Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...la pranz....

Vivi..eu am un mini exemplar de maimuta care se cearta de pe acum in parte cu noi,pune mainile in solduri si zice"ma enelvezi de nu mai pot",apoi se duce in camera ei si tranteste usa.Gresesc ca ma buseste rasul?E asa de comica....

La tine se va rezolva u timpul....sotul tau e probabil veriga slaba...


Aseara a calarit purcelul(faza cu inimini) si broasca,adica eu.

Apoi si-a pus fudtita si a dansat pe lacul lebedelor,ii iese,inclusiv caderea lebedei din final.Dar cam de sus,si-a frecat funduletul 3 minute.

Pantofii de purtat pe care i-am luat sunt urati,mov cu strasuri si funda,dar ii plac atat de mult ca dormit cu ei.

Am treaba multa,nu?
Maine merg cu ea la ORL,imi zice ca o doare urechea...

Va pup...mai vinio..
Buflea,ce ai facut cu branza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada



Buflea,ce ai facut cu branza?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Eh, ce-a facut! A infipt zambila-n ea.

Da, Rufus, eu stiu. Sunt tabacita. El mai are la un colt sa primeasca botezul focului. Ieri i-am dat sa vorbeasca cu soru-mea, sa-i explice cum sta medical chestia asta cu hormonii si cu ciclul. Pentru ca am observat ca aceste iesiri sunt dependente de acele date.


Pingunicilor, o sa fie bine cu nepotica. Soru-mea-i medic, i-a ales deja cel mai bun electrofiziolog - este si cel care a adus un plus interventiei si a scris si un tratat in acest sens. Un foarte bun prieten de al ei, fost coleg, cardiolog interventionist pediatru, i-a explicat fetei procedura.
Acuma, nepoata-mea e viteaza, sper sa nu fie de bravada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Neata!
Wau!!!! Lali si Roxana felicitari! Super concertele
Peste vreo 2 ani asi vrea si eu sa-l dau la pian pe al meu baiat. Acum este micut nu are decat 3 ani dar simt ca are o super ureche muzicala.Activitatea lui favorita este sa trancaneasca la un pian din ala electronic. Intr-o zi sa asezat la pian si a inceput cu un singur degetel sa cante toate notele la rand , tur, retur.... dupa care sa aplaudat singur si tipa in gura mare,, BLAVOOO,,!!
Acum este prea micut ca sa incepem nu are inca rabdare dar eu cred ca 5 ani este o varsta buna sa incepem.
Eu am facut 6 ani de pian intr-o scoala de muzica clasa 1-6 si imi amintesc ca nu erea deloc usor. In afara de orele de pian zilnic la scoala imi trebuiau 1-2 ore de studiu acasa.Mama mea a fost profesoara de pian. Dar mai mult de atat nu am putut sa duc si mi-am gasit vocatia in alta parte.Sunt ani de zile de cand nu am mai cantat la un pian adevarat ( nu pun la socoteala pianul electronic )dar pot sa spun ca mai stiu totusi cateva piese de Bach.Sper sa-mi reamintesc cand va incepe micutul terorist sa ia lectii de pian.
Off! si cand ma gandesc ca am in Romania o super pianina. Veche tare dar foarte buna, a cantat la ea mama, bunica si strabunica mea. Imi este aproape imposibil sa o aduc aici. Costa enorm transportul.

Viviana Multa sanatate nepoticii! Sigur va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sa nu mai spuneti ca nu fac reclama ... in urma catorva solicitari, incercam o copie a lui Secret Santa, dar pe varianta de primavara ...

Am deschis subiect la generale - Secret Bunny va asteapta

P.S. Scuzati calitatea reclamei, este tot ce am putut sa scot la ora asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Asaaaa ...acum la subiectul nostru "nimic despre nimic" ...

1. Din branza mea amara am facut papanasi sarati ... evident tari ... cred ca am pus prea multa faina in ei. In fine, s-au mancat, nimeni nu stie ca branza aia respinsa in stare naturala si pe care am promis ca o arunc, am aruncat-o in papanasii pe care ulterior i-au mancat cu placere. De ce credeti ca ceream urgent o reteta, care sa se termine in intervalul cat restul familiei era la patinuar ?

2. Despre film ... "Silver Linings Playbook" ... ce sa spun, nu mi-a displacut, dar o sa-l uit repede. Ceva a fost fortat in script, in modul in care s-a desfasurat actiunea, nu imi dau insa seama ce ... dar sa va spun care cred eu ca a fost miezul filmului :

Pe fundalul unei povesti de dragoste, filmul cred ca a vrut sa fie despre trairile interioare a oamenilor mai putin rezistenti la loviturile vietii, a celor care se lupta cu probleme psihice native (bipolar) sau activate pe parcurs de evenimentele neplacute ale vietii ... cred ca a vrut sa traga un semnal de alarma despre cum ei, incearca sa devina normali si sa fie tratati ca "anonimi" si cum noi, cei care reusim sa ne incadram in limitele normalitatii, trebuie sa intelegem ca pentru ei, a fi ca noi este un efort. Interesant nu e asa, sa te lupti ca sa fii un anonim, cand majoritatea se lupta sa iese din anonimitate ... As scrie mai mult dar imi lipseste Ocebine, ca ea e una cu care vad eu aceleasi filme si le intelegem diferit ... tare mi-ar placea sa aud parerea ei despre asta, in plus tema deschide iar un subiect sensibil intre persoanele cu dizabilitati (asta nu e cuvant romanesc, nu-i asa ? ) si modul in care ceilalti recationeaza cu ei.

3. Ieri am vrut sa ma duc iar la ski si a fost una din putinele dati cand l-am ascultat pe barbata-meu si bine am facut. Fetelor, era un vant afara de ne-a dus tomberoanele de gunoi 4 case mai incolo ... si barbata-meu a zis sa nu ma duc ca nu se schiaza pe vantul ala. Dupa ce m-am foit, l-am contrazis, am insistat si el a cedat fara sa-mi dea dreptate (ca nu prea imi poate tine piept), mi-a sugerat sa sun acolo sa intreb cum este ...am sunat si un domn foarte dragut mi-a spus voalat ca el nu ar veni in conditiile alea meteo cu 2 copii.
Asa ca am stat acasa, ca sa citesc pe facebook la 1 ora dupa ca au inchis telescaunul din cauza vantului ...ha, ha , ha - deci ma duceam si ma intorceam.

Vestea proasta insa este ca daca nu m-am dus la ski, m-am dus la shopping si am cheltuit o caruta de bani, mult mai mult ca la ski. I-am luat lui fiu-meu 3 perechi de blugi ca cei pe care ii are i-au ramas scurti si nu mai vrea sa-i poarte, am vrut sa ii iau fica-mii pantaloni din aia Under-Armour si desi nu am gasit pentru ea, mi-am luat mie , apoi ca tot eram acolo mi-am cumparat noi ochelari de ski, ca aia pe care ii aveam erau mizerabili, se abureau din 2 respiratii, apoi i-am luat fica-mii cizme noi ca alea vechi le-a ros in bot si aratau de parca jucase fotbal in fiecare zi ...etc.

Acum sa va spun de hainele astea Under-Armour ... pentru cine sta pe afara iarna (lali, Rox) ... fetelor sunt fantastice. Exista niste helanci si izmene care se pun pe sub geaca de ski, sunt atat de bune, sunt facute dintr-un material plasticos care tine cald efectiv si sunt foarte usoare ... noi (eu si copiii) cand mergem la ski avem helanca asta Under Armour, izmenele, jeaca si pantalonii de ski - atat, indiferent de cat de frig e afara ... sunt foarte, foarte bune, probate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

la noi e zi libera. family day.

mie imi vine sa plang de nu mai pot si is nacajita de-mi vine sa plec in lume.

v-am spus ca am trecut in partea a doua in programul de scoala. v-am spus si ca is niste dobitoci. avem niste teme de facut la care primim grade-uri si trebuie sa faci minim meets expectations.

ei, am submis deja 4 teme ca au data fixa si acum am primit abia nota la primul. below expectations. m-am uitat ce ziceau aia pe acolo si cam aveau dreptate, da' atata m-a dus pe mine capul sa fac din prima.

problema e ca si la celelealte tot cu capul meu le-am facut. ca nu m-am desteptat peste noapte. asa ca am sansa sa primesc la fel grade si la revedere. cat de tampit trebuie sa fii sa dai primele note cand deja studentii aia nu mai au nici o sansa deredresare? daca primeam inainte sa submit al doilea, sau al treilea macar mai aveam o sansa.

si imi e ciuda de mor ca numai eu stiu cum ma agit sa fac programul asta care e greu, alerg de la servi la copii la programe, la teme, sincer cam 90% din timp is ca parinte singur cu full time job + echivalentul unui masterat ca jumatatea mea lucra non stop si pana acum am mers si am tinut ritmul si as fi facut-o si pana acum daca erau aia un pic mai organizati si acuma simt ca am pierdut tot timpul si sa nu mai zis cati bani am cheltuit...

asa ca stau si bocesc ca proasta da zau daca auziti ca o descreierata face scandal rau si da CMAul in judecata pentru pusul de bete in roatele studentilor si face urat de tot, inseamna ca eu am primit below expectations si la urmatoarele teme si am picat programul. da' asta mai incolo, a acuma imi trebuie ceva cu care sa ma razuiesc de pe jos si sa imi revin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, soro ...trage aer in piept. Este imposibil sa te dea afara din progam. IMPOSIBIL ! ! !

In primul rand ca nu stii ce o sa iei la celelate teme ... ai luat-o tu inainte la vale ca iei "below" dar poate NU ...

Scrie-le o scrisoare si cere-le sa iti mai dea o sansa ... fi atenta, incepi sa le dai periute, ca ai citit observatiile lor si ca au dreptate (ei intotdeauna au dreptate) si sa ai realizat ca ai fost confused si nu ai inteles bine ce ai de facut ...dar ca acum te-ai luminat si ca programul ti se pare briliant si ca este pasiunea vietii tale si ii rogi sa iti mai dea o sansa sa submiti iar lucrarile alea ...

Read my lips: SIGUR o sa ti-o acorde ... din doua motive:

1. Le plac studentii care pun suflet si pasiune in programele lor (de kko) ...le valideaza munca lor.
2. Au nevoie de banii tai - ca am uitat sa iti spun ca s-ar putea sa-ti mai dea o a doua sansa dar desigur pe bani.

Deci, asteapta notele si de la celelate lucrari si daca risti sa cazi din program, scrie-le un memoriu ... nu le scrie inainte ca sa vezi cate lucrari ai de trimis, poate trebuie sa le trimiti pe toate 4 sau numai 2, sau numai pe prima.

Asculta-ma ca si eu am facut scoala pe aici ... nu o sa te refuze nimeni daca vrei sa inveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

"Trantesc usa, ca eu nu am un copil, sa tip la el"



Viv cati ani are mandra?
grea de tot replica, pe bune

mi-ar fi intrat sabie in creier
vai ce ne mai astepta
Mai scrieti experiente, macar sa avem asteptari conforme cu realitatile generatiei




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali



http://www.youtube.com/watch?v=h7u18cGi18Q&feature=youtu.be




ce tareeeeeeeeee

jazz man direct!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Buflea
rock you!!
sunt cu tine!
m-am inscris

si imi schimb si semnatura, dupa ce scoti semnul ala de intrebare din titlul topicului

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput