Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ioana, buna si motivatia ta.
Dar acum, ca esti maritata cu motivatia, tot la doctor ajungi...adica la motivatia doctorului...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nepotica mea are 12 ani si io acum am ramas fara curent.
Ha, ha, ha a ramas fii-mea fara net si e jale mare
ha, ha, ha, a ramas Celcesforaie fara TV.
Ha,Ha,Ha eu am incarcate 2 filme si bateria de la laptop + niste romane digitale grozave.

Rad de ei! Acu nenorocirea i-a unit, stau impreuna, merg prin casa cu lanterna si-si lumineaza fetzele.

Bun, deci cum va spuneam lumina s-a intrerupt la 22:22.

Nepotica mea are pe "circuitul electric" al inimii un nod in plus, si cateodata asta se activeaza si sangele nu o mai ia pe circuitul normal ceea ce ii accelereaza pulsul, ajunge si la 280 de batai pe minut. Dupa medicatia necesara pulsul ii scade, dar ii scade si tensiunea si atunci o duce la spital. Poarta bratara, asistentele de la scoala stiu ce sa-i faca, are injectii acolo cu ce-i trebuie.

Prin operatie ii face ablatie de nod. Insa, daca nodul in plus este prea aproape de cel normal...


E 22:57, iata a venit, a venit curentul, acopera-mi tasta cu ceva/ cu umbra unui cablu, sau mai bine cu tasta ta/ ma tem ca n-am sa te mai vad uneori/ ca o sa-mi epuizezi netul pana dincolo de nori/ ca ai sa te-ascunzi intr-un router strain/ si el o sa-ti dea inteles adulterin

M-am tampit. Si nici macar n-am facut-o cum trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Julia, imi plac copiii tai la nebunie. Mai ales gropita.
Imi place sa citesc despre ei. Sunt atat de buni si inocenti si frumosi. Exact ce ma bine-dispune la ora asta.

Mie bunica imi spunea asta cu chilotii lenjeria curata.
Ma gandeam ca daca ajung la spital de urgenta, ajung lesinata. Si mama ar trebui sa suporte rusinea.

Dar, stiti, cand am mai crescut am dat alt sens "spitalului". Exact ca Ioana, daca apare Fat-frumos? Sau sarut o broasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ioana, buna si motivatia ta.
Dar acum, ca esti maritata cu motivatia, tot la doctor ajungi...adica la motivatia doctorului...

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Ah, nu. Nicioata nu stii de unde sare iepurele. In viata trebuie sa fii pregatit si deschis la orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Iesit de la film ... Pareri mixte, nu e de Oscar si nu merita $14 biletul.

Julia, sunt superbi copiii, eu vreau povesti.
Viv, suna rau ce spui de aia mica ...cu operatia se rezolva ?

Va mai spun maine despre film, acum ma duc acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Azi sunt trista si nu am scapare.
S-asa eram intoarsa pe dos din cauza fi-mii.
M-a sunat surioara mea si pe 4 martie o opereaza pe nepoata-mea.
Va suferi o mica interventie pe cord. Operatia va fi facuta de un electrofiziolog, adica un cardiolog interventionist.
Mi se rupe sufletul. Mi-as da o zi din viata sa-i pot fi alaturi.


Vivi,sint alaturi de surioara ta in interventia Nepotzelei!
Sincer! Vezi la mine e invers...ea saracutza are prea multa electricitate
Io ioc...:(
Daca ne ai spune la ce ora e am putea toate sa ne gindim la micutza si sa i transmitem forta si energie pozitiva.
Metoda e buna!
Michelle multumesc mult de idee....dar arnica nu stiu de unde sa i au...in ro nu stiu cind mai apar
Julia sa ti traiasca gascutza vesela!!
Dispar ma arunc catre...cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

morning pingu!

Am citit de curand cateva idei interesante despre jocurile intre copii. O abordare de luat in seama.
Aletha Solter, Copiii nostri, frumosi si sanatosi.
"odata ce notiunea de invingator a fost dobandita, ea se leaga invariabil de simtul propriei valori...Pe copiii cu o inalta pretuire de sine, care sunt siguri ca sunt iubiti si care au incredere in propriile capacitati, nu-i deranjeaza sa piarda la jocuri...
Copiii care nu sunt atat de siguri sunt adesea cei care nu stiu sa piarda. Ei pot chiar sa se simta atat de ingrijorati in legatura cu posibilitatea de a pierde jocul, incat triseaza '...[..]

Nu e usor cu gestionarea relatiilor dintre frati. Dar picatura chinezeasca a iubirii si ceea ce experimenteaza copiii ca si relatii ale adultilor din jur cu cei apropiati, cred eu ca au mari sanse de reusita. Poate nu pe termen scurt, dar pe mediu si lung, putem avea sperante.


vad ca sunteti maestri bucatari nu gluma, v-au iesit cartofii bine bine (mai bine decat mie)

Viv ne gandim la micuta. O mare imbratisare. Sanatate multa.

Julia
sunt absolut deliciosi copiii tai. Atata frumusete la un loc. O minune!

Va pun si aici un link catre un execeptional si emotionant moment artistic

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qynSpW_aRL0


"crede in iarba ce iese din nea,
crede in iubirea ce nu va pleca,
crede in zane si uita de zmei
crede-n dorinte implinite la trei
crede ca orice boboc va inflori

..."

superb

we frumos tuturor




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177025" target="_blank">felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata la pranz....Sforaiciu` sforaie inca...eu am fost deja la biserica,am cumparat pantofi fetei,am facut curat in bucatarie....iar dumnealui...sforaie.

Viv si cand au descoperit la nepotica problema?E din nastere si pana acum nu s-a putut face nimic?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, e din nastere, insa nu s-a activat decat anul trecut.


Buflea asteptam impresii.
Apropo de Oscar. In anul in care a luat Oscarul "Tacerea Mieilor" - care nu mi s-a parut de oscar - eu as fi acordat statueta filmului "Regele pescar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Viviana, eu am aceeasi chestie ca si nepotica ta, se numeste maladia Bouveret. S-a activat la adolescenta si abia acum 3 ani m-au diagnosticat corect ... (abia atunci am reusit sa am un ECG in criza) Bref, eu am cate o criza la 3 luni, dar reusesc sa o calmez prin metode vagale. Mi-au zis ca nu are sens sa ma operez daca nu e incompatbila cu o viata normala, si mie nu mi se pare ca e ... Ar mai fi tratamentul cu betablocante, pe care l-am refuzat, iar cardiologul a fost de acord cu mine.
CAt de dese sunt crizele nepoatei tale de ii recomdanda operatia?
Multa sanatate ii doresc!


Vicky, Printzesone and BB (28+)


Mergi la inceput