Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Tare scumpi copiii, Laura. Si nasa frumoasa ! Sa va bucurati de fini !

Edit: mi-a placut rochita, combinatia negru, gri, alb si modelele geometrice sunt si pe sufletul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

,I'm back!

Laura la fel de tanara precum te stiam .Aia mica m-a topit cat de frumos iti zambea cand ii faceai baita.

Roxanaz de dragul tau ma voi stradui.

Rufus ei sunt relaxati non-stop ,in caz ca n-ai observat ,numa' noi parintii avem morcovu' cu tot cu frunze stii tu unde

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Laura, vaz ca nasa a ramas la fel de frumoasa!
Finuta, zambareata, m-a dat gata.

Iar gemenii fac deliciul pozelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen pinguinilor

spun pinguini, ptr ca inca e iarna la noi. si ieri a nins, de mult tare nu mai ninsese. cand vine primavara va transform in randunici.

Laura, in sfarsit te cunosc! sa-ti traiasca fina.

io nu mai am probleme, toate sunt rezolvate, deja traiesc in paradis. ei as! de unde atata paradis.

Rufus ma crezi ca nu am stres cu scoala. bine, nu in masura in care il ai tu. copii mei merg de la toamna in Ausbildung. este un fel de colegiu, se invata timp de trei ani o meserie. apoi vor alege sa mearga mai departe la scoala, eventual Universitate. dar le-am dat libertatea sa aleaga ce vor ei.

Buflea, la mine pastele este luna viitoare la sfarsitul lui martie. m-am gandit la secret bunny sa ma bag.... mai meditez inca.

Andra,

si pe restul doamnelor

vineri am zi de rasfat. am voie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Rufus, ma gandeam cum trece timpul asta. Parca acu' cativa ani Ioana era doar o zgatie de fata si acuma , of, in prag de facultate.
Nepoata-mea a vrut psihologie. Nu a intrat. Insa a intrat la sociologie. Culmea este ca la amandoua a dat examen la psihologie si au avut si subiecte asemanatoare.
Insa, la primul examen, cel pentru facultatea de psiho, s-a pierdut.


Stii apropo de subiectele de la istorie se poate sa le fi dat din ceea ce n-au predat. Care copil invata lectii dinainte?

Barfa credibila: la matematica, la simulare, subiectele au fost facute de un prof de la Vianu si unul de la Viteazu. Un subiect era de olimpiada, un subiect nu se studiase inca, un subiect era scos din manual. Sindicatele cred ca acesti 2 profi au vrut sa-si bata joc. Inca nu s-au prins de cine. Vor sa ia atitudine impotriva lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Rufus, ma gandeam cum trece timpul asta. Parca acu' cativa ani Ioana era doar o zgatie de fata si acuma , of, in prag de facultate.
Nepoata-mea a vrut psihologie. Nu a intrat. Insa a intrat la sociologie. Culmea este ca la amandoua a dat examen la psihologie si au avut si subiecte asemanatoare.
Insa, la primul examen, cel pentru facultatea de psiho, s-a pierdut.


Stii apropo de subiectele de la istorie se poate sa le fi dat din ceea ce n-au predat. Care copil invata lectii dinainte?

Barfa credibila: la matematica, la simulare, subiectele au fost facute de un prof de la Vianu si unul de la Viteazu. Un subiect era de olimpiada, un subiect nu se studiase inca, un subiect era scos din manual. Sindicatele cred ca acesti 2 profi au vrut sa-si bata joc. Inca nu s-au prins de cine. Vor sa ia atitudine impotriva lor.



Explica-le celor care spun ca suportul parintilor lipseste ....

Stiu ca sunt rea, dar ma enerveaza unele lucruri cam tare, mai ales situatiile imposibile care pot taia aripile copiilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult pentru complimente .

Cu cea mica copiii s-au purtat super, au dragalit-o, erau in jurul ei de cum se trezea, i-au povestit, au ajutat mamica la schimbat haine si scutece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Laura,de arata ai aratat super...tot bine arati....copiii ..doamne ce fetisoare de smecherasi au..(banuiesc ca sunt sefi),iar bombonica mica...ce sa mai zic...sa va traiasca finuta...spuneai ca ai si cununat si botezat odata parca,nu?

Sa-ti traiasca cu totii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Da, Madalina, am si cununat pe parintii finutzei mici.


Rufus, bafta Ioanei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ah kari, ce ma enervezi! Vreau si eu sa fiu calm! Sunt sigur ca am un inceput de paranoia...si doar sunt constient ca nu ajuta nimanui!

viviana, nu stiu cum a fost cu subiectele. Stiu doar ca din start a fost scandal, pentru ca subiectele n-au fost unice, ci diferite pe judete (inspectorate). Vorbind de istorie, programa pentru examenul asta se cunostea. Da, trebuia sa invete, predat sau nu. Ce, daca un profesor e prost si nu le preda, le schimba media la BAC?

Laura, multumesc. Mai, tare frumusele pozele...da' cine sunt nasii? Ca's tare chipesi...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput