Delfinasi jucausi de iulie-august (98)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

hai ca scriu eu cate ceva.

Rebeca a nceput gradinita de luni, e super incantata. Nu vrea sa vina acasa dupa-amiaza, ma mir ca doarme la pranz. E super! Doar ca... :( azi a facut febra, cand m-am dus sa o iau plangea ca o doare tare capul si ochii. Asa ca maine nu servin gradi, va fi dezastru dimineata cand o sa ii zic ca nu merge. Asistenta de la gradi a consultat-o azi, nu are rosu in gat, nici otita sau altceva care sa justifice febra. Ori e ceva viral ori sper sa nu fie varicela (azi m-a anuntat administratora gradinitei ca a facut varicela; totusi ar fi prea devreme sa se manifeste).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata si de la noi!!
Adriana, ce fain ca nu ai parte de plansete la gradi!! Nu credeam sa existe asa ceva. Cine stie de la ce o fi febra. Dar cu siguranta vei afla in urmatoarele zile!! Nici eu nu cred sa fie varicela asa repede. Poate scapati de ea.

Alina, incearca sa rezisti cat mai mult. E o firma de vanzari, pe care e bine sa o ai in CV.
Dar poze cu Victor cand ne mai pui?
Ati avut 1 an jumate, la gradi fara antibiotic? wow!! E ceva!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu de rezistat rezist, nu-i bai, eu de aici plec cel mai devreme dupa concediu de crestere pt bb2. Nici nu ma gandesc sa-mi schimb jobul, dar de aici pana la dream job, sau un job in care sa ma vad pe termen lung/ de unde sa ma pensionez, e cale lunga si pt moment pare imposibil. E drept ca fur curent, muuult, dar pana la urma voi gasi si jobul care sa imi placa pur si simplu, unde sa ma simt in pielea mea si mai fiu si multumita de raportul timp/responsabilitate/remuneratie s.a. Continui sa aberez, si n-am baut nimic si nici nu iau niciun fel de tratament .
Poate totusi voi gasi sentimentul de confort si aici (prin confort a se citi sentimentul ok la munca, nu statul cu dosul la soare, n-as vrea in veci un serviciu la care sa ma plictisesc).

Sa va zic ca m-am mai si ingrasat 3 kg de cand lucrez aici?
Mananc pe la ora 20 si la ora 22 toata lumea e in pat. Si am bagat de-a rontaieli intre mese.. Dar de vreo 2 saptamani am exclus crantanelele, acum mai nou bag si bicicleta seara si vreau sa sar peste cina.
Pana la urma cred ca voi merge la croitor pentru rochia de nasa, pardon, la designer, ca sunt o lady si nimic nu-mi ajunge la nas, sau la buget. Sper sa nu ma imbrac in blugi pana la urma sau sa alerg in ziua nuntii dupa rochie.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

bumblebee, nu-i public albumul

Las si o pt somnorosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

bumble, esti mortala cum povestesti. Nu am putut vedea pozele :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am "reparat" pozele. E absolut exasperant cum unii prin noutate, avansare implica si complicarea lucrurilor.. Ca si cum toti ar trebui sa fim profund preocupati de aceste schimbari. M-am chinuit o groaza sa setez albumul sa fie accesibil numai celor cu link, dar nu am reusit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

bumble, dezactiveaza Google+ daca nu ai nevoie de el. Trebuie sa se poata si varianta pt cine are link, eu am astfel de albume.
Frumosilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

bumble, sunteti niste frumos. Iar piticul, asa pletos, e mortal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Paula, Mihai merge la cresa de la 1 an si 10 luni si nu a luat antibiotic niciodata. Stefan are 5 ani jumate si a luat antibiotic de 3 ori, in jurul varstei de 2 ani, cd am inceput cresa.



Mergi la inceput