasa sa il mangai/shshi, luat in brate, dat suzeta etc... doar ca nu vrea si nu a vrut nici inainte altceva decat san;
el nu suzeteaza, nu a facut o niciodata;
suge 5-10 min si gata;
de ce uneori ale 5 min il tin 3 ore si alte ori nici o ora nu prea inteleg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Dau cafea la ora asta matinala ca nu am putut dormi aproape deloc. Din fericire nu a fost cazul si la Aurora. La noi se aude vantul foarte puternic pt ca avem o pozitie ciudata la apartament si toata noaptea m-a deranjat. Colac peste pupaza se pare ca si sotul raceste.
Uite asa imi incep duminica plina de nervi si obosita. Mai credeam si ca am mai putin de lcuru azi, dar m-am inselat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna dimineata, va las o cafea (sper sa treceti pe aici sa o beti )

eric respira mai bine, asa ca azi noapte am dormit cu el in pat (in sensul ca nu a fost nevoie sa mai doarma in carut). mie mi se pare minunat sa dorm cu bebelusii, ma simt asa, in lumea lor, nu stiu cum sa explic.
ioana, carmen, multumesc.
muraturica, asa e, sunt o persoana organziata. altfel, nu cred ca as face fata cu amandoi, in cea mai mare parte a timpului singura.
ana, am inteles inca de atunci ce ai vrut sa zici despre "ma-ma".

vineri i-am spus fetei care vine la curatenie sa nu vina, fiindca avand in vedere ca sunt bolnaviori, mi s-a parut aiurea sa mut baieteii dintr-o camera in alta dupa cum se misca ea. asa ca am facut eu ieri curat, pe bucatele, in functie de starea lor. am inceput la 2 dupamasa si am terminat la miezul noptii

freedelia, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

muraturica, nu te mai necaji asa tare, ca faci riduri
si eu am dormit prost (vreo 3 ore), dar din cauza gripei mele, adica imi venea sa tusesc si ieseam din camera sa nu il trezesc pe eric, apoi ma intorceam in pat si tot asa. siropurile de tuse nu m-au ajutat, bineinteles .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Multu de cafea

Am trecut usor peste dinti , a fost oricum maraita si a plans la primii de jos vreo 2 zile
Care i-au iesit cand avea 3 luni

Mergi la inceput