Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Asa, am pus pompa ca aveam sanii plini si vad ca asta micu e indopat de la cresa, a supt cam un minut.

Carmen, nasol cu bona,la ce se poate cobori, sa fure mancarea copilului.... iti doresc sa gasesti perla rara.

Lorena, ti-a ajuns atata boierie, a decis fata ca gata, sa simti iar ca ai copil.

Laura, la noi a erupt primul incisiv de sus, mare si lataret poate urmeaza si al 2 lea ca e umflata rau gingia alaturi.

Muraturica, bine ai revenit din concediu si sa va bucurati de noile achizitii ale Aurorei.

Vera, voiam mai demult sa il felicit pe Mattia ce baiat vanjos si sportiv este, am vazut filmuletele.

Eric tot nu se deplaseaza, un pic taras, se rostogoleste ca mosorul si sta in picioare sprijinit de ceva cateva secunde.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

pai eu zic ca "perla" rara a fost asta nesimtita lumii, eu m-am enervat rau la faza cu mancarea lui Patrick, imi inchipui cum te-ai simtit tu Carmen, eu cred ca o luam la bataie, sper ca nu-i dai bani pe zilele cat a stat, offf ... sunt rea, ca merita, auzi tu sa nu-i dea la bebe papa cum trebuie.

Carmen tinem pumnii sa gasesti o femeie de treaba, care sa iubeasca copiii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Carmen nasol rau......auzi tu sa nu ii dea papica la copil sa o ia ea.bine ca ai depistat o la timp.de cat asa mai bine la cresa.
Muraturica bine ai revenit.sa iti fie de bine relaxarea...chiar aveai nevoie dupa cat stres ai avut Inca de cand erai graviduta...
Fleur tot vroiam sa te intreb cum se comporta "fratiorii" cu Eric.au mai fost la tine?
Maine trebuie sa merg la vaccin si cu rafi sa I se faca ceva teste sa vada ptr anestezie...nu stiu ce sa zic despre"bolile"lor ca peste zi nu au mai avut nimic absolut.si stiti ca am mai zis intr o zi ca s a plans rafi ca il doare gatul si peste zi nu a mai avut nimic.sa fie oare aerul uscat ?nu imi dau seama...
Cred ca mai vroiam sa zic ceva cuiva dar nu mai stiu cui si ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata dragelor,
DAu eu o cafea fara cofeina,cu frisca si scortisoara si un ceai de berryes cu miere si lamaie.
Mattia s-a trezit doar de 2 ori noaptea asta,acum inca doarme insa a achizitionat un pros obicei..in vanzolelile lui necturne isi suge degetul.Daca il scot incepe si plange.nu stiu ce sa fac,ceva idei?help!
precizez ca face treaba asta si-n timpul zilei,asa ca pe un alint,dar sunt cu ochiu' pe el si ii scot degetul din gura(nu protesteaza daca nu e obosit)

Va pup pe toate,zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Neata!

Multumim Vera de cafea, eu ma servesc. Doar ciocolata sa nu-mi dati pe seara, ca s-ar putea ca asta sa il faca pe V sa se trezeasca activ la 5 dimineata, si sa stea o ora pe capul nostru (la propriu!).

Despre deget nu stiu ce sa iti spun - el accepta suzeta si i-o dadeai doar afara parca, nu? V, suzetist profesionist, si-a supt degetul cu cateva zile inainte de eruptia dintilor, in rest nu.

Freedelia, am reusit cu putina intarziere sa pun pe Picasa pozele cu Jeff mancand broccoli si pui. Am profitat de ocazie si de "tematica" si l-am pus si la mine pe V mancand avocado.

Muraturica, bine ai revenit! Ai vazut ca maraiala de dinainte sa plecati a fost de la achizitii!

Carmen, bine ca n-a fost mai rau! Succes sa rezolvati repede, imi imaginez ca nu e usor deloc sa alegi pe cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Multumesc pentru cafeluta si pentru mesajele de bun venit.
Da, de la noile achizitii era agitatia. Acum se pare ca ii place in mod deosebit sa se auda. De pe la 5 s-a tot trezit, a vb putin si s-a culcat la loc. Tot asa din jumate in jumate de ora. Nu ii tace gurita deloc. Scoate cate o repriza de da-da-da, ta-ta-ta si apoi face asa intrebator eee? Se pare ca e foarte mandra de ea.
Carmen, si daca bona actuala are un copil de 3 ani la gradi cum face? Iese al ei de la gradi doar cand nu mai ai tu nevoie de ea sau vede de ei in paralel?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.
Vera mersi de ceai...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare si de la noi.
noi ne-am tot carabanit pe la spital....mama lor de analize.
inca n-au iesit toate-in principal sunt stresata de dozarea de vit D-mi-a spus sa-i dau VIGANTOLETTEN DE 1000UI-care bineinteles ca nu se mai gaseste la noi...ca asta e tara asta de rahat.

sunt fffff strsata ca nu papa-are zile cand nu vrea nici lapte-nici solide...si nu e de la dinti.urlu si la copil si la sot si plang cu bineronul in mana...
clar nu-i mai place laptele.oam pacalit-o aseara cu o masura de cereale-sa-i mai schimb gustul...

sper sa nu iasa nimik la hormoni-ca s-a intarit rau si cealalta tatika.

motor s-a reglat intr-o saptamana de cand o tin ziua pe b urtika.doar tinuta de axile nu da din picioruse.mai vrea s-o vada si luna viitoare si daca nu..sa facem niste kineto...

in rest e vesela si are o energica.

sper sa citesc din urma.
pupicei la toate si

daca aveti vreo sursa pt VIGANTOLETTEN DE 1000 anuntati-ma si pe mine pe PM.n-am intrebat daca pot sa-i dau 2 tablete de 500....o sa intreb-ca asta se mai gaseste pe ici-colo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

si a mea suge degetele noaptea-cate trei...nu am gasit nici o solutie.ca suzeta ii cade si tipa dupa ea-asa ca eu prefer degetele...dar stiu ca nu-i bine.sper sa renunte singura.

mi-au precizat sa-i fac BRANZA de vaci-sa mai ia si ea ceva lapte.i-am facut ieri-n-am prea avut succes. si nu pot sa-i dau in fiecare zi ,nu?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Balanta cum ati dormit?

Am primit dovleacul stiu ca tu l-ai trimis pe sot la szeged deja, dar eu iti dau dinasta proaspat si borcanasele le papati dupa, doar s ane organizam cum ne intalnim. Eu stau in printul turcesc, langa profi.

Mergi la inceput