Delfinasi jucausi de iulie-august (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

paula, cum ti-a iesit amnio?
sper ca bine.

ai amre dreptate. pe vremuri,cand faceam injectii, preferam 100 d efemei decat un barbat. Doamne,parca le extirpam jumatate din corp.intrebam daca doare,ca stiam ca am mana usoara,si cine sa-mi raspunda?se vaitau 10 min inainte, in timpul si 3 ore dupa.
ma uit si la al meu.cand ii fac cate o injectie se uita in oglida 2 sapt la locul injectiei.dac ail doar ein gat,deja e catastrofa.
dupa accident el avea cate o vanataie mica de tot pe fiecare coapsa.
eu traumatism cervical,lombar,toracal, dificultati nasoale la respirat,pareza pe mana dreapta.facusem si alergie la baranula,calmante,nu luam decat paracetamol,ca altceva nu pot.
ei, nu va pot spune cat se uita la zgaibele alea de vanatai ca si dupa o luna imi arata locul und esunt.
eu mai am de recuperat 2 degete la mana dreapta si durerile vai d emine,dar nu scot un sunet,ca daca mai imi spune o data d elocul vanatailor, nus tiu ce-i fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

:)))) nico, daca iti mai arata vanataile poti sa ii faci altele noi
Du-te si tu la popa sa-ti citeasca. Prea ai ghinioane
Paula, te intleeg perfect! La fel face si marius. Si se vaita, geme, se tavaleste... Imi vine sa plec de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

alice, merg la Biserica.
in fine,cred ca traversez o perioad arelativ calma din viata acum,sa nu il manai totusi pe Dumnezeu.

si sa il vedeti in oglinda seara.ptiu,manca-l mama de frumos!
fi-su s-a luat dupa el.
din fericire doar la faza cu autoadmiratul.ce-i drept sunt frumoasi amandoi,mult mai frumosi ca mine.

puiutz, e 50 de lei consultatia la Stanciu,dar daca vrei la Budimex, zi-0mi cu o sapt inainte ca am cum sa ajung la el.
fugi d emunteanu mancand pamantul.
stanciu e super super ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Ce faceti dragelor?
Veniti la cafea? Raul s-a trezit la 7 cu dureri de burta, e si el un pic constipat in ultimele zile, si eu( parca nu sunt cu toate acasa), aseara i-am facut orez cu lapte si cu afine), sa fiu sigura ca il aranjez de tot. Azi dimineata am realizat ce i-am putut da sa manance aseara.

Am chemat bona, ca vreau sa ma duc la un SH, unde am auzit ca sunt haine de gravida. In sarcina cu Raul am stat acasa din februarie, si nu am simtit nevoia de haine de gravida, dar acum ma duc la lucru, toata sapt am fost cu o pereche de iegari, mi-era si groaza , ca daca ii murdaresc nu mai am cu ce sa ma imbrac.

Week-end fain!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

la multi ani, mami krys

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

la multi ani, mami coteasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Azi noapte am avut prima noapte fara suzeta.
I-a iesit ceva la gurita, ca un herpes si i-am zis ca nu i-o mai dau ca i se face buba mai mare.
Cam 10 minute a bocit-o "suzy meu", de parca cine stie cine a murit, a mai miorlait un pic, dar pana la urma a adormit. Vedeam ca nu isi gaseste locul, el inainte de a adormi se joaca cu suzeta si acum nu avea ce sa faca cu manutele, dar pana la uram a adormit. Eu cred ca ar fi fost mai usor daca renunta cand nu stai vorbi la ea, cel putin pt mine. Dar am tot amanat, ba sa -i apara toti dintii, ba sa-i treaca mucii, din astea...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 19+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Histamina saru'mana frumos pentru info despre dr. Stanciu! Pai sigur o sa vreau sa merg, numai sa ni se mai "ingroase" un pic portofelele, deocamdata nu am bani nici sa trec strada

sunt aproape depresiva, de fapt se vede si dupa cat de mult chef de vorba am... daca mi-ati mai vedea si fata...cred ca am uitat si sa zambesc, noroc cu Radu, ca nu ai cum sa nu razi cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Fete dragi, am intrat sa va pup dulce, sa va sarut! Am gustat din fiecare cafea cate putin, am ras criminal cu barbatii acre plang cate-odata.
Paula, mamica frumoasa, ti-am admirat burtica!! Valabil si pt Laurika, la al 3-lea baiat te faci soacra cu 3 nurori, creste ochiul la spate, trebuie sa fie interesant!! (Eu inca mai cred ca voi fi soacra cu 3 nurori)

Crisu”, iti tin pumnii sa gasesti un spatiu bun!!
Si eu ma gandesc din in ce mai serios sa incerc ceva pe cont propriu, de familie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Alina!!! Chiar mi-e dor de tine si aici si pe FB!! Munca asta iti ocupa tot timpul...cum e? Cum te impaci cu ei?

A 2a noapte fara suzy a fost grea , nu a cerut suzeta, dar s-a zvarcolit ff mult pana sa adoarma. L-am si certat, si asa s-a suparat pe mine. Efectiv mi-a intors spatele, si nu a vrut sa vb cu mine, si nu l-am putut impaca deloc. La ora 23:30 m-am lasat pagubasa si l-am trimis pe Cosmin, dar a plans dupa mine. In 5 minute a adormit cu Cosmin.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 19+ , bb2

Mergi la inceput