Gradinitele Ana Lugojana si Yuppy

Gradinitele Ana Lugojana si Yuppy | Autor: coryel

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ceva despre aceste gradinite, aveti copii la una dintre ele? Nu stiu prea multe despre ele, doar ce am citit pe site-urile proprii si as vrea impresii de la parintii care le-au trecut pragul sau au copii acolo. Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophia33 spune:

Buna, pot sa iti spun cate ceva despre Ana Lugojana (de pe Cutitul de Argint...) pentru ca am vizitat-o acum cateva luni. Nu mi-a placut, in mod deosebit, desi educatoarea de la grupa celor mici parea destul de ok. Spatiu mic, curte deloc, grupa mititeilor, bineinteles , la etaj...parca e o regula la gradinitele particulare. Am ajuns pe cand era ora de masa, educatoarea zambea si imi prezenta spatiile iar o ingrijitoare incerca sa ii tina pe cei mici care urlau de ti se rupea sufletul (de foame, banuiesc...). Nu ii putea cobori ingrijitoarea si asteptau educatoarea in fata unei portite de lemn sa fie dusi la masa. Am intrebat: Cum ii duceti pe toti (erau cam multi...cred ca vreo 10)?? Raspuns: Cum putem! E greu! Pe scari incet, cu ei in brate...Si am plecat! Altfel, dragut aranjat, bucatarie proprie, dar complet nepotrivit spatiul pentru o gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisa17 spune:

Buna,eu am baietelul de 2 ani jumate la Yuppy, merge acolo din octombrie si e foarte incantat. Cei mici au o sala in care se joaca si dorm chiar la parter, masa o iau tot la parter. De ei se ocupa o domnisoara educatoare tanara si dornica sa ii invete pe copii cat mai multe, o doamna ingrijitoare si o doamna care le face si de mancare. In grupa sunt putini copii, asa ca doamnele se pot ocupa de fiecare in parte. Fiul meu a invatat multe cantecele si poezii, a invatat sa numere pana la 10 in romana si engleza (incearca sa ii invete pe copii si engleza, chiar daca sunt mici). Au facut o serbare de Craciun (cand a venit si un Mos Craciun pe la ei)si vor mai face si de 8 martie, impreuna cu copii de la after-school. Mancarea e ok, Luca mereu imi spune ca a mancat doua portii. Vara ii scot pe copilasi la joaca in curtea din spatele vilei (care nu e mare, dar au unde sa alerge in aer liber). De ziua de nastere a fiecarui copil cei de la Yuppy fac o petrecere cu tort din partea lor.
Eu sunt multumita pana acum, copilul merge cu placere la gradi si le iubeste pe doamnele de acolo :).

Mergi la inceput