Transpiratia nocturna dupa nastere

Transpiratia nocturna dupa nastere | Autor: lacramioara2

Link direct la acest mesaj

Buna dragi mamici,
Am nascut acum 3 luni o minune de baietel dar am ramas cu o transpiratie nocturna pacatoasa din cauza careia trebuie sa ma schimb si de 3 ori pe noapte. In plus, am o durere urata intre omoplati datorata acestei transpiratii reci care are cauza hormonala potrivit medicului de familie pe care l-am consultat.
S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? Ati reusit sa scapati de ea? ( medicul zice ca e posibil sa nu imi treaca).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Absolut orice trece dupa ce baietelul tau creste si organismul isi reia functiile normale. Transpiratia abundenta si chiar urat mirositoare nu e ceva iesit din comun in timpul lauziei, alaptarii, etc. Mi se pare absurd sa ti se spuna ca nu va trece, daca nu ai o cauza precisa legata de altceva decat cauzele hormonale datorate nasterii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Multumesc pentru raspuns, asa ma gandeam si eu ca dupa ce stopez alaptarea ar trebui sa imi revin la normal. Pana atunci insa, rabdare rabdare rabdare.
Am citit ca ceaiul de salviee foarte bun pentru diminuarea transpiratiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Transpiratia va inceta, in mom in care te reglezi hormonal. Scopul tau este binele copilului, asa ca eu te sfatuiesc sa fii atenta la ce iti propui sa consumi, inclusiv alimente...ceaiul de salvie e total contraindicat femeilor ce alapteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Nu stiam ca ceaiul de salvie. Contraindicat cand alaptezi, multumesc de sfatul bun.
Hai ca mai cercetez subiectul.


Mergi la inceput