Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Delfinasi jucausi de iulie-august (98)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 13

bumblebee

4362 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibumblebee Adauga semn de carte la raspuns Trimite bumblebee un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bon soir!

Feteleeee, am intrat sa va pup cu mare mare drag si sper sa nu ne uitati, noi cu siguranta nu va uitam. Pe forum sunt la zi (nu-i greu), pe fb mai citesc pe sarite, dar vad si ma bucur cu voi, ma intristez cu voi, ma gandesc la voi.
Sper sa nu uitati de MI4, eu mi-am rezervat acel we pt delfinariu!

Vic e bine, o figura, evident, vorbeste in continuare destul de stalcit, desi daca repeta dupa mine repeta corect. Nervisori are in continuare, ma bucur in schimb ca m-am calmat eu si am ajuns la un echilibru (nu perfect, ca tot ridic tonul si mai am derapaje din decor, dar f rare). Mi-as dori sa fie mai intelegator, sa-l impresionez cu vorba buna, dar noi nu suntem inca acolo, asa ca ne mai chinuim, uneori cu tonalitati inalte, alteori jucarii stranse, alteori cateva min la el in camera, dar toate astea cand nu ne intelegem din prima.

Eu tot ingropata la munca, dar totusi sunt mult mai relaxata ca in cealalta parte, de fapt nici nu as putea compara..
Tot stau si ma gandesc ca in scurt timp vom relua proiectul bb si nu prea stiu cum ma voi descurca, dar asta nu inseamna ca voi mai amana sau voi renunta, dar de ce sa-mi fac si eu grji..
Aaa, mai am o grija, vreau o rochie de nasa, rosie, sexoasa, cu spatele gol, lunga, dar nu taraita, un slit (pare mai mult dezbracacioasa) si evident un cost rezonabil, deci, ma imbrac in pijamale, ca nu am gasit ceva sa imi permit si sa imi placa sau invers..

Noapte buna!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Editat de - bumblebee on 19/03/2013 21:20:37
Mergi la inceput
tanti
tanti

613 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tanti un Mesaj Privat  Reply with Quote
Paula ne vedem la vara la Praid , eu am fost anul trecut si pe cel mare se pare ca la ajutat si intentionez sa merg si anul asta prin august

Andrei 11.02.2006 si Matei Alexandru 23.06.2010
Mergi la inceput

larissa_79

3933 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilarissa_79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite larissa_79 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dragelor!
Dupa cum stiti eu am redus din net in ultima perioada pentru ca nu mai reuseam sa ma organizez cum trebuie. Nectarie creste....am luat si noi o tanti/bunicuta pentru el 4 ore si il scoate in parc si ii face toate mofturile. Mi-l cam alinta dar ma bucur ca il iubeste si asa stiu sigur ca e pe maini bune. In rest munca, rutina, griji dar slva Domnului suntem bine!
Azi de Buna Vestire am si un test cu doua liniute si se pare ca voi fi mamica pentru a treia oara in jur de 1 decembrie. Ne-am bucurat amandoi tare...desi a doua linuta e f f palida. Nadajduim insa sa fie bine! Am vrut sa impart si cu voi bucuria mea! Stiu...o sa ziceti ca o sa fie greu cu trei....clar...o sa fie...dar si bucuria o sa fie mai mare!

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#
Mergi la inceput

paula_m

4039 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite paula_m un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sarcina usoara !!! Ma bucur pt tine!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 24+ , bb2
Mergi la inceput

adrianaBuc

2195 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrianaBuc un Mesaj Privat  Reply with Quote
larisa, felicitari!!!!!! Ma bucur tare pentru voi, mai ales ca stiu ca va doreati inca un bebe!

lalala13

2113 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lalala13 un Mesaj Privat  Reply with Quote
FELICITARI LARISA! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!
Mergi la inceput

ooana

5739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ooana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Larisa ma bucur pentru voi, stiu ca va doreati inca un bebe, asa ca uite ce cadou frumos ati primit...va pup

Matei 08.07.2010

Cand tii un copil de mana, tii inima unei mame in palme.

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
ce veste buna de Bunavestire!
sa-l ocroteasca Maica Domnului!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

Mycya

2845 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mycya un Mesaj Privat  Reply with Quote
LArissa sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos. ma bucur tare pt voi si sa dea Dumnezeu sa fie totul bine

[b][red]mami de Andra 02.08.2010
Mergi la inceput

Otiliav

7322 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Otiliav un Mesaj Privat  Reply with Quote
Larisa, wow ce frumoasa potriveala sa fie chiar de bunavestire. Sa fie totul bine iti doresc!

Alina, si voua va tin pumnii. Ma bucur ca esti multumita de noul loc de munca.

Mami de A, E si I

"Multe bunuri are omul,
Dar virtutea cea mai mare
E sa nu se stie mandru
Cu virtutile ce are"
G.Cosbuc Puntea lui Rumi
Mergi la inceput
Pag. din 13 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com