Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

tudoralexa13

212 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tudoralexa13 un Mesaj Privat
Emi, zburdalnica este printesa ta
Si ai mei s-au intors acum 2-3 saptamani.
Erau amandoi cu capul in jos dar surpriza.....acum sunt transversali gen semnul zodiei pesti

Fetelor cum arata dopul gelatinos? Imi inchipui ca este gelatinos (logic), dar ce culoare? Se poate elimina pe bucatele mici, se aseamana cu glera? Parca am zarit ceva pe tampon si sper sa fie doar secretie
Nu stiu daca s-a mai discutat.....ce sa fac....neuronul bortos si uituc.

Pup burticile

33+ AMR 5S
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Emilia,scuza-ma ca nu inteleg, dar de ce te nelinisteste pozitia daca faci cezariana?Oricum imi pare rau ca ti s-a intamplat asa mai ales daca te incomodeaza.
Ai intrebat dr daca este vre-un risc sa se deschida colul prematur daca te bate cu piciorusele pe acolo?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))

Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Da ai o domnisoara cu personalitate Emilia, o Emilia2. Te intreb si eu asa ca Mara, are o relevanta ca se intoarce la loc, daca oricum faci cezariana, in afara de disconfortul tau?
Tudoralexa se pare ca si ai tai sunt tot asa :).Jucausii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat
Daca e in pozitie pelvina, exista riscul unei nasteri premature ptr ca lovituri cu piciorusele in col pot duce la ruperea membranelor...mie asa mi-a zis doctorul meu la ultima vizita cand i-am zis ca nu e intors bebelasul...acum cum o vrea Domnul ca daca stau sa ma stresez prea mult iar nu e bine...sper totusi sa stea acolo la caldurica si sa se fi intors...deci Emilia incearca sa fii mai relaxata...suntem aproape de termen si asta e un lucru bun. Iar cezariana de urgenta nu e o tragedie..ba chair mai buna decat aia la rece...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei
Mergi la inceput

tudoralexa13

212 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tudoralexa13 un Mesaj Privat
Feli, ai dreptate, sunt jucausi
M-a usturat sufletul de durere cand s-au intors, credeam ca imi plesneste pielea.
Bineinteles ca nu stiam in momentul acela ce se intampla.
M-am lamurit la eco.
Dupa mine sa stea cum vor ei, numai sa se simta bine si sa creasca.
Si eu sunt stresata cand primesc niste lovituri in col de am impresia ca scap totul pe jos.
Abia astept urmatoarea eco.

33+ AMR 5S
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat
Alexa - nu stiu cum e cu dopul ala.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei
Mergi la inceput

tudoralexa13

212 Mesaje
Piscotel, te inteleg perfect.
Pe internet gasesc tot felul de nuante, culori, consistente.....
O sa intreb medicul la urmatoarea vizita.

33+ AMR 5S
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Ramonika 7 ore de plimbare e cam mult mai ales ca ai mai avut dureri.
Emilia stai linistita, iti face cezariana. Bebe sa fie sanatos si sa stea pana la termen.
Legat de dop eu am de cateva zile ceva ca la ovulatie, dopul o fi?

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png
Mergi la inceput

emilia.m

2547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emilia.m un Mesaj Privat
Singura problema, avand in vedere ca tot o sa fac cezariana, oricum ar sta bebe, este durerea. Joaca hore, sarbe si alte tontoroaie pe colul meu care fiind supus la atata agresiune se poate scurta si deschide mai repede si cum dr mea zice ca cel mai bine ar fi sa facem cezariana in sapt 39... sper sa rezist pana atunci.
Mai iau 2 zile de Zennit si inca tusesc si cand tusesc am senzatia ca gata... inca putin si nasc ... mi-e si frica sa mai tusesc acum, ca in bancul ala cu tipul care se plange de tuse si farmacista din greseala ii da laxative si se duce dupa o vreme iar la ea si tipa il intreaba "mai tusiti?" la care el "nu doamna, ca nu mai am curaj"

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat

Emi imi pare rau ca ai dureri

Alexa la mine dopul s-a eleminat in dimineata in care am intrat in travaliu si era o secretie ceva mai grosuta cu urme rozalii de sange, eu cred ca este inconfundabil.
Tu ai si urme de sange in secretie?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))

Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com