Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mara,Robertelul tau e un scump

Cosmi 32+ David Andrei
AMR max. 8sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosminuta sarumana

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Neata fetele

Azi suntemmai bine,asteptam data de 5Martie sa vedem bebelusul la eco.

Acum ne indreptam spre 32 de saptamani.

Am decis sa nasc la Medlife asa ca va trebui sa le fac o vizita zilele acestea .in rest toate bune, la BV sunt jocurileolimpice e o nebunie in oras.va pup cu drag

Da Cos Minuta am primit parola, Saru-mana.

mami Matei Constantin
bebe Calin 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Roxy, actualizeaza semnatura, ca ai ramas la 27 de saptamani si te indrepti spre 32

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele, mi-au aparut 5-6 vergeturi noi, desi am fost constiincioasa si m-am uns in fiecare zi cu ulei de migdale.Proata piele.Deja ma vad la vara la mare un mic monstrulet

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Aruam care este starea ta de spirit?
Scot si eu motate de incalzire pentru tine


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, nu stiu ce s-a intamplat ieri sau alaltaieri cu bebelina ca si-a schimbat pozitia si acum nu imi mai dau seama cum sta dar cert e ca funduletul nu mai e in dreptul splinei si nici piciorusele in dreptul ficatului. Problema e ca asa cum s-a intors nu e deloc (dar deloc) comfortabil pentru mine si asta n-as fi important daca nu mi-ar fi teama sa nu se fi intors cumva cu capul in sus si picioarele in jos pentru ca acum singurele miscari pe care le mai simt (cand le simt) sunt fix in col si am senzatia ca daca e cu capul in sus si picioarele pe colul meu o sa imi deschida colul repejor si parca n-as vrea sa nasc chiar la 34 de saptamani. Nu stiu daca mai rezist sa stau fara sa merg la medic inca 4-5 zile (am programare la eco si apoi la consult marti pe 26 cand facem 34 sapt).



33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia nu te stresa ca iy transmiti si ei starea ta.E adevarat ca e neplacut sa se intoarca invers chiar acum dar si 10 controale nu schimba nimic.Poate nu e intoarsa ,poate s-a sucit un pic si eu mai patesc sa o simt in alta pozitie si apoi imi dau seama ca este tot cu caputul in jos.

Am inteles de la o fata al carui baietel s-a intors cu capul in jos in luna a 9-a ca a fost ff dureros.Asta nu este totusi o regula dar linisteste-te si-o fi schimbat si ea un pic pozitia.

Tu esti la servici nu? Cand ramai acasa?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Si totusi nu cred ca daca este cu piciorusele in jos ti se va deschide mai repede colul si chiar asa asta nu inseamna ca o sa nasti(me for example) si cum vei face cezariana chiar nu sta nelinistita.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Emilia, poate s-a mutat de pe-o parte pe alta si inca nu a facut miscarea completa. Sa se mute invers e (aproape) imposibil si ai fi avut dureri mari de tot. A mea face rasuciri destul de des (de asta imi e un pic teama sa nu aibe cordonul in jurul gatului), ii simt spatele ba in stanga, ba in dreapta, la cateva zile distanta. Pe col ma mai apasa si pe mine, cu capul, cand il nimereste.

Stai linistita, o sa o dibuiesti tu azi-maine, cand se aseaza ea mai bine. Mai bine o calmezi, vorbesti cu ea sa se aseze mai decent si mangai zona in care vrei sa vina ea. Eu cand am avut problema ca statea cu fundul pe rinichiul drept, o doctorita tanara mi-a zis sa incerc sa mangai burtica in partea stanga ca bebe vine la mangaiat, dupa mana. Nu stiu daca asta a fost ce a functionat, cert e ca in cateva zile, bebelina mea era mutata in stanga si mi-a eliberat rinichiul drept.

32+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput