Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *9*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, in kk nici nu cauta astia pt ca e coli e acolo in mod natural. intreaba si pe parentis la Ana . eu asa stiu. cauta alte chestii care sunt acolo desi nu ar trebui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana, foarte bine, daca ai nevoie de ceva proiecte let me know :)))
eu o sa fac tratament la un homeopat care trateaza cu remediu unic.
Parca si Ilinca de pe Parentis a sugerat.
Nu o mai deranjez pe Ana, vb diseara cu sormea :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nu l-am internat. A tot facut 40+. Am tot intrat cu el cu tot in dus. Eu cu febra uda si fara apa calda curgand pe mine mi-am restartat viroza. Lui ii scadea febra dar nu pentru mult timp. I-am dat antitermice la 8 ore. Azi avea 40 cand s-a trezit dar i-a scazut intre timp. Simptomele nu seamana cu ale mele ci cu ale fetelor Ookai. Adica varsaturi (1 bucata pe zi sau 2), caca f imputit, portocaliu si apos si se revarsa din pampers. Si azi ne-a facut acelasi tip de caca, ba chiar mai urat ca ieri. Si adineauri a varsat. Nu prea a mancat mai nimic in afara de faptul ca a supt si eu nu prea mai am cine stie cat lapte. Doctorita mi-a zis sa nu-i dau lapte dar nu il pot opri sa suga. Asta ii mai scade febra. E destul de vioi. Uneori plangacios si nervos, alteori bate mingea si se joaca (facea asta si la 40 grade). Analizele de caca nu au iesit. Doctorita m-a intrebat daca e vaccinat contra rotavirus. Poate asta circula acum sau poate seamana simptomele. Acum are febra mai mica, in jur de 38+, oscileaza. Nu e ceva gen roseola, ca as avea si eu curaj sa-l las cu febra. Nasul nu-i curge, nu tuseste dar e rosu in gat, ca de obicei. Eu insa tusesc, stranut, imi curge nasul continuu. Dubios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Rotavirus. Fug iar la doctor cu el. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Offf Mihaela.Sanatate multa.Tare pacatos e rotavirusul asta.Va pup si va imbratisez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mihaela, multa sanatate va doresc

Azi am fost sa-mi caut costum de ski.Si mi-am gasit si ieftin 260 lei dar numai ca geaca este albastra.In week-end plecam la munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

MIHAELA multa sanatate va doresc!
RACH...te invidiez! rau de tot! Distractie placuta la.munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Mihaela, sanatate multa, multa puiului mic!!!!Ati primit rezultatul si este rotavirus? eu m-am gandit la asta inainte de a posta tu, cand am citit ce simptome are...sper sa treaca repede peste aceasta boala

Pup si pe Maia, sa va faceti repede bine

rach si noi mergem in week-end la munte, insa foarte pe fuga, plecam vineri seara(ca am ore pana la 6) si ne intoarcem sambata seara, ca duminica am meditatii.
pup toti strugurasii si toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Oare l-a luat de pe undeva?


Mikka si noi plecam vineri pe la 15 si ne intoarcem duminica.
O iei si pe Maria?

Eu o iau si pe Nasti cu toate ca ceilalti nu-si iau copiii.Asta este.Eu vreau sa ia o gura de aer de munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mikka, de ce nu le-ai mutat in alta zi?

Mergi la inceput