Ionela are nevoie rugaciuni ptr operatie!

Ionela are nevoie rugaciuni ptr operatie! | Autor: mikaeela

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor.

Dupa cum multi dintre voi stiti,Ionela sufera de la nastere de multe boli grave,printre care si glaucom.
Din cauza aceste boli ,Ionela a suferit mai mult operatii si tratamente la ambii ochii,dar tensiunea oculara continua sa creasca si Ionela risca sa-si piarda vederea definitiv.
Ultima solutie este implantul cu valve Ahmed ptr a stopa aceasta tensiune, daca nu va fi facut cat mai repede,Ionela isi va pierde vederea si o data pierduta ,nu se mai poate face niciodata nimic.
Acum urgent are nevoie de implant la ochiul stang ,dar aceasta operatie costa f mult in jur de 3000 lei ron..2600 lei costa numai valva.
Pentru ca eu nu am posibilitate de a face rost de acesti bani intr-un timp foarte scurt ,fac un apel la toti cei care vor si pot sa ne ajute pentru a putea strange cat mai repede suma necesara operatiei .


Sper ca si de data asta sa fiti alaturi de noi ,imi doresc tare mult sa-i salvez vederea Ionelei.


Cei care vor sa o ajute pe Ionela o pot face in conturile deschise la Banca Transilvania, beneficiar cont: Samareanu Mihaela-Mariana.
in lei este: RO70BTRL03001201G38617XX
in euro: RO45BTRL03004201G38617XX
cod swift: BTRLRO22PHA

Va multumesc tuturor care sunteti alaturi de noi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Multumesc f mult Mirela ca ne-ati acceptat din nou cazul la umanitare!


Mi-a fost f greu sa cer din nou ajutorul pe forum,dar pentru ca Ionela are nevoie urgent de un implant la ochi si ptr noi costa f mult acest implant ,am decis sa va cer din nou ajutorul ,mai ales ca aceasta operatie trebuie facuta cat mai urgent posibil.
Deja vederea Ionelei este afectata f mult si daca vom ajunge prea tarziu la operatie nu o sa se mai poata face nimic,nici macar acest implant nu ar mai ajuta-o.



Sper sa fiti din nou alaturi de noi si vreau sa multumesc f mult celor care au fost si vor fi alaturi de noi in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa introduci si cazul la bazar, ca am ceva fain pt 9-10 ani pt fete si vreau cu dedicatie Ionela


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Iti multumesc f mult Daria

As vrea sa rog unul din moderatori daca ne poate reintroduce cazul la bazar pana la strangerea sumei ptr operatie.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaciu1977 spune:

Am depus 50RON. Sper sa va ajute. Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui oaciu1977

Am depus 50RON. Sper sa va ajute. Numai bine.



Va multumesc f mult ptr donatie!
Sigur ne vor fi de folos banutii!


Vreau sa rog f mult pe Admin si moderatorii,daca vor sa ne reintroduca cazul la bazar pana reusim sa strangem banutii ptr operatie!
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mihaela, care e termenul limita de adunat banii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna Raluca!

Nu este un termen limita,operatia trebuie facuta cat mai urgent ,cum vom avea toti banii,vom suna sa ne programeze pentru operatie.

Ionela are tensiunea oculara foarte mare si din cauza asta in fiecare zi vederea ii este afectata cate putin,de acea operatia trebuie facuta cat mai urgent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna mikaeela. iti tin pumni sa strangi banuti cat mai repede si operatia sa fie o reusita si multa putere ,din cate stiu eu defapt sunt 2 operati la ambi ochisori insa problema cea mare este la cel stang .
Eu sper sa reusesti sa strangi bani pt ambi ,Ionela este o dulceata de fata si merita sa ii fie salvata vederea .

Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Mihaela, sunt si eu alaturi de voi!!
sa fie totul bine,Ionela este o luptatoare.

Maine voi depune niste banuti in contul de lei, Doamne Ajuta sa se stranga cat mai repede banii de operatie!!

Sanatate multa,





_
Cami, mami de Mihnea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Cami,iti multumesc f mult!

Da Claudia,Ionela are nevoie de implant la ambii ochi,dar acum are urgenta nevoie de implant la ochiul stang.

Mergi la inceput