FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Nikkid...da,30 euro, cam asa.La Korona cand am cerut eu oferta nu aveau locuri,asa ca nu stiu ce sa-ti zic.Fa rezervare din timp,ca din aprilie incepe sezonul aici,deci cresc preturile.Eu nu sunt aproape de clinica,sunt la 7 km...deci...vezi tu cum faci!Vezi ca la vremea aia...2011-2012 a posta Irene parca despre cum e cu Korona...a descris sotul ei locul aproape cu si Samira .Citeste pe prima pagina,la cazare,de acolo te mai poti inspira.Sper sa iasa bine
analizele.

Olimp,Eni, Dani...pup burtika

Jaguar...tu ce mai faci iubita?

Mona
..ne mai citesti?

Ona...bafta la punctie.
Mihaela...bafta la ET.
Candy...Dragos sa fie!

Umbra,Flory, Velvet si restul

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

STITI DRAGELOR CE MULT MI-AS DORI SA FIU DATA EXEMPLU DE VOI IN FINAL ADICA.... (CUNOSC SI EU PE CINEVA CARE CU CONGELATI CU UN SINGUR EMBRION A REUSIT)ma gindeam sa fi baut ceva super gluefac haz de necaz
MIHA CE CADOU DE 8 MARTIE DOAMNE AJUTA ...........IMI,ONA SI FETELE CARE NU SCRIU CARMEN, ANDRA, MIRELA SI NICO SUCCES MAXIM SI VOUA SA AVEM DOAR BETA POZITIVE ...........DANA MIINE SUNT ALATURI DE TINE ITI TIN PUMNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
Ma pregatesc marti de plecare la Szeged si nu stiu cum sa fac cu banutii. Sa plec cu ei cash, in HUF sau EURO, sa ii pun pe card? Eu momentan ii am in lei, ce ma sfatuiti sa fac?
Bafta multa la toate fetele, si ma rog pentru toate sa fie cu final fericit.
Va pup si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Buna fetele!
Ioana12345 am auzit de la mai multe persoane ca au mai fost probleme la plata cu cardul in Szeged, chiar si la clinica. Si schimbul valutar se face de 2 ori, deci si comisioanele sunt aferente... Si nu voiam sa stau acolo sa alerg dupa o casa de schimb valutar, ca eu am cardul in lei. Si daca nu mi-ar fi ajuns banii, dadeam o fuga in Nadlac sa mai schimb bani si ma mai plimbam un pic, ca deh...altceva nu aveam de facut!
Banii i-am schimbat in Bucuresti la RIB, este cel mai bun curs la ei...chiar am economisit cateva milioane cand am cumparat HUF, din cauza diferentei de curs fata de alte banci.
Asta e o varianta, noua asa ne-a convenit, dar tu poti face cum crezi ca iti este mai bine.
Va pup pe toate si baftaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Ioana eu zic sa-i pui pe card dar sa iei si ceva forinti la tine pentru locurile in care nu poti plati cu cardul(tichete de parcare etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Ioana...si eu am avut mereu banii pe card...si ceva maruntisi in ft...ptr diverse.Nu am avut niciodata probleme la a plati cu cardul nici la Szeged,nici la Budapesta...nici la clinica,nici la farmacii,nici la magazine.Plus ca e...spre deosebire de Maxia...am iesit mult mai bine asa la cursul valutar...nu consider ca am pierdut nimic,din contra...

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

Buna tuturor si multi multi din Szeged!
Am ajuns de ieri, dar astazi am avut prima intilnire cu d-na doctor. Analize, stabilirea schemei de tratament, sperante...Unele fete optimiste in sansele lor, altele mai putin . Unele pleaca acasa cu sufletul greu, cu speranta ca data viitoare va fi mai bine! E dificil de descris in cuvinte sentimentele care te incearca vazind atitea cazuri!
Ioana, poti plati cu cardul la farmacii, magazine, la clinica eu stiam ca se plateste numai cash. Banii i-am schimbat aici la banca ( eu am avut euro). Te asteptam sa vii saptamina viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Hello fetele cochetele,

mesaj pt toate fetele care platesc cu cardul sau au platit , eu mi am platit medicamentele prima data cu cardul , nu stiu cum e la Romanica dar de pe cardul meu s-a dedus banii la un schimb destul de naspa si mi-au dedus comision de foreign payment, asa ca eu sunt Mrs Cash, oricum pe urma mi am dus lire si am schimbat la exchange, dar din Ianuarie 2013 in Ungaria si la schimb valutar si la banci se plateste comision, prietena mea din Budapesta mi a confirmat ca e adevarat si ca legea a intrat in vigoare din 01.01.13, pt ca in noiembrie am schimbat si no charge!!

Olimp,sper sa ma pot abtine la cat mai putin NoSpa , ca sistemul meu e plin de medicamente inca !!
Imitin pumnii
Va pe toate!

5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

si eu m-am dus cu banii lichizi dupa mine ..bine nu aveam de ales nu am card de nici un fel ma feresc de ele ca de ...stiti voi..asa ca nu stiu cum e sa platesti cu card

daniella no-spaul nu reactioneaza cu alte medicamnete asta este avantajul....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Este foarte important de la ce banca ai cardul, ce tip de card ai (Visa, Maestro..etc) dar cel mai bine(si cu asta spulberi dilema)....poti suna la banca si afla cursul la care se face schimbul (HUF-EURO-LEI), alte comisioane percepute de banca, etc. Unele banci au comisioane pentru orice, eu la asta m-am referit.
La clinica eram acolo cand, sotul unei fete trebuia sa achite si ...pauza...nu putea face plata cu cardul, a incercat vreo 3 carduri. Cred ca se blocase POS-ul, se intamplase ceva.... Incercau fetele de la receptie...dar degeaba. S-a dus saracul fuga,fuga ....sa faca rost de forinti. Cred ca a scos de la ATM nu mai conteaza.....Nu e o regula, dar se poate intampla.
Si eu am trecut printr-o astfel de situatie in tara, se poate....din diverse motive tehnice. Eu am vrut sa evit asta si de aceea am ales cash-ul. Bine ca ungurii au bancnotele cu muuulte zerouri, dai 2 si platesti tot tratamentul...
Sa alegeti solutia care este cea mai convenabila pentru voi, din toate punctele de vedere si cel mai important...sa veniti cu ochisori de acolo...sa crestem natalitatea aici!!

Mergi la inceput