Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emi e o problema mare cu tusit sau stranutat ,incearca sa nu stai relaxata cand tusesti daca ma intelegi.Eu am avut cateva reprize de stranutat de am simtit ca o sa cada ceva de pe acolo.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Inteleg perfect.
Eu tot trag nadejde ca poate o sa imi treaca tusea de tot sau o sa se intoarca copila la loc, ca ma tin cu mainile de burta cand tusesc.

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

burtici dragi,

ce aglomeratie de emotii pe ultima suta.parca ma ingrijorez si ma linistesc pt fiecare dintre voi...intat casandra, dupa piscotii intorsi,grijile,contractiile.Cu Doamne ajuta si cu rabdare ajungem si la termen si cu bebei sanatosi in brate:)

Si noi trecem prin obstacole...azi am fost la monitorizare,cica am avut si contractii,medicul m-a analizat local, cu un deget,apoi cu 2 pe care le-a invartit in vagin...a fost incomod si m-am strambat.m-a trimis si mi-au facut o perfuzie cu no spa si scobutil,apoi iar la monitorul fetal si din fericire, uterul s-a relaxat si no more contractii serioase.continuam cu no spa de 80 de 3 ori pe zi si sapt viitoare iar vizita.

si la mine bebelina e f plimbareata,se rasuceste si o data la 30 min,dar e cu capul jos.cine stie dac-o mai avea esarfa...poate verificam sapt viitoare.oricum,sa nu va temeti de esarfe ca nu sunt mereu impediment pt nastere naturala.si oricum,u poti face nimic decat sa vb frumos cu bebelu,sa se intoarca..e o comunicare speciala,vine si din starea mamei.

Eu am o mare curiozitate:ce determine contractiile inainte de vremea lor?

Va pup!ma bucur mult pt mamicile la termen si doresc la toate timp potrivit,relaxare,sanatate...

tot mi se mai intareste burtica...

happy 34+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Mara, nu am avut pic de sange.
Era ceva ca albusul de ou (ca la ovulatie) dar f putin. S-a intamplat acum 2 zile.
Nu s-a mai repetat experienta doar stau cu ochii in chiloti.
M-au durut f rau burta si spatele si cand am mai vazut si chestia aia ma gandeam ca gata....incepe.


33+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Alexa nu cred ca este dopul, cred ca este o scurgere datorata congestionarii organelor de pe acolo.Puii tai or sa mai stea ceva sa se faca si mai dolofanei

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Emilia pt tuse fa-ti un ceai de busuioc sau de soc, ajuta. Cat despre printesa , cred ca ii place sa stea drepti, eu zic ca se mai intoarce odata.

tudoralexa13 dopul a fost o gelatina ca la ovulatie, cu firicele de sange dar asta cand mi s-a rupt apa am vazut firicelele. Cred ca depinde f mult de fiecare in parte.

Acum am si eu o obsesie sa ma uit daca se intampla ceva.

Bebelina mea nu mai misca asa tare de ieri, chiar tb sa ma intind si sa pun mana pe burta ca sa simt ceva, chiar m-a luat un pic cu teama. Sper sa fim ok macar pana pe 1 cand merg din nou la Dr.



Danina 37+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu stiam ca nu e voie ceai de busuioc in sarcina, sau e valabil doar pt primul trimestru?

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Apropo de ceaiuri Felicitas oare tu ziceai de ceai de zmeur acum ceva timp? Daca nu incurc borcanele, lumineaza-ma si pe mine ce si cum

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

ceaiul din frunze de zmeur se bea incepand cu luna a 9-a cate 3 zani pe zi . este bun pt tonifierea uterului.

38 + Radu Tudor - AMR 2 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ola burtici,
Noi nu avem vesti asa de bune.in urma tusei care nu imi trece nici acum,colul meu a ajuns la 1.2 cm si mai am si contractii:(Maine mergem iar sa vedem cum mai e colul si dc trebuie sa facem injectiile de maturare a plamanilor(sa nu ne ia pe nepregatite)
Sper sa se opreasca tusea asta tampita sau macar sa nu se deschida colul mai tare a mi-e tare frica de bebe prematur



32+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput