Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Special pentru Aqai: e bine ca ne-ai spus, ca sa-ti tinem pumnii. Nu stiu cum tin pumnii pinguinii...dar cu atat mai mult creste gestul in valoare
Reusita este sigura!

(atentie, avem la ce ne gandi: nepotica Vivianei, Aqai, carmaw...si mai sunt)

buflea, vezi ca si carmaw vrea la iepure, dar cred ca n-a citit subiectul...aici pot sa va spun ca a fost ideea ei

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mada, sunt culmea diplomatiei. Sunt Mr.Diplomat. Pot da cursuri.
Dar acasa nu-mi iese. Mai ales cu copiii.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ba sa-ti iasa.Insa vezi ca diplomatie la mine si la tine cateodata nu are acelasi sens......poti sa cobori militaria din pod si cu diplomatie(sensul tau adica).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Buna dimineata !

Starlet si Alinuk, multumesc !

Aqai, tinem pumnii sa o descurci. Ideea lui Buflea mie m se pare buna si logica, asa ca nu te lasa cu una cu doua.

Rufus, asa e, toate ca toate dar scoala e cea mai importanta. Iar cu diplomatia, om fi setati ca acasa sa facem mai putin uz de ea ? Zic si eu ...

Edit: ciudat mai e sa te trezesti fara sa ai copil de trezit, de hranit si de trimis la scoala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata!

Citat:
citat din mesajul lui Lali

roxanaz, punem de-un duet ?

Da' trebuie sa invatam mai intai de la voi tinuta, ca al meu canta pe stil de bar, iar al tau pe stil de duet de camera ...


Lali, cum nu??? imi place sa stii cum canta, are feeling! (doamne, eu il terorizez cu tinuta, dar asa am invatat si eu. sa stai drept si frumos. sunt mult prea obisnuita, ca magarul cu samarul :))) )

Starlet, o sa fii uimita sa vezi cum iti aduci aminte. am avut si eu socul asta, cand puneam mana pe partituri si dupa 3-4 minute imi reveneau in memorie. ce inseamna tabaceala asta

Bufleo mama io-s copilul verii. NU stau afara iarna. ma depresez ingrozitor si stau pe cuptor (si mananc!!:((((( ). nu o suport.:(
bine ca nu va duserati la ski....

Aqai, uuuf!!!!! tu chiar crezi ca nu ai nicio posibilitate de redresare? :(

Ioana, trimis acu'

m-ati facut curioasa cu filmul. cartea e... so and so. interesanta din modalitatea de scriere. detasata si impersonala desi scrisa la persoana 1 (misto maniera, indicatoarea de bipolaritate)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


(atentie, avem la ce ne gandi: nepotica Vivianei, Aqai, carmaw...si mai sunt)


Mi-a placut asta. Makes me feel like home...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Multzumesc RUFUS si BUFLEA!
Da nu am citit dar acum zic OURRA!
Am avut niste zile ocupate si aseara azi noapte rau rau cu stomacul....mi am facut poftacu sarpe de mare intr un restaurant din Ostande...si stomacul meu sensibil....
In fine a trecut!
Va pup si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rufus, eu nu am inteles ... ce e cu istoria asta ? Da Ioana un examen la istorie care conteaza la bac ?
Si de ce conteaza numai nota de la bac, nu se mai da examen la facultate, se intra dupa nota de la bac ?

Eu sunt ingrijorata ... se pare ca de anul trecut s-au scumpit rau biletele de avion. Sunt in cautare de bilete pentru ai mei, pentru copiii, pentru barbat ... si pentru ca copiii pleaca in iulie, ma costa $1.400/copil biletul. Pentru barbat insa, care pleaca in August, ma costa $1.100 ... biletul alor mei costa insa $920.
Of ! Of ! Ce de bani ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea mama tu ai in pivnitza vreo tiparnitza?
Daca da da comanda si pt mine la niste euroi mai burtosi d aia de 500...:-)
Te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

la noi e zi libera. family day.

mie imi vine sa plang de nu mai pot si is nacajita de-mi vine sa plec in lume.

v-am spus ca am trecut in partea a doua in programul de scoala. v-am spus si ca is niste dobitoci. avem niste teme de facut la care primim grade-uri si trebuie sa faci minim meets expectations.

ei, am submis deja 4 teme ca au data fixa si acum am primit abia nota la primul. below expectations. m-am uitat ce ziceau aia pe acolo si cam aveau dreptate, da' atata m-a dus pe mine capul sa fac din prima.

problema e ca si la celelealte tot cu capul meu le-am facut. ca nu m-am desteptat peste noapte. asa ca am sansa sa primesc la fel grade si la revedere. cat de tampit trebuie sa fii sa dai primele note cand deja studentii aia nu mai au nici o sansa deredresare? daca primeam inainte sa submit al doilea, sau al treilea macar mai aveam o sansa.

si imi e ciuda de mor ca numai eu stiu cum ma agit sa fac programul asta care e greu, alerg de la servi la copii la programe, la teme, sincer cam 90% din timp is ca parinte singur cu full time job + echivalentul unui masterat ca jumatatea mea lucra non stop si pana acum am mers si am tinut ritmul si as fi facut-o si pana acum daca erau aia un pic mai organizati si acuma simt ca am pierdut tot timpul si sa nu mai zis cati bani am cheltuit...

asa ca stau si bocesc ca proasta da zau daca auziti ca o descreierata face scandal rau si da CMAul in judecata pentru pusul de bete in roatele studentilor si face urat de tot, inseamna ca eu am primit below expectations si la urmatoarele teme si am picat programul. da' asta mai incolo, a acuma imi trebuie ceva cu care sa ma razuiesc de pe jos si sa imi revin.



_

Aquai,
ce studiezi?
de cind am inceput sa merg la scoala aici am realizat ca scoala aici este privita f f serios, cel putin colegiu de stat la care merg eu acuma; particularii te trec ca doar ii platesti, dar la stat e diferit; nici nu se compara cu scoala in ro, scoala in ro este floare la ureche; am "doar" 3 clase a cite 5 ore cite 2 zile pe saptamina fiecare si nu fac fata; la fiecare am de studiat enorm, am examen in fiecare saptamina practic scris/quizz, eseuri, referate, probleme.... deci ma astept sa pic o clasa pt ca este imposibil; cui i-am spus ca am 3 clase full time si 2 copii acasa si lucrez 3 zile pe saptamina s-a uitat la mine, ca-s nebuna? toti, dar toti la cine am spus treaba asta....si inca am vrut sa iau mai multe clase....si ce studiez acum sint doar prerequizite pt program, poate ca programul in sine va fi mai usor...sper
dar, profesorii au spus ca ne da sansa sa marim nota daca vrem sau sau am intales ca pot repeta clasa;
asa ca te inteleg perfect....sa nu zic citi bani am platit pe 3 clase ....ah si prezenta e obligatorie nu e cum e in ro ca mergi numai la laboratoare

Mergi la inceput