Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello, hello
serios, mie dor de ploaie...m-am saturat sa ud plantele astea 12 luni pe an...vreau si eu un break.,

buflea, e normal sa te doara dupa ce ti-a scos nervul...dar poti sa iei un calmant.

kari, dar ce ai la ureche?

eumada, eu as sta f. serios de vb cu educatoarele alea...nu e permis asa ceva...putea sa fie mai rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

despre pedepsitul meu nu e chiar asa...pana acum nu cred ca l-am mai pedepsit vreodata 3 zile fara tv si computer. de fapt nu e o pedepsa prea drastica, tinind cont ca e in cursul sapt. si are de invatat...dimineatza isi pune muzica, se joaca cu catzelul.

pana sa-l pedepsesc, luni de zile mi-am racit gura si tocit nervii, si discutii blinde...atentionari, peste atentionari...hai, ca-i mic...hai, ca nu stie...hai, ca toti fac asa...dar nu se mai poate.

pedeapsa asta nu e doar pt o amarita de geaca (desi m-a costat $40...si un tank de benzina pana sa i-o cumpar)...e vorba de mai multe care s-au strins.
e vorba de lipsa de respect, consideratie, lenea care s-a pus pe el...de miorlaiala pt fiecare lucru... etc...etc...peste care de la virsta asta nu mai vreau sa trec.

parerea mea e ca in viatza, degeaba stii sa faci multe daca nu stii sa respecti e egal cu "0".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

msl , esti un pic pierduta, kariguld e in germania iar buflea e in america.

michelle mie mi-e dor de soare, ninge la noi de la pranz incontinuu
dar e ok, ca de saptamana viitoare scrie primavara in calendar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neatza....
Eu m am sculat la ora 4 dimineatza...ma durea capul...desigur tensiunea....mi am luat o cea mica era..... mica.....mi am facut cafea..o fi ok...???
Daca am patzanii ma duc la spital.....sau vine el la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Carmaw am aceeasi problema cu tensiunea,e bine ca ti-ai facut o cafea,ti-o aduce mai aproape de normal,insa la mine normala n-a fost niciodata.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Carmaw am aceeasi problema cu tensiunea,e bine ca ti-ai facut o cafea,ti-o aduce mai aproape de normal,insa la mine normala n-a fost niciodata.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!
=========================================
Trebuie avuta grija cu tensiunea asta...nu stiu de ce a scazut asa in noaptea asta...caci med de scazut tensiunea si betablocante i au zilnic
De ce doar aseara????
In fine mi a mai crescut...deci i au pastile sa scada si apoi bag cafea ca sa creasca....
Tu iei medicatie???
Din toti cardiologii din buc ...doar cei de la DELTA HOSPITAL mi s au parut perfotmeri,omenosi si cu aparatura excelenta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata.....azi merg la medic..am o alunita,nepericuloasa,dar cine stie cum,am agatat-o....si e rosu in jur.......

Urati-mi bafta.O sa fie totul bine,sunt convinsa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mada, numai intr-o alunita nu te vad impiedicata pe tine
Dar ai grija, nici n-ai ajuns la gradi...vezi ce-ti "ureaza" doamnele dupa ce stai de vorba cu ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

rufus, cum faci fiertura aia de cereale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

alinta, "reteta" mea este asta: o ceasca grau, cate jumate de ceasca de orez integral, secara, mei si hrisca. Total trei cesti. Meiul si hrisca se pun spre final, fierb repede. Graul, orezul si secara le spal cu apa rece. Le fierb pe o "tabla" la foc mic, sa nu se prinda de fund. Sting focul cand mai este ceva apa neabsorbita, ca absoarbe dupa aia destul, nu-mi place sa fie prea uscat. Fara sare sau orice altceva.

Te bate vreun gand?

Mergi la inceput