Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

morgen randunicilor

de dimineata am un nod in gat, nu stiu de ce... de emotie si tristete, sau de bucurie.... habarnuam. as vrea si eu un ghiocel si un martisor, nemtii nu le au cu astea.



Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



E bun asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Uite Kari..ghiocei....


Si ghiocei si pentru toti pinguinii...si randunicile...de aici...


Madalina



Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

eu nu am rabdare niciodata la galusti sa separ oul...de asta fac metoda mea, ou intreg + praf de copt...

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


michelle, cea mai simpa si rapida metoda de a separa albusul de galbenus :

pregatesti cele 2 recipiente in care vrei sa pui albusul, respectiv galbenusul
spargi oul
iei tot continutul oului in palma, tinand mana deasupra unuia dintre cele 2 recipiente
iti apropii toate degetele pana se unesc
intorci palma in jos
albusul se va scurge printre degete in vas, iar intre degetele unite iti ramane galbenusul
simplu, nu-i asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea draga mea,fetelor.....va multzumesc de urari....nu vreau sa dau prea multe detalii voi sunteti fete tinere......nu am dreptul sa va intristez
Da mi s a reconfirmat ca situatzia se poate schimba letal de la un moment la altul...ca trebuie sa stau f aproape de spital....dar eu nu vreau sa cred.....deci de ce sa nu "fac galusti"??????:-):-):-):-):-)
Dar cum spuneam ma internez de ziua femeii sa apoi vreau sa intru aici sa va spun ca totul a fost o farsa idioata
Imi cultiv sperantza asta...pt ca in mod normal medicatzia,alimentatia cu ulei de masline trebuie sa aduca ameliorari pozitive...in ciuda faptului ca per moment am incetat cu polenul si ca am avut o perioada de plinsete suspine depresii...cind mi am pierdut pisicutzu meu iubir
Si hai sa va spun miine ma duc sa mi aranzez capatina...cacimiine seara trebuie sa arat de ...milioane....ca doar ne intilnim cu ele ....la o cina
Nu mai scriu aici ce noroc au unele in viatza.....zici ca i basm curat!
PUP FETELE DRAGI
Azi la prinz am facut o salata cu peste,masline din copac,telina,mar verde un pic de ceapa verde,maioneza si ulei de nuca si .masline cumparate de la producator deci de la mama lui bio
Na ca as bea un vin alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kari, io n-am poze, dar te pup tare o sa ai o zi minunata!

Carmaw, iti doresc multa sanatate si sa fie asa cum spui tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

roxana, primit in direct pupatura, asa ce-am simtit-o pe obraz.

Lali, mada, sunteti minunate. multumesc ca v-ati gandit la mine.

carmaw, bafta, DD sa ingrijeasca de tine. da, ai mare dreptate, unii traiesc ca in baseme. eu insa n-as vrea sa fiu in basmul lor.
mie imi place in basmul asta cu pinguini, imi place in familia mea ce trasnita. v-am spus ultima? trasnitii astia vor la piscina.
chiar aici
http://www.fuerth.de/home/tourismus/TOP5/Fuerthermare.aspx
eu in schimb trebuie sa plec al munca. asta da viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna pe la pranz , si multumesc de primire.
La multi ani si o primavara cat mai frumoasa, ca tot e 1 Martie azi.

Eu's mai mult pe fuga, m-a lovit o raceala zdravana, si azi am tulit-o de la munca, tot aveam eu surplus de zile de concediu, asa ca am program casnic. Am luat copii de la scoala, acum ne pregatim sa facem o pizza impreuna (habar n-am ce-o sa iasa, ca eu la aluat sunt antitalent, dar am zis ca nu-l cumpar din comert), ma pun pe scotocit netul dupa retete de blat.
Si pentru ca ma bat la cap de luni intregi (daca nu chiar ani) sa le cumpar un animal de casa, azi am cedat (nici eu nu stiu de ce) si-am zis ca au voie sa-si ia un hamster (mi s-a parut mai usor de ingrijit). Asa ca am colindat vreo ora pe la toate pet-shop-urile din zona, nici urma de hamsteri, dar mai mergem si dupa masa ca ne-a promis cineva ca stie pe altcineva care are hamsteri de vanzare. Asa ca daca cumva reusim sa intram in posesia unuia pana diseara, cum tati nu stie inca nimic, mi-e si groza sa ma gandesc ce va iesi . Sper sa nu-l invete sa zboare pe saracul animal, il stiu pasnic de fel pe barbata-meu, dar mai stii?!

Am fugit ca ma asteapta copii sa facem pizza. Urati-mi succes, va povestesc spre seara daca a iesit sau nu ceva comestibil.

PS: pentru cine se ocupa de repartitia pinguinilor si randunicilor pe ghetar, permiteti sa raportez: 72kg (ultima cantarire acum o luna cand am vrut sa ma vampirizez dar nu m-au acceptat). Corelat c-o inaltime de aproape 1.80 (1,79 mai exact), nu's nici randunica, si sper totusi sa nu ajung nici pinguin in viitorul prea apropiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eumada m-ai emotionat.

Laura25 sa ni arati si noua cand infloresc.

Lali cand afiseaza rezultatele la Cangur ,ca eu n-am intrebat.
Maine dimineata Nastasescu de matematica .

Roxanaz

Karri o imbratisare stransa stransa de la mine.

De azi dimineata cu un ochi rad si cu altul plang,dar asa e viata,grea luna a devenit martie pt mine.Trec mai departe caci nu vreau sa va intristez.

Carmaw
sa fie totul cum iti doresti tu.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Andra, nu stiu cand se afiseaza rezultatele, voi intreba azi la scoala.

Mickyyy, nu prea am fost la fel de specifice ca tine, ne-am autoincadrat in categoriile mentionate si lumea ne-a crezut pe cuvant.

Un titlu, ceva pentru capitolul viitor ?

Primavara pe ghetar cum suna ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

S-a incalzit ghetaru'! ce bine imi pare.

bai, sa va zic si voua, asa a explodat bomba aci de dimineata.. cah si vai. intre timp am reusit sa o cosmetizam intr-un fel dar tot ne-a stricat ziua. noroc ca un coleg ne-a adus un ... tort de martisor . asa ca am mancat cate o felie si ne-am mai revenit. acu facem compuneri. partea buna e ca nu stiu cand se facu aproape ora de plecare

Micky, ce bine ca ai tulit-o de la munca.

Kari moama ce frumos arata acolo!!


Viviana, clar unde esti???

Lali, bafta copchilului la concurs. astia ai nostri nu mai merg la niciun concurs, asa cum zise Inspectoratu'. trai pe vatrai. au doar Comper prin aprilie asa. intre timp fac in schimb in clasa fisele de la astea care au trecut.

Mergi la inceput