Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

balanta, nici mie nu-mi place traseul ala unde este podul, se cutremuta caruciorul cand trece vreo masina, eu prefer s-o iau spre Piata Traian si imi place parcul, nu mai stiu cum ii zice, din spatele hotelului HN.

Acum cu frigul am o problema ca Ana mea nu vrea sa stea infofolita in carucior, si am facut cu ea doar drumuri scurte, sau cu masina pana la biserica si acolo ne mai invartim ( la biserica din curtea depoului de tramvaie).

Abia astept primavara sa pot iesi mai lejer din casa.

Balanta iti trimit PM cu nr meu de telefon sa ma sune sotul tau cand este in zona sau tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Eu am nascut la 34 sapt(28 iunie),bebe Eduard,cezariana,3200 g,49 cm.
LA 34 de sapt pt ca desi am avut o sarcina mai grea si nu m-am ridicat din pat(dr nu stiau ce am:dureri mari dar fara contractii,simteam durerile ca cele de la menstruatie) am reusit sa ajung in sapt 34 si incepusem sa ma simt f bine,fara dureri,nimic.
Apoi am fost la consult la dr cu care urma sa nasc ,dar care imi urmarea sarcina de putin timp:eco perfect,col perfect de 3 cm ,inchis.Apoi se apuca sa imi faca tuseu vaginal,eu urlu ca ma doare,ea insista ,ba chiar intreaba"tot te mai doare?" si apoi isi invata asistenta tanara sa-mi recolteze secretie de col.
Rezultat in 2 ore pierd dopul si dupa cateva ore toata apa.
Parerea mea ca dr e vinovata,dar asta e....
Urmeaza copil terapie intensiva Polizu,copilul ok (unii medici ma panicau ca e grav ca e afectat de streptococ-in final analizele lui au aratat ca nu )dar au bagat in el antibiotice 10 zile ca mie imi iesise streptococ grup b in secretie.
Mi-a fost greu,am plecat acasa dupa 3 sapt si invatat din spital cu bibe m-am muls cu pompa manuala 2 luni,apoi nu mi-am mai simtit mana dreapta ,am luat una electrica si pt ca ma mulgeam 5-6 ore zilnic am trecut pe Lp.
Dar bebe a fost de la inceput bine,nu a fost bolnavior niciodata din fericire,crestem frumos si suntem cuminti(dormim toata noaptea).
Asta e povestea mea.
Scuze daca am scris asa mult
Multumesc ca ma primiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Valy, e intr-adevar criza de Vigantoletten. Eu am reusit sa gasesc la Multi farm in Militari (ms Ina de pont :*) si am luat 6 flacoane k sa stiu o treaba! Poti sa-i dai si 2 de 500, mie imi zisese pediatra k dk nu gasesc de 500 sa-i dau jumate de 1000 asa k sigur fct si in sens invers. Pup pitik!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui letitzias

Buna fetelor.Sunt si eu mamica unei piersicute de 7 luni si dau buzna peste voi pentru a va pune o intrebare.
Voi ati avut probleme cu vestita farmacie cu preturi mici din Bucuresti?Stiti despre care e vorba pt ca toate cumparam de acolo.
Noi suntem clienti si tot timpul ne lovim de probleme:imi baga la plata un produs de 2 ori(desi il platesc o singura data), cumpar un cantar care nu face ce spune si cand incerc sa returnez si sa iau altul mai bun refuza pe motiv ca produsele din magazin nu se returneaza sau schimba.
Ultima data am comandat fff mult lapte praf Lactana pt ca ei au un discount(de care am intrebat si mi-au spus ca mai exista),dar cand am primit coletul acasa am descoperit ca laptele era la fel de scump ca la alte farmacii si RASPUNSUL a fost ca la comenzi online nu se aplica discount si ca nu pot returna produsele( e vorba de comanda de lapte de 8 milioane)si ca e vina mea ca atunci cand am intrebat daca exista discount la comanda online nu am specificat ca vreau sa mi se aduca acasa produsele.CIca e discount doar daca ridici tu.
Voi ati patit asa ceva???????
Ca noi suntem f nemultumiti ca nu putem sa facem nimic niciodata:nici sa schimbam cantarul cu unul bun ,nici sa returnam nimic.
Pe noi nu ne vor mai avea de clienti desi am cheltuit fff mult la ei,dar ne-am saturat de atitudinea pe care o au.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Transmitem la toate piersicutele.



letizia, si eu sunt o clienta mega fidela a lor si din pacate am observat la ultimele comenzi k au inceput sa dea rateuri mi-au trimis o canuta de la primii pasi diferita fata de cea din poza de pe site, ultima data mi-au bagat in comanda 2 flacoane de oscillococcinum desi nu le comandasem...plus k ma enerveaza maxim k desi zic k actualizeaza stocul in timp real, cand ridic comanda ma anunta k n-au produsul x...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fetelor sunt terminata cu nervii.am fost cu Denis la vaccin si la rafi a trebuit sa ii ia sange din deget ptr analize ptr Maine..
.a fost horror...rafi a dat din maini si din picioare a urlat cat l a tinut gura...eu trebuia sa il tin.o dobitoaca de asistenta striga ba pe el ba pe mine ca nu il tin bine...s a enervat si nu I a scos destul sange.ne a lasat sa ne calmam si am luato iar de la capat.intre timp I a dat la Denis 2vaccinuri.noroc ca a fost cumnata cu mine si ea s a ocupat de Denis ca altfel innebuneam.intre timp ne mai chinuiam cu proba de urina si nu reusea nicicum sa faca.vroiam sa ma cert cu asistenta dar nu stiam limba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Leti bine ai venit cu piersicuta eduard.eu stiu ca Toti sunt obligati prin lege sa le poti returna produsele.indiferent de motive.doar suntem cetateni Europeni dupa cum arata si in reclame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

ALI oricum am renuntat ca mi-a fost sa nu fiu penibila sa stau sa ma cert cu ei ca nu-mi dau discountul la comanda online.
Sper ca nu l-au chinuit rau pe Rafi....
Mor cand vad asistente care ar trebui sa faca f bine treaba asta si totusi nu o fac.Ca doar la injectii si recoltari ar trebui sa se descurce perfect.
Pe mine m-a chinuit mai demult una de am tras-o cu un hematom o saptamana, dar saraca era incepatoare, mi se facuse mie mila de ea ca o trecusera transpiratiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Bine ai venit Letitzias! Si eu am avut in secretie streptococul grupa b dupa ce am stat aproape 3 luni in spital, la Municipal. Mi-a fost ff frica pt ca stiam ca e periculos pt bebe,mai ales ca mi s-au rupt membranel. Eu repetam in continuu, la camera de garda, la asistente, la anestezist, doamnei doctor ca am streptococul. Bebe nu a avut nimic, i-au facut analize si in spital si la 3 sapt dupa si nu a iesit nimic. Oricum am bagat antibiotice periodic, in timpul sarcinii.
Uf, si eu am stat in pat toata sarcina, dar a meritat. Am uitat. M-am regasit in povestea ta.

Onuta a mancat si trage un pui de somn si pe urma la colac. Citeam intr-o carte ca inainte de inot sa manance cu o ora inainte ca sa nu faca hiperglicemie (Cresterea copilului de la o zi la sase ani. Manualul parintilor, Anne Bacus, Editura Teora, pag 78)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Lorena antibiotice am bagat si eu la greu,dar trecea,iar aparea.Nu stiu de unde....In primele luni era totul ok,apoi a aparut monstrul asta cu o luna inainte de eveniment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ali,ai nostri sunt nascuti in aceeasi zi.

Mergi la inceput