Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Cica in engleza le zice mock exam.

Mei, mi-e atat de rau. Am ceva la colecist, cred.
Rufus, nepotica mea, acu 5 ani, a dat examen la psihologie. L-au scos intre timp? Mi-ar parea rau.

Sunt o gramada de facultati la care se da examen de admitere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

astazi in sfirsit o ploaie buna...de cand o asteptaam!
dar ce fac eu, cum scot catzelul afara?
de dimineazta cand si-a facut nevoile doar bura un pic...si ce mutre a facut ca nu voia sa iasa in udeala,iar cand l-am bagat in casa l-am spalat pe labutze ca imi lasa numai urme pe gresia alba...
acum doarme...sunt curioasa ce o sa faca cand treb sa iasa pe sodomul de ploaie.

si ca tot vorbiti de teste, scoli...sa va spun si visul meu ca vreau sa ma duc iar la colegiu. cum cred ca sunt la middle age crisis...vreau sa fac ceva ce am descoperit in ultimii ani ca imi place, adica educatoare(ajutor de educatoare). in viitor daca voi avea posibilitatea vreau sa practic meseria asta.
am rabdare, imi plac copiii, nu ma deranjeaza tzipetele...ma simt f. bine cu ei...
imi pusesem in cap sa ma duc voluntar la o gradinitza sau pt doar 3-4 ore pe zi/on call(la nevoie)...dar catzelul asta mi-a cam incurcat planurile.
imi place si job-ul de office...dar parca copiii imi plac mai mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lali, Viv, Kari si Laura ... nu veniti la Secret Bunny ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu as veni, dar am vazuta ca tu nu esti pe lista ...

Hai ca glumesc, mai astept putin sa vad ce program am de Paste, ca daca iar batem tara-n lung si-n lat nu ma gaseste posta romana ...

Stii ca SS a mea ( Nelia ) nu mai e pe forum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Neata de la o pingaina plouata....si racita cobza.
In ultima saptamana m-am ocupat cu virusii si aniversarile.
Virusii i-a adus Edy de la gradi si i-a impartit mie si sora-sii,mie mi-a dat mai mult ca-s mai mare.
Weekendul trecut am serbat printesa cu colegele de clasa,dupa ce am incheiat petrecerea si am strans i-am spus ursului ca vreau sa dorm cat pot,cine ma trezeste isi priveste moartea-n fata ,asa ca am dormit sambata spre duminica 12h neintrerupte.
Am inceput saptamana bine ,tusesc ca un magar de simt ca mi se rup plamanii,ametesc,asa ca imi fac treburile leganatu' ,incerc sa rezist insa se pare ca fara antibiotic n-am scapare ,asa ca de aseara sunt pe tratament.
Cam asta despre mine.

Roxanaz
poze de la aniversare trebuie sa-mi iau avant serios ca sa le descarc si sa ma dumiresc cum le introduc in mesaj ca eu nu-s obisnuita cu modernizarea forumului.

Karrihmmm deci asa ...ne-ai turnat doamnei pisiholog si m-ai si parat cu cozonacii .

Bufleasa nu care cumva sa-ti treaca prin cap sa ma supui la teste ca eu deja mi-am gasit loc in mijlocul ghetarului.

Doamnelor si domnule de fier ,va salut,ma tarasc catre trebile mele,nu inainte sa urez multa ,multa sanatate tuturor celor care au nevoie.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ralu, un link amarat acolo la picasa sau alt serviciu de asta. ca si mie imi e lene sa incarc poze in mesaj, recunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Buna dimineata pe la pranz...

Ce-o mai face Laura, nasa noastra ? O dura nunta si botezul trei zile si trei nopti ? Hai, spune-ne cum a fost, ca de nu strigam catalogul si te punem absenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Salutare! Va citesc , sunt ok.


Finii au venit la noi (sunt din Iasi) de vineri si au plecat azi dimineata. Mai greu cu timpul pentru net . Cea mica e o minune de fetita: vesela, linistita, mancacioasa si somnoroasa , nici nu am simtit ca am avut bebe asa mic in casa.
Duminica a fost frumos. Finii au ales f. inspirat biserica (cea in care ne-am cununat si noi in urma cu mai multi ani) si a fost foarte frumos (eu, care nu le am cu biserica, am fost emotionata si impresionata de slujba si de cei 2 preoti - care, spre marea noastra mirare, si-au amintit de noi, dupa atatia ani ). Finutza mica a dormit pana am dezbracat-o sa o bage in apa, apoi a protestat cand am imbracat-o din nou, in rest, nu i-am auzit gurita.

Petrecerea a fost foarte intima, doar rudele mirilor si cativa prieteni foarte apropiati. Nu ne-am intins f. mult, dar ne-am simtit bine.


buflea, mi-ar placea sa ma bag la SB, dar stau f, prost cu timpul si nu vreau sa incurc.



Las un pic si cateva poze. Domnisoara cu suzeta si funditza roz in bucle e prima fetita pe care am botezat-o in urma cu 2 ani jumate'.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce scumpete!! sa va traiasca
copchiii bestiali, doamna nasa mistoaca, si mi-au placut florile de la lumanare, tare primavaratic aranjamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Viviana, chiar la psihologie pura inca se da examen.
Insa Ioana vrea psihopedagogie sau pedagogie, iar la astea nu se da examen (la pedagogia inv. primar si prescolar se mai da o proba de aptitudini).
Sa ne intelegem asta cu "Ioana vrea": ea nu prea are idee ce vrea, in afara de Olanda. Numai ca i-am zis sa-si ia o varianta de rezerva daca nu va pleca. Ceea ce este foarte posibil. Si a zis ca i-ar place...diverse. Acum eu i-am zis unde o vad eu (dupa calitati, etc). Si discutam pe tema asta.
Asta cu pedagogia-psihologia este o varianta. Mai vedem si altele.
Paleta e restransa, pentru ca daca nu s-a pregatit pentru vreun examen pana acum, miram-as s-o faca de acum incolo, chiar daca materiile de BAC ar fi identice cu cele de admitere. Programa de BAC nu bate exact cu cea de admitere, sunt sisteme diferite de examen (de ex. la unele facultati sunt tip grila, la BAC sunt eseuri). Adica nu se pupa. Iar daca a mers pe sistemul de "dosar" din Olanda, asa va face si aici.
Are 4 luni in care viata ei poate lua o anumita turnura.
Si e relaxata

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput