Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Neata! Am mai reusit sa adorm. Si eu tot astept. Pe la 4 ma durea putin burtica dar a fost iar alarma falsa. Eu cu col scurt si teama ca o sa nasc mai devreme si uite ca ma apropi de sapt 40. Bebe se simte bine la mami in burtica si nu are chef sa iasa, sau cine stie... Ma aplec foarte greu din picioare si asta nu e bine, se vede ca am cam stat in pat in timpul sarcinii si nu am facut miscare. Pup fetele, sa aveti o zi frumoasa!

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Se pare ca bebele meu se simte f bine la mami in burtica pt ca nu vrea sa iese
Am fost azi la dr pregatita de internare in ideea ca maine facem cezariana,dar nu pt ca colul este inchis si ne-a chemat sambata .
Sper ca e data asta chiar se hatareste bebe sa vina pe lume ca este atat de asteptat.
Asa ca poate Katy ne-o ia inainte



38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Incerc sa nu ma stresez dar problema e ca simt cateodata ca joaca tontoroiul pe colul meu, nu stiu cum e posibil, sper sa nu se fi intors cu capul in sus dar atunci nu inteleg ce sunt vibratiile alea pe care le simt in col, ori ma foloseste ca pe un sac de box ori si-a infipt caputul bine in colul meu si cand sughite impinge ritmic ori e cu capul in sus si picioarele in jos si da suturi ori si-a adus talpitele langa urechi si da suturi.
Planuiam sa stau acasa incepand cu 15 martie.

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Aruam ce smecheras mic ai tu in burticaEi, lasa ca o veni el cand crede ca e mai bine
Emilia calmeaza-te,cum zicea si Nicole e mica posibilitatea sa se fi intors la varsta asta de sarcina.

Pup fetele!!!!

Cosmi 32+ David Andrei
AMR max. 8sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata, fetelor!

Emilia, la mine bebe e cu caputul in jos de pe la 16 sapt si abia acum am inceput sa simt ceva miscari mai sus de ombilic unde ar trebui sa aib#259; piciorusele. In rest simt miscari numai in pelvis si in col. La eco am avut si confirmarea. Sta cu manutele spre cap ( adica spre col) si piciorusele pe la urechi. Si chiar daca s-a intors, oricat s-ar agita nu cred ca e de ajuns sa-ti deschida colul. Mai bine stai linistita si ai rabdare pana la eco.

35+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

EMilia si eu simt miscari ritmice in col atunci cand sughita si il tine ceva de vreo cateva ori pe zi...la mine nu era intors la 30 de saptamani, saptamana viitoare voi afla la ecografie...cert e ca lovituri in col si in vezica primesc fara numar, dar nu vreau sa ma gandesc la ce e mai rau...sunt optimista uite asha!

Danina - ma bucur ca burtica e bine si grasana...Doamne ajuta sa mai stea la caldurica ca mai are loc unde sa mai puna cate ceva.

Cassandralin - ma bucur ca esti mai bine! Sigur scapi tu de croncobaurul ala!

Aruam - mey dar tre sa fie tare bine la tine in burtica :)) Asa ca motatele le las pe mai tarziu ca vad ca sunt timizi bebeii nostri.

Katy - si la tine vad ca se tine bine de burtica! :)

Eu am primit rezultatul de la secretie si streptococ si totul e ok...am scapat tura asta de antibiotic ...se pare ca l-am anihilat bine in sarcina trecuta cand iesise.

Si mai am o saptamana si stau acasa finally - adik la 35 de saptamani...sper sa ma mai bucur putinel apoi de odihna ptr ca nu prea le mai am cu somnul, dar macar sa stau lungita cat mai mult...ma misc mai rau ca o rata, parca am un bat pe undeva si abia merg. Ce mai, mai rau ca o baba:))

Azi am intrat in 34...Doamne ajuta la inca 4-5-6...cum o vrea!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel daca simti miscarile ritmice in col atunci cand sughita, ma gandesc ca este cu capusorul in jos.
Asa simt si eu sughiturile si este sigur cu capul in jos


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

neata!!! nu am mai intrat de ceva vreme, insa seara am reusit sa ajung la zi cu discutiile.
tudor s-a pricopsit cu nenorocita asta de viroza si am avut de tras ceva cu febra 40 si mucii, insa de aseara am ramas antitermice la 8 ore, dar a fost cumplita ultima saptamana. acum s-a si rasfatat ff tare si se miorlaie din orice, imi vine sa-l fac pachet si sa-l trimit la gradi ca nu mai am putere sa-l car in brate, dar trecem noi si peste raceala asta.
burtica mea imi da emotii, nu mai misca asa cum misca acum 2 saptamani, motiv pt care in fiecare seara ma apuca isteria. maine m-am programat la eco, nu mai pot sta asa.

aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana, AMR 4 SAPTAMANI SI 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Aruam ii este clar bine la mami in burtiq, dar cum spuneam mai devreme tot el decide cand sa vina . Pa cumnata mea au trimis-o acasa cu tot cu bagaj de 2 ori, nu aveau sala libera si nu a nascut cand si-a propus ea..... a vrut o anumita data, dar tot cand a fost sa fie a nascut.


Piscotel multumim! Eu nu stiu cum de mai poti....cu burtica, cu Piscoata, cu serviciu inca.....te admir. Deci jucam fotbal in burtica la mami . Eu am facut pauza totala de mers la birou, probabil le fac o vizita de 1 Martie sa le duc martisoare, sa servim o priji si fuga inapoi acasa.

M-am gandit toata noaptea dupa ce am revazut acele mamici in travaliu pt nastere naturala, ce mult ar conta sa ii lase si pe soti cu noi. Ti-ar mai face un masaj, ai mai sta de vb si trece altfel timpul, relaxarea ar fi mai buna, iar cand vine momentul sa aiba si ei o pauza.

Pitica mea cea mare ma inebuneste de cateva zile , cand vine bb si cat mai este ca ea nu mai are rabdare .....iar eu i-am spus ca si eu astept momentul dar mai sunt 10 zile, ce credeti isi taie din calendar cate o zi , am vazut aseara la ea in camera.

Pupiq burtiqutzele si buburuzele!
Asteptam prima buburuza din gasca sa soseasca, se cam las asteptate vor sa prinda luna martie.





Danina 37+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

A am vazut poze superbe Eva.....faina sedinta foto. Unde ai facut-o??


Danina 37+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Mergi la inceput