Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Alive, imi place mesajul tau. Ce urari sa iti facem?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:

Acum am vazut ca la micuta Danei i-au luat din vena la Synevo, s-ar putea sa aiba politici diferite in fiecare oras. Acum cateva zile a fost o prietena si i-a facut multe analize baietelului, i-au luat 3 recipiente (nici eu nu mai stiu cum se numesc) din degetel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:

Gabi, am incercat si cu hranitul noaptea, dar manca mai putin si la masa urmatoare iar putin si tot acolo ajungeam, doar ii stricam somnul. Ca are 5 mese pe zi, ca are 6, cam tot pe acolo suntem cu totalul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:

Nici noi nu suntem cu Valentine's Day, dar am gasit totusi un motiv sa mancam in oras, ca nu se mai intampla prea des de cand avem minunea mica. As putea sa il mai las cu soacra, dar nu imi prea vine, vreau sa fiu cu el tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:

Adrianadana, si eu ma mulg inca de la inceput. La mine motivul a fost bebele prea micut si toti drii au zis sa nu-l obosesc prea tare si sa-i dau completare. In primele zile a primit si ceva lp, ca mie mi-a venit prin a 4-a, a 5-a zi si era prea putin, dar ajunsi acasa a primit doar in primele 4 zile, am aruncat cutia aproape plina.

I-am dat doar lm pana la 3,5 luni: san si completare cu lapte muls. Asa ma si asiguram tot timpul ca se satura si mai repede de 3 ore nu cerea aproape niciodata (cand vroia ii dadeam). In ultimul timp a si scazut cantitatea de lapte, poate si de la stresul ca nu se ingrasa copilul si de la faptul ca am inceput sa-i dau tot mai mult cu biberonul (de disperare, ca poate mananca mai bine asa decat de la san) si i-am introdus (dupa ce am terminat si toate rezervele de la congelator) doua biberoane de lp pe zi (la inceput cu remuscari, apoi in ideea ca macar asa se ingrasa).

De vreo saptamana refuza sanul si nu il mai chinui nici eu. Ma mulg in continuare cam de 4 ori pe zi.

Stiu ca am gresit in momentul cand am renuntat sa-l pun la san inainte de biberon, dar am facut si asta din aceleasi motive. Sotul zice ca am cam facut obsesie cu asta si are dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:

Cat am scris deja .

Eu nu sunt asa vorbareata de obicei, cred ca acum incerc sa recuperez ce nu am scris de cand va citesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Carmen, ureaza-mi sa dorm fara intreruperi Sotzulache smecherul mi-a adus pralinele preferate si mi-a cumparat TOATE ramele de poze pe care le-am vrut din Ikea!

Simona, bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:

Kytana, se poate sa fie asta ritmul lui si sa ma stresez degeaba. El e foarte activ si vesel, dr. zice ca un copil bolnav nu e asa. O sa-i facem totusi mai multe analize ca sa ma linistesc.

Ce ma nedumireste pe mine e ca are unele zile in care mananca bine. La inceputul saptamanii trecute a avut 3 zile in care a depasit 800 ml, eram tare fericita ca in sfarsit trecem si noi peste asta, ca apoi sa manance iar putin. Si a inceput sa aiba un obicei tare prost, scuipa si biberon si lapte de multe ori dupa doar 50 ml. Si apoi chinuri, incerc tot felul de metode sa-l fac sa deschida gura, sa nu scuipe. Si ce e ciudat e ca dupa lupte cu el sa manance mai baga si 70, 80 ml cateodata, deci mai ii era foame. Nu il mai inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna seara,buna seara !
Va citesc de vreo 3 ore si bineinteles acum e un talmes balmes in capul meu.O amestecatura de raspunsuri care nu mai stiu de la cine ce si cum

Din ce imi amintesc ....

Simona_luca bine ai venit printre noi !
Kytana,tare draguta esti tu si ne strigi mereu la apel.Multumim si Dl.Andrei va trimite niste pupicuti !
Mirabela,multa sanatate!
Stela,are o figura de satisfacut Matei.E un dulceeee .
Olivia,ai curaj cum incepi cu papica.Sunt curioasa ce o sa iasa.

Fetelor ma scuzati ca nu mai nominalizez dar decat sa incurc care si cum a zis mai bine tac
Am recuperat vreo 7 pagini.Va dati seama ce e in capul meu.

Maine trebuie sa mergem la vaccinMi se rupe sufletul cand ma gandesc.
Eu nu am inceput diversificarea.O sa incep diversificarea cea clasica cu supe,piureuri,etc.Mancam un mar intr/o zi si Andrei balea pana la podea si a pus si el gura,f incantat de altfel.Apoi i/am pus intr/o lingurita putina zeama,a mancat/o ,iar a doua zi i/am mai dat o lingurita si in speranta ca o sa faca kk singur.Dar nu...nu a facut kk.Asa ca momentan am renuntat.Peste vreo 3 saptamani voi incepe si eu diversificarea.Pe 22 face abia 5 luni.

Kytana,eu tot un san ii dau la masa.Uneori face el mofturi si nu vrea de la un san si ii dau de la celallt,dar nu il termina pe ala la care se moftureste.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor si bine ai venit Simona,

Am intrat sa va salut. Noi suntem bine. Am inceput azi sa ii dau la Alex si banana. A mancat cele 3 lingurite fara sa scuipe dar a facut niste mutre .
Abia astept sa poata sa stea singur in fundic si sa se tarasca ca imi termina spatele. Nu stiu cum e programul zilei la voi dar la noi sta treaz cam 2 ore si jumatate intre somnicuri timp in care maxim 1 ora sta jos si se joaca iar in rest se smiorcaie sa fie purtat in brate. Si de multe ori nici in brate nu e linistit. De multe ori am impresia ca nu e satul. Nici nu stiu ce sa zic ca de luat a luat bine in greutate.

Va pup si va urez o noapte cat mai usoara!

Mami de Maria si Alexandru

Mergi la inceput