Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Piscotel,incercam dar de sapte luni sunt tot puturoasa si daca tot am vazut ca totul merge bine m-am gandit sa fac un pic pe zmeoaica,numai ca...:)))
Multumesc Katy,pai eu tot asta am facut,aspirator si mop ca tare ma mai enerveaza echipa mea,sotul care de obicei era prietenul aspiratorului nu trage bine de pe sub pat si din colturi si nici nu vrea sa-si puna ochelarii :-) Octavian,flacaul meu,este seful mopului dar cred ca nu face cum trebuie intentionat in speranta ca nu o sa-l mai pun alta data,asa ca sambata am decis sa-i invat minte si sa-i scolarizez putin....doar ca din pacate pentru mine au venit contractiile adevarate si sunt o norocoasa ca nu s-a declansat travaliul,iar de acum repaos total,nu am voie nici macar sa merg prin casa. :-)
Ai grija cu aspiratorul draga mea,medicii de aici spun ca este cel mai periculos,chiar daca noua nu ni se pare mare lucru.
Emilia,ai mare grija cu sinuzita draga mea,desi pare o afectiune banala in realitate este destul de suparatoare si chiar periculoasa daca nu se face tratamentul corect,eu am ignorat-o si pana la urma am ajuns la operatie si tot sensibila am ramas.
Pupici bebelusilor grasunei si frumusei si mamicilor frumoase!

Octavian 09/12/1995
Sarah 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am schimbat si eu in avans semnatura, ca maine facem 33 sapt.
Am pus si poza cu patutul pe picasa si ma tin in continuare de Zinnat, speram sa pot sa intrerup antibioticul dupa 3 zile dar nu cred ca va fi destul. Medicul mi-a recomandat 5 zile si a zis sa vin la control dupa cele 5 zile ca daca nu sunt ok imi da in continuare pana la 7. O sa fac ce-mi zice ca acum ce mi-e 3 zile ce mi-e 5. Chiar de 7 sper sa nu fie cazul ca febra nu mai am si nici dureri de cap, frisoane sau altceva.

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel sarumana

Daca bb nu vas avea prb din cauza candidei probabil nu o voi trata mai ales ca suntem asproape de final si simptome oricum nu am

Iulia stai cat mai linistita si vei trece cu bine peste toate.Eu stiam ca am probleme si am facut detoate si acum stau cu morcovelul in....Asa ca odihna multa.

Casandra ,ai grija de tine





Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia frumos patutul si jucariile

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emi, sanatate multa
Mai bine medicamente decat infectie....din pacate se mai intampla si asa dar o sa treaca.

F frumos patulul, o asteapta pe printesa ta un rasfat total...se vede cat o iubiti

Poti sa-mi spui te rog de unde ai luat protectiile pt patut. Mi se par suficient de inalte.
Caut si eu ceva de genul.


Pup fetele


33+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Salut fetelor!
Imi pare rau sa aud de virozele voastre, tocmai acum, la final. Multa sanatate!
Vad ca s-a declansta "comportamentul de cuib" cam pe la toata lumea. Nu va faceti griji, e normal, dar bine ar fi sa nu stam noi de curatat si aranjat, mai ales daca am avut probeleme pe parcursul sarcinii. Asa ca, atentie.
Maine merg si eu la analize, si control si sunt super curioasa sa vad cum mai sta colul meu, pentru ca am contractii de 2 zile. De dimineata, in cate 2 ture. Azi am si umblat mai mult si am prins o minuntata coada la posta... Nu va spun cum se simte sapatele meu.
Veve, daca ai programat cezariana pe 15 martie, inseamna ca am si eu sanse sa mai tin sarcina pana atunci. Miercuri fac 37 de saptamani, si sper sa mai stea bebe macar inca 2 saptamanai. Doamne ajuta!
Multa sanatate tuturor mamicilor si bebeilor rotunjori!


36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara eu m-am luptat cu candida si gardnerela toata sarcina. Desi am tratat-o cu ovule lomexin a tot revenit. Bebe nu e afectat in burtica dar neonatologii spun ca poate lua la ochisori si gurita la nasterea naturala. E bine sa o tratezi inainte de nastere.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara daca e asimptomatica las-o in pace. O tratezi dupa nastere. Eu aveam mancarimi de ma urcam pe pereti,de-a dreptul cumplite au fost. Sper sa nu fi fost afectat bebe de atatea ovule. Dupa mine ovulele de progesteron luate la inceput mi-au dat peste cap flora, ca eu nu aveam probleme inainte. Cum am trecut pe duphaston a fost mai bine, dar raul era deja facut.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Katy, eu m-am impacat f bine cu ovulele de progesteron (utrogestan), nu am avut deloc probleme. Le-am luat si inainte de sarcina (aveam deficit de progrsteron) si din luna in care am ramas insarcinata (iulie) le-am luat fara intrerupere pana saptamana trecuta (cand, conform varstei ecografice, bebe a implinit 32 de sapt). Initial si eu am crezut ca o sa am probleme (aveam scurgeri un pic mai abundente, dar dr zicea ca e de la sarcina), dar totul a fost ok.
Poate depinde si de fiecare. Vad eu ce surprize am la urmatoarele analize.

31+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Nicole eu utrogestanul nu l-am suportat deloc. De aceea am trecut pe duphaston. Am pus multe ovule de lomexin ca sa scap de senzatia de mancarime, la ele ma refeream cand am spus ca sper sa nu-l afecteze pe bebe. Utrogestanul ovule, desi e natural, se pare ca nu e tolerat de toata lumea. Sanatate!

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput