Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Am uitat sa zic ca am fost la SLUIT si ca in pretul ala intra sib1 kg de supa proaspata de bisque de homar

_
Am o intrebare pt fetele din CANADA...trebuie sa faci voluntariat in azile de persoane in virsta ca sa primesti ajutor social???


Traducere :-)
Oras SLUT sau SLUIT nu stiu in secunda asta ortografia bine e la frontiera Olanda Belgia
Ziceam ca am cumparat si supa bisque de homar 1kg
Asa e cind scrii in frig pe scari......singurul loc unde functioneaza wifi ul
Deci sunt in pregatiri de pestalau cu orez si legume....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ah Viviana, ce amintiri...a fost o vreme cand ascultam multa muzica cu baietii astia.
Am ajuns la ei dupa o colaborare (a lor) cu un muzician de exceptie, Jimmy El Laco, care impreuna cu formatia lui 4Given din Tg. Mures il acompaniaza pe dl. arhitect Adrian Berinde, atunci cand binevoieste sa ne ofere cate un disc, un concert...
Asa ca va propun si eu o melodie a lui Berinde, pe care-l ascult periodic cu aceeasi placere.

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/adrian-berinde-don-juan

Bine, va mai pun una, ca nu pot sa aleg...dar nu pot deloc...



Iar daca va place, mai sunt...

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/adrian-berinde-despletita
http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/adrian-berinde-cine-stie

Muzica lui, versurile lui, picturile lui...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Merg cartofi din aia de-ai Alinukai pe melodiile astea....

Aia se fac in cuptor..

Mai,stiti ce am patit?
Azi fiind la zi de amidoane m-am gandit sa-mi iau niste chips-uri..am luat in viteza o punga de aia mare.

Cand o desfac..avea o bancnota de 50 lei in ea...erau de aia cu bani,da` io habar n-aveam....

Nu stiu cum da` in ultimul timp au inceput sa traga banii la mine prin cele mai ciudate posibilitati.Mi-am luat vopsea de par...:D

Edit: si uite-asa au iesit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu fac bagaje si snitele. Ador combinatia, parca orice drum e mai bun daca ai snitele cu tine. Obiceiul e de la mama care combina in cutia de plastic, jumate snitele, jumate chiftele, in punguta langa paine si in alta ardei taiati felii. Asta era merindea mea pentru orice drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Carmaw- ajutorul social il iau persoanele care nu au nici un fel de venit. Nu are nici o legatura cu benevolatul in azilele de batrani.Dar... foarte multe persoane o fac!
Mada- asa sa faci ! Fugareste bine muza aia pana ajunge la mine!
Nu-i mai dau drumul apoi. Promit!
Viviana? Vrei un schimb! Spune mai multe despre manualul ala de utilizare! Se ard multe calorii? Asa poate ajung si eu sa-mi dea Doamna Buflea un slip fromos si unda verde pe plaje Deocamdata ma incadrez la,,,,,,, Nu imi vad picioarele''''' deci fustita si lunete cat mai fumurii! Dar zau ca-i deprimant! Asi vrea sa ma incadrez la Naturisti deci da te rog ceva detalii sa vad daca-i rentabil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aloha in mare fuga,

Sculat la 5:00 AM, dus copilul la meci, pierdut meciul, plans, ceilalti niste prosti, au castigat din greseala.
In drum spre casa oprit supermarket, cumparaturi, venit acasa, hranit copiii cu iaurt, pregatit ardei umpluti, pusi in oala pentru fiert maine ... sper sa nu iasa tari, cum imi sta mie in obicei. Tot cum imi sta in obicei, pregatit prea multa carne pentru umplutura ... fortata de situatie, pregatit perisoare cu smantana ... nefierte, totul se fierbe maine.

Acum sunt in pregatiri de plecare ... sushi & movie, cu o armata de gagice ... vad Silver Linings Playbook.

Barbat suparat ca e nemancat ... tinut special flamand ca sa se duca cu copiii la restaurant.

Pupici din mers ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, urit caine!
buflea, nu o sa intelg niciodata cum e cu meciurile la 5 am. de ce nu le pune mai tirziu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pentru ca vor sa testeze pasiunea copiilor pentru hockey. E un sport greu si scump ... Merita investitia daca copilul il viseaza si noaptea. Dimineata fiu-meu s-a trezit, m-a trezit si pe mine, si-a pus jumate de echipament pe el si abea astepta sa joace. A avut meci ...din pacate a pierdut si am ajuns acasa plansi ...stiti voi, aialalti sunt de vina, au trisat si au fost avantajati de arbitru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Starlet multumesc de raspuns!!!
Nu pot intra in detalii dar ma bucura ce mi ai scris!
Am fost in Olanda sa cumpar flori pt ca mergem miine la teatru la o amica care joaca....cumparat ceva dragut i le pun omului in bratze...ca i berbant nu???...si se impiedica cade cu flori si aranjament
Are diploma de impiedicat....nu lbate nimeni...am recuperat ceva bulbi...vai de aranjament...
Ouff Doamne...nu mi a mai ars de nimic...am avut si palpitatii de draci
Acum ma caut de pansamente pt el ,se face un ditamai hematon sub genunchi,si mi pun un imens pahar de vin ....macar sa ma imbat...
Imi bag si medicatia...
In seara asta trebuie sa deschida stridiile...imi e frica ca si amputeaza bratzele de nating ce este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buflea..cum poti tu manca peste crud.....pardon sushi..nu stiu,zau.

Sarmanu` copil...

Filmu` e ase de bun?Ca recenziile mi s-au parut simplute,fara ceva deosebit...

Mergi la inceput