Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

salutare!

La multi ani, Alexandre!multe impliniri, sa cresti mare si sanatos!

frumoase detaliile fetelor, eu as adauga la intrebari:

1.folositi prezervative cu striati?
2. ce metode contraceptive folositi? ce se mai poarta? ce e mai sanatos?
3. ce scuze inventati cand nu aveti chef de sex? ma rog, daca e cazul


revin si eu cu raspunsurile pt chestionarul 2

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

1. Va place mai mult sa faceti sau sa primit SO?
Sa primesc
2. In ce pozitie ajungeti mai repede la OOOO?
depinde...dar cred ca eu deasupra e regina, sa zic asa.
3. Cu lumina aprinsa sau noaptea pe sub plapuma?
oricum ar fi, piele pe piele, depinde de anotimp cu plapuma, mai degraba la lumina semineului, pe plapuma, jos...hmmm din ce imi amintesc


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Nu mai umblu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

1.Uite ca si subiectele astea au folosul lor: nici nu stiam ca exista cu striatii Treb sa-l trimit sa cumper. Precis ma intreaba de unde stiu

2.Folosim din alea fara striatii.
3. Dupa ce termin treaba prin bucatarie, chioraindu-mi matele, imi fac cate o salata mare, ma pun in pat cu tableta si castronul in brate si dintr-o data il vad ca se da pe langa mine. Ma apuca disperarea de-a dreptul. Stiu ca n-am raspus la intrebare dar ce urmeaza nu pot povesti ca-i cu dragalit in timp ce eu il imping si mai halesc cate o lingura de salata, asa pe ultima suta de metri, sa nu intru flamanda in actiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Bau!


cu asa intrebari, nu pot sa ma apuc de C# fara sa raspund [vorba lui Flroric, ma macina pana nu raspund :))]

si apropo, bine te-am revazut gige

**********

1. Va place mai mult sa faceti sau sa primit SO?

Clar sa ofer, eu deja raspunsesem la primul chestionar, cel lung, ultima intrebare [ca asa fac, cand ma intreaba cineva doar strict, da sau ba, eu ma apuc si sa detaliez de ce, cum etc, am vazut ca restul fetelor au raspuns strict la intrbeare :)]

INSA, "oferitul" asta nu imi place in pozitia "clasica de oferit" :)))), ci, tot una de dominare [aici seman cu pisigri, imi place dominarea]. Adica, "oferitul" sa fie tot ca un act sexual "normal", in care barbatul se misca mai hotarat... adica, desi e "sex oral oferit de mine", tot el e cel care ma iubeste...

Invers, cu primitul, am zis ca nu e deloc un request pt mine sau o expectanta, dintr-un singur motiv: dorintele fizice, la mine, sunt FOARTE diferite, chiar usor disjuncte. Daca ma las "implicata" intr-un gen de dorinta/placere, cum ar fi sexul oral primit, imi anihileaza un pic celalalt gen de dorinta, sa zicem de sex "normal". De aceea, sexul oral primit este pt mine doar asa, daca "nu am chef sa am prea mult chef" de sexul normal, sau asa, time to time, ca o surpriza...

2. In ce pozitie ajungeti mai repede la OOOO?

Pe masa de bucatarie [are, cred, inaltimea perfecta, ea, masa :))), ca eu tot "ne-inalta" sunt :)))]. Deci eu pe masa, si el, in picioare, langa masa :)))

Pozitia eu sus e si aia destul de ok pt mine, insa, mai mereu, de la ea se ajunge tot in pozitii in care eu sunt dominata...

3. Cu lumina aprinsa sau noaptea pe sub plapuma?

:)))), deci, eu sub plapuma dorm, sa fie clar
asta 1
apoi, cred ca sub plapuma cel mult, a inceput incitarea.., apoi, nici vorba sa o mai simt grea peste mine, frate, nu ma tineti legata, vreau sa fiu libera :)))

cu lumina:
- nu ma pasioneaza noaptea bezna, eu trebuie sa relationez pe mai multe cai, si vizuale, nu doar senzoriale
- la lumina zilei doar asa, daca se intampla, nu ma deranjeaza
- totusi, cel mai ok pt mine e la lumina serii, venita pe geam [in nici un caz veioza sau alte chestii oarecum regizate]

4. Intrebarea de la Kea mi-a placut FFFFFF mult, e f provocatoare la autocunoastre, si a fiecarei dintre noi in parte, si a cuplului din care face fiecare parte: No, dar acum am si eu o intrebare legata de " sfera" asta. Voi dicutati subiectele astea cu ce va place/ nu va place cu partenerul sau ba?No, dar acum am si eu o intrebare legata de " sfera" asta. Voi dicutati subiectele astea cu ce va place/ nu va place cu partenerul sau ba?

Eu cu discutatul "verbal" nu stau deloc bine DECAT cu partenerii pe care i-am avut strict pt sex [v-am mai zis ca eu sunt ca baietii, am avut/am si parteneri doar pt sex, nu doar iubire etc, cum e "normal" pt fetele cuminti]

Cu partenerul iubit insa, nici macar nu imi propun sa discut asa, medical, despre trupuri, INSA, am mare grija "sa indrum" si mai ales sa-l ajut sa descopere ce imi place mai mult, cum, etc. Ca sa nu mai zic ca nici macar dupa, nu discut niciodata despre strict ce anume ti-a placut, eu "amestec" totul in notiunea de fericire. Bine, am avut si deceptii cand am dat de cate un partener [fie el de sex sau de iubire] care a pus acea intrebare ORIBILA: "si, ti-ai dat drumul?" Deci, in clipa in care am auzit asa ceva, ala a fost taiat de pe lista si aruncat "la lei" instant. Adica, daca nu a reusit sa sesizeze/ sa ma simta si mai ales sa fie ffff sigur ca m-a facut mai mult decat fericita, atunci bye-bye! Ca sa nu mai zic ca limbajul in sine pare asa... de sala de fitness unde merg barbatii cu muschi, acei barbati care culmea, nu m-au atras NICIODATA.

5. Folositi prezervative cu striati?

Nu m-am uitat niciodata ce prezervative a cumparat el :))), maxim am sesizat mirosul, si nu ma atrag deloc alea cu arome de ceva, fructe sau orice ar fi.. bleah.

Asa ca nu stiu dc or fi fost cu striatii sau nu :))) [niic macar firma nu o stiu, parca durex, dar nu sunt sigura]

6.. ce metode contraceptive folositi? ce se mai poarta? ce e mai sanatos?

Asta e o intrbeare f utila, din pacate, pt tineretea mea..., cred ca doar preze ramane :((((

7. ce scuze inventati cand nu aveti chef de sex? ma rog, daca e cazul

nici o clipa nu ma gandesc la scuze, din contra, transform refuzul intr-un mod de a ma alinta el si mai tare, adica zic: "fiinta mea nu isi doreste asta acum, si stiu ca nu o sa insisti acum, pentru ca vrei, ca si mine, sa se intample doar atunci cand SE MERITA, adica dorim amandoi mult sau macar, dorim sa ajungem sa dorim, nu-i asa?" Si el, atunci cand e vorba de partener de iubire, ma pupa si imi spune ca da, nu vrea sa RISIPEASCA potentialul unui moment cu adevarat misto. Eventual, ma aleg si cu laude despre "cat de mult, sincer si profund poate el comunica cu mine" :)

Floricel

nici gand sa nu te gandesti sa nu mai citesti/scrii aici, nici gand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:


1.folositi prezervative cu striati?
nu, si nici nu stiam ca exista
2. ce metode contraceptive folositi? ce se mai poarta? ce e mai sanatos?
eu nu folosesc, dar am folosit cu succes steriletul Mirena, il recomand
3. ce scuze inventati cand nu aveti chef de sex? ma rog, daca e cazul
ii spun clar ca nu am kef uneori insa ma mai fraiereste si pofta vine mincind


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

bianca, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Floric, acum noaptea?

1.folositi prezervative cu striati?
foloseam, cred, odata candva
2. ce metode contraceptive folositi? ce se mai poarta? ce e mai sanatos?
prezervativul, acum nimik, probabil vom relua obiceiul.
3. ce scuze inventati cand nu aveti chef de sex? ma rog, daca e cazul
ff rar, ca ori adormeam eu , ori el, nu prea aveam timp de refuz, sa zic asa, iar dimineata la 3-4 cand voia el, sigur ma intorceam pe partea cealalta, deci cur in cur si noapte buna, dc se pune ca refuz




www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:


1.folositi prezervative cu striati?
Uneori
2.ce metode contraceptive folositi? ce se mai poarta? ce e mai sanatos?
prezervativul
3.ce scuze inventati cand nu aveti chef de sex? ma rog, daca e cazul
Ii spun direct ca nu am chef; la mine nu functioneaza aia cu "pofta vine mincind"
4. daca vorbesc cu partenerul despre ce si cum imi place
niciodata; nu le vad sensul unor astfel de discutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, mie mi-ar fi placut sa scrii ce aveai de spus.

Mergi la inceput