Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Deea, felicitari pentru bilant! E inaltut Octavian.
Gyan, eu te inteleg perfect...sunt momente cand iti vine sa incerci orice numai sa adoarma. Invatam si noi sa fim parinti alaturi de ei ...
Elly, o saptamana cat mai placuta sa aveti la bunici!
Adrian astazi a facut 10 luni si, cadou, cred ca are febra musculara. De cateva zile e disperat sa mearga, altceva nu face numai se antreneaza . In seara asta cand tati i-a facut masaj a inceput sa planga cand i-a facut in zona pupltelor, plans de durere...si am observat ca are muschii tensionati, intariti si am ajuns la concluzia ca e febra musculara, deabia suporta sa-l atingem in zona aia. Nici nu stiu ce sa facem....
Oricum, dimineata reluam antrenamentele si el si eu ...
Elena, ati terminat cu analizele?
Noapte linistita va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Pff, ce de actiune am ratat aici! Pai daca deschid laptopul din ce in ce mai rar, intru doar pe facebook ca e usor de pe telefon.

Elly Si scumpul meu e un maaaaaaare iubicios cu personalitate. Isi incolaceste mainile dupa gatul meu si vine cu gurita sa ma "pupe" pe obraz. Bine, vine cu gurita larg deschisa ca si cum vrea sa muste dar nu musca, doar ma baleste si se retrage. Sau ma apuca zdravan de par si ma trage spre el sa ma pupe in acelasi mod. Radem, ne jucam, se lipste de mine dar cand are o suparare urlaaaaaaaaaaa!!!! Isi expune foarte clar si raspicat punctul de vedere. De pus jos e voie numai daca vrea si el, altfel daca n-are chef de stat jos se agata de mine si se smiorcaie. Exact cum zici tu.

Cat despre ora de culcare, la noi se face din ce in ce mai tarzie. De cand Mihai merge de-a busilea(pentru cine nu stie merge de vreo 10 zile) si se ridica tinandu-se de diverse, e foarte agitat si seara. Parca ar mai sta sa exerseze, zici ca-i dau numai Red Bull. Asa ca s-a mai schimbat si ritualul nostru de culcare. Acum dupa baita il mai las sa se joace, nu-l pun imediat la san. Il pun la el in patut si el e super incantat sa se ridice in picioare si rade si chiuie. Si tot de cand facem treaba asta ii citesc in fiecare seara povesti. I-am mai citit si inainte insa incercam cu el in brate si nu era chip. ACum el sta cocotat in patut si eu langa, pe fotoliul nostru de alaptat si-i citesc. A fost maxima distractia cand i-am citit "Scufita rosie" si imi schimbam voce sa imit pe lup si pe scufita. Rasuna toata casa de rasul lui. Abia cand il vad ca se mai liniste un pic cu joaca il pun la san si adoarme. E foarte distractiv asa.
Am trecut si noi prin tot felul de perioade cu somnul si cu culcarea. A avut si el perioade cand plangea mult inainte sa adoarma si nu reuseam sa-l consolez si nu stiam ce sa mai fac. Dar am avut si perioade de-astea cand ne distram inainte de culcare. El pana la urma mereu a adormit la san, chiar daca a durat mai mult sa adoarma, tot acolo s-a linistit si a adormit.

Cu masa de dimineata si la noi trebuie sa fie cam la o ora dupa trezire, nu mai repede ca nu mananca. Dar pana se trezeste el de tot, ne mai dragalim un pic, pana ne spalam si schimbam amandoi, pana pregatesc fructele trece suficient cat sa primeasca papa.
Va las acum ca cineva mic si dulce care se trezeste aproape mereu scancind tocmai trebuie sa-si ia micul dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Dragele mele, de 8 martie va doresc o zi frumoasa alaturi de cei dragi si va urez traditionalul La multi ani!

cu drag, mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Sa inteleg ca toata lumea s-a mutat pe fb? Eu oricum va citesc si acolo dar aici mi se pare asa casuta noastra de suflet. Am vazut acolo ca au inceput bebeii sa mearga singurei. La noi mai este mult pana acolo dar sustinut ar merge toata ziua. De ieri avem si noi bona si speram sa fie ok ca sa plec si eu linistita la servici.
Va pup si va doresc o primavara fumoasa nu ca ziua de astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

fetelor,

am primit rezultatul la factorul XIII

slava domnului, este neativ, deci sunt ok dpdv acesta

nu stiu ce ar fi insemnat sa fi iesit pozitiv, dar nici nu vreau sa stiu, e suficienta o mutatie, din cate am investigat pana acum

va imbratisez si va doresc un weekend placut, ca e pe aproape!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

buuna mamicilor!!!

a trecut ceva de cand n-am mai scris aici!! ma bucur ca am mai citit cate ceva despre voi!
Aever,felicitari pt mersul de-a busilea!!
Noi suntem bine...inca papam tzitzi, dar si mancarica solida, suntem foarte mancacioasa, mancam de toate (nu i-am dat manacare de-a noastra inca), nu ne mai place pasat, acum am trecut la bucatele mici, am inceput sa mergem singurica, vorbim (repeta cam tot ce spunem noi), pricepem tot (uneori ne facem ca nu pricepem)...dar n-avem nici un dintisor!!

cam atat despre noi, mai revenim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

dragele mele am reusit sa fac azi si ecografia aceea la san

concluzia suna asa:

mastopatie focala SE bilateral - mai evidenta pe dreapta

se recomanda control ecografic la 6 luni si consult endocrinologic.

pe limba mea mi-a spus ca e un nodul benign si ca nu e grav si sa iau un tratament homeopat, dupa ce merg la un medic homeopat.

acum m-am mai linistit

mai tb sa fac si transvaginala aia si gata, pot sa zic ca am facut toate consultatiile si nu mai am de ce sa imi fac griji, ca sunt in limite normale cu toate.

va imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Mirela m#259; bucur ca e totul in regula si ca se rezolva încet încet lucrurile. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

multumesc elena_gd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Paste Fericit celor ce celebreaza sarbatorile pascale weekendul asta.
Pup toti bebeii si mamicutele si va doresc o primavara frumoasa, plina de bucurii,soare si zimbete.
Noi suntem bine, incercam sa ne dezmortim, abia saptamina asta a inceput vremea sa se incalzeasca. Bebe e bine,am inregistrat multe la capitolul prima...traznaie, prima poza facuta de el, primii bani cheltuiti de el(a avut access la telefonul mobil din gresala), prima cearta cu tat'su (imaprteau o sticla de bere- S nu voia sa ii dea drumul nicicum). Am inteles ca nu o sa ii placa scoala- rupe cartile de cum le atinge. M-am resemnat -trade school
E si f.lenes- poate sa isi tina sticla de lapte- dar refuza. Daca mama,tata e acolo de ce sa faca el efortul asta. O tine noaptea cind doarme .
Va pup

Mergi la inceput