Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emi, zburdalnica este printesa ta
Si ai mei s-au intors acum 2-3 saptamani.
Erau amandoi cu capul in jos dar surpriza.....acum sunt transversali gen semnul zodiei pesti

Fetelor cum arata dopul gelatinos? Imi inchipui ca este gelatinos (logic), dar ce culoare? Se poate elimina pe bucatele mici, se aseamana cu glera? Parca am zarit ceva pe tampon si sper sa fie doar secretie
Nu stiu daca s-a mai discutat.....ce sa fac....neuronul bortos si uituc.

Pup burticile

33+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia,scuza-ma ca nu inteleg, dar de ce te nelinisteste pozitia daca faci cezariana?Oricum imi pare rau ca ti s-a intamplat asa mai ales daca te incomodeaza.
Ai intrebat dr daca este vre-un risc sa se deschida colul prematur daca te bate cu piciorusele pe acolo?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da ai o domnisoara cu personalitate Emilia, o Emilia2. Te intreb si eu asa ca Mara, are o relevanta ca se intoarce la loc, daca oricum faci cezariana, in afara de disconfortul tau?
Tudoralexa se pare ca si ai tai sunt tot asa :).Jucausii.



Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Daca e in pozitie pelvina, exista riscul unei nasteri premature ptr ca lovituri cu piciorusele in col pot duce la ruperea membranelor...mie asa mi-a zis doctorul meu la ultima vizita cand i-am zis ca nu e intors bebelasul...acum cum o vrea Domnul ca daca stau sa ma stresez prea mult iar nu e bine...sper totusi sa stea acolo la caldurica si sa se fi intors...deci Emilia incearca sa fii mai relaxata...suntem aproape de termen si asta e un lucru bun. Iar cezariana de urgenta nu e o tragedie..ba chair mai buna decat aia la rece...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Feli, ai dreptate, sunt jucausi
M-a usturat sufletul de durere cand s-au intors, credeam ca imi plesneste pielea.
Bineinteles ca nu stiam in momentul acela ce se intampla.
M-am lamurit la eco.
Dupa mine sa stea cum vor ei, numai sa se simta bine si sa creasca.
Si eu sunt stresata cand primesc niste lovituri in col de am impresia ca scap totul pe jos.
Abia astept urmatoarea eco.

33+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Alexa - nu stiu cum e cu dopul ala.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Piscotel, te inteleg perfect.
Pe internet gasesc tot felul de nuante, culori, consistente.....
O sa intreb medicul la urmatoarea vizita.

33+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ramonika 7 ore de plimbare e cam mult mai ales ca ai mai avut dureri.
Emilia stai linistita, iti face cezariana. Bebe sa fie sanatos si sa stea pana la termen.
Legat de dop eu am de cateva zile ceva ca la ovulatie, dopul o fi?

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Singura problema, avand in vedere ca tot o sa fac cezariana, oricum ar sta bebe, este durerea. Joaca hore, sarbe si alte tontoroaie pe colul meu care fiind supus la atata agresiune se poate scurta si deschide mai repede si cum dr mea zice ca cel mai bine ar fi sa facem cezariana in sapt 39... sper sa rezist pana atunci.
Mai iau 2 zile de Zennit si inca tusesc si cand tusesc am senzatia ca gata... inca putin si nasc ... mi-e si frica sa mai tusesc acum, ca in bancul ala cu tipul care se plange de tuse si farmacista din greseala ii da laxative si se duce dupa o vreme iar la ea si tipa il intreaba "mai tusiti?" la care el "nu doamna, ca nu mai am curaj"

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:


Emi imi pare rau ca ai dureri

Alexa la mine dopul s-a eleminat in dimineata in care am intrat in travaliu si era o secretie ceva mai grosuta cu urme rozalii de sange, eu cred ca este inconfundabil.
Tu ai si urme de sange in secretie?


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput