Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

cam asta era cainele, nu asa gras si avea dintii mai ascutiti

http://www.animale-iubite.ro/images/gallery_photo/big_fat_dog.jpg

si se spune ca-s pasnici. si cuminti ca niste ingeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ce tare faza cu oscarul pt intreaga cariera... :) oricum ai un argument f bun cu prepay-ul: nu mai are telefon! io la ai mei le-as scoate si limba si as pleca topaind de fericire de ce le-am mai zis-o :D

de fapt la cel mare ar merge... ar rade. ala mic s-ar tranti intr-o spirala dezastruoasa cu tema principala all is lost! si ar plange in hohote ca in desenele manga cu orele. damn it mi-a taiat entuziasmul de ironizat pruncime imaginea asta. credeam ca reusisem sa-mi razuiesc afara ziua de miercuri din circumvolutiuni.

asa. Ca sa n-o lasam pe starleta in pace, doamna Buflea, fiindca ati intrebat si tineti scorul, va rog sa luati harta, sa puneti linia pe ea si sa ne spuneti unde la 600-700 km nord de matale se afla colega noua. ca sa eliminam orice urma de suspans.

Edit: OMG, kari era si asa de gras??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Viviana, inainte de a ma duce sa vad un film, sa-ti mai spun ca nici nu ai idee cat de bine te inteleg legat de copila. tot ce pot sa spun, o sa treaca si asta. doar rabdare si nervi de fier. si profita de momentele de acalmie.


nooo, nu era asa gras. era pe jumate, dar suparat pe viata cred.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Va citesc de ceva timp si mi-ati devenit foarte cunoscute. Sunteti foarte tonice!Asta ca sa indepartez cateva dileme.... nu ca asi sti eu unde sta Doamna Buflea cu taxarile de la intrari si poate iesiri.(banuiesc ca in zona New-York)
Deci.... fix 617km. Drept in sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

urasc geografia... si kilometri de socotit... ma duc sa vad daca google a inventat ceva pt oameni ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mie mi-a placut chestia cu pingaina.
Nu, nu ca s-ar potrivi cuiva aici... dar suna fain.
Ma gandesc doar...o fi fost o greseala de exprimare, sau intentionat?
Starlet, bine ai venit. Adica nu ma antepronunt...sper s-o convingi pe Doamna Buflea. Acu' ce sa zic...asta e avantajul vechimii...pe vremuri, erau alte conditii de acceptare, dar vremile se schimba...oricum, e plin de muze pe-aici.
Mada, io primul. Berbec, dupa cum se stie...
Kari, sunt tare mandru de tine. Si de noi, care am ajuns faimosi pe meleagurile tale. Eu zic ca e un semn...nimic despre nimic este un patent deja, se vede molipsitor!
viviana, asteptam evenimentul asta, sa fiu sincer. Eu cred ca este o etapa normala, care sta mai mult pe capul tau, e drept, dar nici Elvetia n-o duce mai bine, supusa la toate presiunile Nu-ti fa griji, amandoi aveau nevoie de asta. Adica au evoluat
Carmaw, ia cat polen vrei si du-te si pe Marte...dar stai cu noi pe ghetar. Cu noi nu ti se va intampla nimic niciodaata.
Ma gandesc cum a trecut timpul, cand o citesc pe Aqai...acum si Ana e mare, deja nu mai beneficiem de inocenta fara seaman a copilariei.
Buflea...pardon, Doamna Buflea, eu nu sunt de parere ca e rea competitia intre frati. Chiar daca pe moment creaza animozitati. Uite, cred ca am mai spus, Ana a vrut arte martiale doar pentru ca sa o poata cafti pe Tea. Mai are de munca, e drept...iar cand va ajunge vreodata (daca va ajunge) sa o poata bate, va fi suficient de mare sa se intrebe:mai, care era poanta? Ca nu-mi mai amintesc...
Michelle, m-ai facut sa zambesc...mama ne-a terorizat (vorba vine) cu lenjeria care trebuie sa fie impecabila, daca lesini pe strada si te duc aia la spital si-ti vad chilotii sau ciorapii gauriti?
Azi e zi de pizza la noi...am burta plina, berea e rece...o seara minunata va doresc!


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

berbec

No,e pentru gluma,ca sunt si altele mai interesante...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Starlet

Ok..ok
Doamna Buflea de la intrare, credeam ca taxezi doar pe plaje, nu si pe ghetar dar.... cum doresc neaparat un bilet de intrare pe ghetarul vostru caldut de pingo-randunici.... tin sa spun ca in momentul prezent ma consider Urs Polar cu pedigree. Ursi polari primiti pe ghetar! Promit ca o sa fiu foooarte cuminte si nu o sa sperii piguinii, pingogainile si randunicile ,iar cand ma voi integra bine pe ghetarul vostru tin si jurnalul zilnic, fatza, spate tot ce vreti.
Locuiesc de vreo 10 ani la vreo 600-700 km.directia nord de matale !
la francezi dar tot sper ca in 2 luni sa vad firul ierbii.
Dupa boabe nu ma omor.... prefer tavanele
Si da va zic sincer ca astept MUZA. Este undeva in directia vizuala a culorilor si formelor. Simt ca tot ce am creat pana acum a ajuns la un anumit punct de saturatie si vreau neaparat o schimbare.
Ce zici...... ma lasi sa intru? Cu cat ma taxezi? Zau ca am pedigree de ursulet dar ma pot transforma repede in pingunica!

Inca sub evaluare ... punctaj :

1. Urs polar ? ….check … 1 punct

2. Jurnal zilnic fatza-spate ? Wow ! check – check … 2 puncte

3. Zapada franceza ? … O-la-laaaa … (multa si buna de ski) …check … 1 punct

4. NU boabelor – DA tavanelor ? interesant! …check-check …1 punct

5. Schimbari vizuale in directia formelor - daca vrei de la mai mic la mai mare = 1 punct. De la mai mare la mai mic (-1 punct)

6. Te poti transforma REPEDE in pingunica – boooo – (-1 punct)

P.S. Ghetarul nostru nu este caldut, este de-a dreptul “hot” … pe tavane – amanunte la Pin-Lungana-Viviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Starlet

Va citesc de ceva timp si mi-ati devenit foarte cunoscute. Sunteti foarte tonice!Asta ca sa indepartez cateva dileme.... nu ca asi sti eu unde sta Doamna Buflea cu taxarile de la intrari si poate iesiri.(banuiesc ca in zona New-York)
Deci.... fix 617km. Drept in sus!


Nu stiu cum sa definesc ceea ce simt ? Curiozitate, invidie, admiratie ?

617 km lungime ? … DREPT IN SUS ? … wow ! – shoc, shoc, shoc

Intrebare suplimentara pentru 10 puncte:

Ce exact se simte dupa 10 ani de stat in varful celor “617 km DREPT IN SUS” ? ... Norocoaso !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Inca una si ma duc:

Eu abea astept sa intre Rufus pe drumul boabelor ca dupa prima saptamana sa ii cer poza cu "picioarele lui fragede ... de secretara" …sau poza cu “picioarele lui de secretara .. frageda”.

Tora va primi sfaturile “Doamnei” pe email:
- sa-si ascuta dintii si sa stearga tavanele de praf.

Mergi la inceput