Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, am uitat sa-ti recomand o serie funny pt ai tai care sunt si pt scoala: Skippyjon Jones de Judy Schachner...carti usoare , placute...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, poate ai un cos in ureche daca te doare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu pe ziua de astazi va las, ma duc sa-mi ud florile, sa bag painea la cuptor si sa dau mancare la catzel....si dac amai am timp , mai am i hr si 30 min.pana vine william, vreau sa fac curat intr-un dulap.
m-am hotarit, saptamana asta iau toate dulapurile la rind sa le reorganizez...pe fiecare zi cate 1-2...pana vineri poate, poate ...termin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
puah, e o ploaie aici la mine pe ghetar... cah. dar cica tot vine primavara. candva

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
roxana, voi unde ati fugit in escapada? noi plan de spectacole mai avem asa:

cu toata trupa: http://kwsymphony.ca/2010_11/pops/pop7.php - dar nu mai gasesc in program pt anul asta, sper ca nu a fost tocmai in weekendul asta si l-am pierdut :(

io cu cel mare: http://kwsymphony.ca/2012_13/pops/pop7.php


noi am fost la Slash la inceputul lui februarie si pe 20 mai avem luate bilete la Joe Satriani. al' mare ar vrea si el intens, numa ca anu asta nu. sa vedem cand si cum. intre timp frecventeaza concertele pretenilor nostri ce au trupa. e vedeta ca e prieten cu unul dintre chitaristi [

Bufleo, nici io nu as fi zen cu copchiii in pijama la teatru. da ma rog... asa o fi trendu in Big Apple
ff misto pozele de la hockey!!!

Kari, e cam mult totusi aproape 40 la varsta ei, temperatura. te-ai uitat in gat? de obicei amigdalitele vin cu temperaturi din astea foarte ridicate rapid.

Laura . asa deci, i s-a expandat chilotii...

deci eu recunosc ca nu i-as fi dus nici la disney nici la nu stiu ce on ice. sunt egoista dar mi se pare ca naiba de plictisitoare [ala-care-se-hihaie-prosteste]

Ruf sarbatoreati ceva ieri??? la multi ani fericiti atunci, indiferent ce a fost

Viviana ahahahaha. avem si noi cartonase din alea, o sa ii zic lui Patrick sa il sune pe Celcesforaie, poate fac schimb?

Bufleo, al meu cand fuse pedepsit o saptamana fara tableta a citit si a carcait prin camera. si a impuns-o pe sora-sa la dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aseara am vazut |"This is 40". moama ce ne-a placut... voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Haidi neatza,

Roxana, m-am uitat de dimineata prin album. La inceput a pus o hartie cu extras: scris frumos ce cartonase ii lipsesc. O sa-i spun sa ia legatura cu Patrik, nepota-sa de 10 ani l-a refuzat - face schimb cu copiii nu cu el. Fii-sa o zis ca nu intervine pentru el - asta moare de rusine.
Aseara la mega, cand a cerut ta-su caronasele, si a asteptat sa i le aduca odrasla tot zicea in gura mare: astea sunt pentru aia mca de 3 ani, nu-i asa, tati?

Mei, Buflea, culturalizeaza-i, dar la varsta asta fereste-te de balet, musicaluri, opera si simfonii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu dati cu paru`...

Oare ce ar fi mai fiabil?Laptop sau tableta?Pentru Eva...

As vrea sa-i iau ceva de genul asta...oare care ar fi mai ok?Tableta..ceva mia mare vreau...da` nu de zeci de milioane,va sfarsi trantita de perete,sunt convinsa....sau laptop?Si cand s-o satura sa-l ia mama lu` Eva?:)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu dati cu paru`...

Oare ce ar fi mai fiabil?Laptop sau tableta?Pentru Eva...



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Sincer? eu cred cele mai bune ar fi niste ore de inot , de gimnastica sau de dans, mingi, lego, puzzele, carti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

face dansuri....vara orium sta in parc,de colorat coloreaza..are carti,face...sincera sa fiu,lap-ul meu sta sa crape...s-a dus bateria,si sta calare pe calculatorul meu ...de preferinta seara,dupa ce termina de colorat,de facut diverse...de citit povestile,vrea si la calculator...cum suntem la invatat alfabetu`..si cifrele..ma gandesc ca i-ar fi usor daca le-ar experimenta ea,altfel se plictiseste dupa juma de ora si identifica literele aiurea,sau incurca ifrele...zice ca 9 e 10 si tot asa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Mada daca optezi pt tableta vezi ca utilizing google gasesti un sit fare aduce din china tot ce vrei
Nu au mere pe ele dar is faine...asa am citit dar de executat am facut invers...luai samsung galaxy si fel putin de 3 ori pe zi se blocheaza:(:(

Mergi la inceput