LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

tre sa ma pun sa mai fac o sedinta foto cu ele intr-o zi ca nu mai am poze de actualitate
caci am tuns-o pe ppetra si acum seamana si mai tare cu antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui IONY_82

saru'mana Miki
acum locuim la tara cu bunicii in Jurilovca-Tulcea
cand va mai creste Sara ne vom muta la Tulcea




vaai ce frumos
iubesc Delta, sper sa ajungem si cu piticii cat mai curand
ia zi, stii pe acolo locuri frumoase de cazare ? pe unde se imbina marea cu delta ?

mami de 2 prichindei

cu siguranta sunt locuri de cazare,dar eu nu prea cunosc pe aici
sunt moldoveanca casatorita aici
daca te intereseaza pot sa intreb
pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

celiniste e pe aici

STRUMPH CRED CA NE CITESTI
DACA ESTI PRIN ZONA PLS AM NEVOIE DE TINE
vreau sa imi cauti si mie o clinica de cardiologie pediatrica
sau un institut
sau un spital
nu stiu exact cum se numesc
in germania
ca toate cele sunt in engleza
si eu nu prea ma pricep atat de bine
ca poate cerem o diagnosticare si in afara tarii mai spre vara daca reusim sa strangem ceva bani
si as vrea sa stiu unde e cea mai buna din europa

NANA VOI CAND ATI CAUTAT ati mers la clinica pediatrica cu mai multe sectii sau era clinica specializata doar pe neurologie pediatrica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

multumesc inca odata pentru urari. Ma simt magulita ca au intrat fete sa o ureze pe Cata

am robotit azi aproape in continuu, a fost exact cum imi imaginam de dimineata ca va fi . Copii super incantati de cadouri, fiecare a stat toata ziua numai pe vehiculul sau
Am terminat si tortul sunt multumita de ce a iesit si in seara asta..candva am asa-l si pozez, ca maine nu cred ca am sanse
Mai am de facut cosuletul din pepene verde si ma pot baga la baie si direct in pat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si mai am sa va spun ceva, de azi aceasta zi va mai insemna ceva pt mine, s-a nascut primul meu finut!!! Are 3300 gr si il va chema Eduard Andrei
Fina mi-a spus ca a nascut f greu (in Cipru), a durat 11 ore de cand i s-a rupt apa pana a nascut si copilasul a ramas cu capul blocat ..la iesire...au taiat-o de mai multe ori ca sa-l poata scoate..erau cam panicati doctorii.. nu a tipat cand a iesit. In fine, acum e mai bine bebe, il tin pana maine la incubator. Mi-a spus ca l-au tinut cam 20 de min intr-o camera alaturata pana l-au adus sa-l vada. Fina imi spune ca e ff slabita de la epidurala..a incercat sa mearga la el si nu a reusit...vre-una din voi a patit asa?
Dupa nastere mai mult de 6 ore nu au lasat-o nici sa manance nici sa bea apa. Nu o ajuta nimeni cu un scaun cu rotile sa mearga la bebe...nu i-a spus nimeni sa-si maseze burtica. Ma intreba pe mine ce simte in burta ca un guguloi tare...ah am niste nervi pe tarile astea "civilizate" Sunt tare curioasa daca o vor ajuta la alaptat...
Bebe mic sunt sigura ca va fi ff bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, sa-ti traiasca finutul, sa fie sanatos si norocos, ce cadou...ati primit azi., un fin, frumos.
Nu pot sa-te ajut ca eu am trei ceza( apropo millie, a treia ceza e oki, mie mi s-a parut ca m-am recuperat mai rapid la ultima). deci nu stiu ce sa zic. Cu alaptatul stiu ca parca pe Stefy A au ajutat-o... Sa nu fie slabita fina de la efort si deshidratare si nemancare... si eu stiu ca la nasterea normala iti da voie sa papi... in Europa de Est

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

da, delia, asa stiam si eu...oricum i-am recomandat cand ii da voie sa pape o friptura Ceaiuri d elactatie ii va aduce soacra ei din tara, dar va ajunge abia peste 5 zile. Sper sa o ajute cei din spital cu alaptatul...cred ca a nascut la acelasi spital cu Stefy.

eu in sfarsit mi-am terminat treaba, si nu am putut sa ma culc pana nu va arat ce am facut . Aveti poze in picasa

maine mai mult ca sigur nu am timp de net.
Va pup somn usor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La multi ani, Catalina Sa te bucuri de copilarie ca pana acum, sa fii sanatoasa si vesela, sa-ti iubesti fratiorul si parintii, si sa ai o zi minunata azi
Un buchet de flori pentru tine, Mada si felicitari pentru familia ta frumoasa
Apropo de discutia dinainte, daca se poate medical si ne binecuvanteaza cel de Sus cu un prunc, eu mi-as dori mai multi copii, Am fost si sus si jos cu banii si mi-am dat seama ca totul e relativ. Cred ca pana la urma ne descurcam sa-i educam , sper eu, sa ajunga pe picioarele lor, ca nu o sa-i dau la fiecare cate o vila si o masina, acum sa vrea si al meu...
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

neata

haideti la o cafeluta,ceai,capucino
Andra sa obisnuit cu programul Timeei de mers la gradi asa ca la ora 7 a fost in picioare si eu care credeam ca azi si maine o sa dormim mai mult.Acum asi face de lucru si imprastie tot prin casa ,o mai las un pic ca vad ca e foarte dedicata actiuni :) apoi ma apuc de curatenie.Sorasa aseara a fugit la bunici ,probabil ca azi noi ne vom plictisi
Maduta sa va traiasca finutul ,sa fie sanatos,recuperare rapida mamici!
Delia, intradevar si eu dupa a doua cezariana m-am recuperat mai repede dar mi-a cam pierit curajul,a intrat asa o teama in mine cand vine vorba de operatii,sti ce mi-ar place :) sa vina barza ca-n povesti cu bebe in plisc si sa-l lase la fereastra :)
Maduta asa vrea sa-ti vad tortuletul dar nu mai stiu parola de la picasa:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

IOANAALES
Sa fii sanatoasa si fericita!
mada, sa nu razi de mine, cand m-am trezit primul lucru lacare m-am gandit a fost tortul facut de tine , multumim de poze, eu m-am servit cu o felie virtuala

Mergi la inceput