Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

megbeng

3949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite megbeng un Mesaj Privat
Dragele mele, am intrat pe la subiectul vostru cu tare mare drag si cu si mai mare nostalgie...anul trecut pe vremea asta traiam exact emotiile pe care le traiti voi acum, faceam liste si para-liste, ne comparam contractii, secretii, senzatii, ba chiar infiintasem un club al insomniacelor.

Va doresc din suflet tuturor sa ajungeti cu bine la termen si sa fie toate buburuzele sanatoase si voioase!

Cu drag, mami de martie 2012.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7" target="_blank">sunt in concurs!! me1!!!
Ce mai povesteste Ana...
Mergi la inceput

danina

953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui danina  Trimite mesaj yahoo luidanina Adauga semn de carte la raspuns Trimite danina un Mesaj Privat
Megbenmultumim de incurajari !

De aspirat in nasuc e ok batista bebelusului, eu pt calatorii am de la Chico si Vibrocil un fel de aspirator cu fluier din care tragi si are acelasi randament. Il poti utiliza mult mai usor.

Gata m-am hotarit sa nasc la Sanador, maine cer oferta si contractul sa vedem ce si cum.
Eu una nu mai am rabdare deloc, parca as vrea sa iasa si maine, nici in pat nu mai pot sta imi este greu, acum ca nu este seara nici mama imi este destul de greu cu mofturi Rebecca, care ma alearga sus.... jos , ba vrea una , ba are chef de joaca in living....mai zic cate una de fug toti din calea mea .

Noi maine intram in 38 de sapt asa ca Doamne ajuta sa mai stea o sapt ca mi-a trecut cheful de nascut in martie

Danina 37sapt. cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Editat de - danina on 18/02/2013 23:54:36
Mergi la inceput

Gabri_T

33 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabri_T un Mesaj Privat
Buna,

Dupa ce in ultima vreme v-am urmarit, v-am citit si v-am cunoscut pe cat posibil din mesajele voastre am considerat frumos si politicos sa ma prezint si eu si cine stie ...poate daca pot zice macar 1 lucru folositor cuiva consider ca intr-o oarecare masura e modul de a va fi recunoscatoare pentru orele mai ales nocturne petrecute (virtual) alaturi de voi.
Am 32 de ani, si un am primit un cadou minunat, o fetitza care conform calculelor medicale se va naste pe 1 Martie. Este doar un calcul caci avand in vedere ca am ales calea naturala, data nasterii depinde f mult de ceea ce doreste ea :) .
Asemenea voua si noi am experimentat multe....Au fost de-a lungul sarcinii probleme pe care le-am rezolvat, ignorat :) sau tinut sub control, cum ar fi mutatiile responsabile de trombofilie.
Nu stiu ce as mai purea adauga la primul mesaj.....
A da:
pentru voi

Editat de - Gabri_T on 19/02/2013 06:13:36
Mergi la inceput

ramonika26

107 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiramonika26 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramonika26 un Mesaj Privat
neata fetelor!
eu fac ca trenul in gara...am adormit pe la 22 jum...m-am trezit la 1 sa merg la baie si de atunci nici o sansa sa ma dormim! nu imi e somn, ma plictisesc, am incercat seriale, citit forumuri, muzica, liniste, joc pe telefon...nimic nu ma ajuta. sunt fresh si nu am somn deloc

felicitari fetelor ca atiajuns la linia de sosire si bafta sa va tineti puiutii in curand in brate, sanatosi si voiosi!

legat de candida pe mine doza unica de lomexin m-a ajutat momentan...de o luna nu mai am nici o problema, sper sa ma tina :))

in rest noi ne-am mai linistit cu contractii si dureri, nu de tot dar suntem mai bine... pacat ca de stres nu am scapat, chiar daca nu mai merg la servici are grija mama sa imi toace nervii si sa avem scandal zilnic
vroiam sa va inteb nist lucruri dar am uitat ce! sper sa imi amintesc si revin.
Pana atunci somn usor in continuare sau buna dimineata... la mine sper sa fie in curand noapte buna :))
va pup!

ps, am schimbat si noi semnatura, am intrat in ultimul sfert...incep emotiileeeee

30+ cu una bucata gogoshel activ
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Gabri_T, bine ai venit! Mai scrie 9 mesaje scurte ca sa scapi de moderare.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Buna dimineata !
Megbeng multumim de suport!
Gabri_T si eu am o fetita nascuta in 1 martie, natural, neprovocat. La unele ecografe arata data probabila 28 februarie si la altele 2 martie. Pitica mea a facut o medie si a iesit la 1 martie.Bine ai venit printre noi!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s
Mergi la inceput

aruam

581 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aruam un Mesaj Privat
Buna dimineata,

Am fost ieri la dr si joi ma internez si vineri gata o sa-mi vad puitul meu scump si drag,asta daca mai vrea sa stea pana vineri. De ieri am contractii nu f mari ,azi mai putine decat ieri.
Fetelor cum este dopul acela gelatinos careseelimina inainte de nastere ?
Eu azi dimineata am vazut cand am fost la baie o secretie asa ca la ovulatie asta sa fie?

38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Aruam trebuie sa dea asa un pic inspre rosu,maroniu si cam asa e la consistenta ca la ovulatie numai ca nu asa albicioasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s
Mergi la inceput

VeveMara

155 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VeveMara un Mesaj Privat
Buna dimineata, fetelor!

Bine ai venit Gabri_T!

35+ cu Bebe Bocanila
Mergi la inceput

nicole_tm

117 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinicole_tm Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicole_tm un Mesaj Privat
Katy, asa e. Fiecare organism poate reactiona diferit la un medicament. Bine ca ai avut alternativa cu duphaston si a functionat.
La mine no-spa, de exemplu, e ca apa plata. As putea sa iau cu pumnul, nu are efect (in spital mi-au pus perfuzie cu no-spa si nu a fost nicio diferenta!). Din fericire, sarcina a fost pana acum fara dureri sau probleme mari, ca nu stiu ce as fi facut.
De aceea medicina chineza, de exemplu, trateaza pacientul, nu boala.

31+ Bebe

Love is all around...
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com