Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Rezolvat! Concediat!

Va pove mai tarz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Doamne Carmen, ce nebuna! Daca te mai intereseaza bona, spune-mi ca s-ar putea sa stiu eu cateva variante bune.

Balanta, si noi avem morcov nedigerat in KK. Nu-i bai.

Eu sunt cam obo ca azi noapte am facut greseala sa dorm cu ea, ca s-a trezit pe la 12.30 si a plans un pic si am zis sa nu il tot scoale pe al meu ca are niste zile mai grele. VAd ca adac stau cu ea in pat se foieste si maraie mult. Cand doarme singura e mult mai linistita. Si in plus si eu sunt nedormita...
dar azi vine mama si sta o sapt si dupa mergem la cluj inca 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Carmen asteptam sa ne povestesti.
Balanta si la Denis mai se vede cateodata mancarica nedigerata.
Ioana ce bine ca vei avea ajutor.
Noi ne pregatim de carnaval.e un fel de festivalul de la Rio in miniatura(vreo1%).deja se aude muzica afara si mai vad pe geam oameni costumati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Fleur bucatile noastre de mancare sunt cam cat degetul meu mic, 4-5 cm lungime si late cam de 1 - 1.5 cm, cat sa le poata apuca cu manuta si sa ramana ceva si in afara manutei.

Am notat si eu rondele de orez de la Organix, chiar ma intrebam ce fel de rondele folositi ptr bebei, eu singurele rondele care le stiu mi se par cam tari.

Ne laudam si noi cu primul dintisor si al 2 lea care e pe cale sa iasa

Sanatate multa puiutilor bolnavi.

Si noi ne confruntam cu ceva probleme de comunicare cu fetita cea mare, oricum fac cu ea tot nu e bine si nu ajungem nici unde.

In rest, am reusit si eu sa racesc si astept sa vad cine ma urmeaza ( din casa)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

balanta da doar morcovi

cu ceai de galbenele si muse ai incercat?

carmen bine ca ai rez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Sunt prezenta .
Carmen , imi pare rau pt intamplare . Mult noroc in continuare , poate apari si bona cea buna si atenta , of dar tare greu este .
Andrei nu are mancare nedigerata .
Balanta eu raspund doar daca stiu , asa nu ma bag . Intotdeauna daca am avut solutie am raspuns cu mare drag . Chiar daca stau pe FB ca-mi este mult mai usor ( mie ) citesc si aici si daca pot ajuta , cu cea mai mare placere . Oricum pe FB suntem aceleasi mamici , dar raspunsurile vin in cateva secunde , daca este vreo urgenta .
Muraturica , relaxare placuta . Mai aveti de stat ?
Pup si Eric dintosu . Fleur , lui Andrei nici acum nu ia spart gingia si este alba si unflata , tot ma uit dimineata si nimic la orizont .
Ioana si Andrei doarme bine singur , cand este langa mine se tot foieste . Am avut si noi prima noapte dormita pana la 4 , nu mi-a venit sa cred cat somn a bagat . Poate suntem pe drumul cel bun . Doamne ajuta !
Papa tot ce-i dau , nu mai face mofturi la nimic , nu ia mai iesit nimic pe el . Este ft solicitant ca vrea numai in picioare si nu prea mai pot face nimic . Dar asta este , creste el
Kineto l-am intrerupt , pt ca imi este groaza de racelile astea , iar ultima raceala mi-a iesit prin piele , nu mai vreau . De acolo mi-a cules toti virusii
Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Asa mai fetelor, vedeti ca se poate si aici?

Ali- ce super distractii acolo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

fetelor voi aveti jumper dinala de se prinde de tocul usi???? ce parere aveti despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Am citit, sa cad cat mai retin, ca de pe tel e mai complicat sa tot dau inapoi.

Ali, ce frumos cu carnavalul. Sorry pt puiutui bolnavioari.
Nici un plan de Valentin, nu serbam de fel.

Carmen, asteptam detalii. Ce o sa faci acum?

Fleur, petrecaret mare baiatul tau!

Camila, jumper nu am.

Balanta, a mea nu face bubite, ci i se inroseste pielea pe la pliurile gatului. O spal cu apa si o ususc prin tamponare.

Cu diversificarea nu ma bag, ca n-am inceput. Dintii la fel... Nu avem.

Gabi, ce bine ar fi sa se fi reglat cu somnul Andreiutzu!
Aseara m-a capiat cu trezitul. La 6 am luat-o lg mine si ne-am tzitzilit pana la 9. In patut doarme mai bine ca sta pe burta. Lg mine face ca elicopterul din maini.
De la 2 stau cu ea in par. Doarme si suge
Ar trebui sa ma dau jos ca tre sa vina nepotu la 5.
Si sa fac si niste biscuiti, ca am aluatul la frigi. N-am mai facut pana acum.

Sanatate piersicutelor bolnavioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna ziua la toata lumea,
A adormit strumful si am intrat pe fuga. De cateva zile refuza constant lapte in timpul zilei, dar il mannca daca ii dau cu lingurita. Va dati seama - doua mese de solide si trei mese de lapte date cu lingurita - o sa fac febra la mana . O sa incerc sa ii iau o canita cu cioc moale, poate bea din aia (cu aia cu cioc tare nu stie ce sa faca). De care recomandati?

Laura, voi oricum ati facut mult kineto, v-a mai recomandat dr in continuare? Varianta acasa nu iti convine?

Camila, noi avem jumper pt tocul usii. E megadistractiv, rade bb in hohote acolo. Il recomand.

Balanta, si M are bubite deseori, pe fundulet, ceafa, nas, cateodata si pe picioare. Dr a zis ca daca nu sunt ffff multe, nu sunt tare in relief, respectiv daca nu se formeaza in niste pete intinse nu e problema. Si eu am obs piure nedigerat cand am dat morcovi, dar eu nu prea ii mai dau ca se constipa. Luam betacaroten si ce mai gasim din dovleci si cartof dulce. A, ai incercat suc crud de morcov.? Eu i-am amestecat intr-o zi in piureul de legume si nu am mai vazut nimic ciudat in pampers. Nu am repetat de lene - steamer, storcator, pasator - prea multe ustensile pt un bircanel mic de mancare.

Gata, s-a trezit. A dormit, cum zice mama, ca cioara-n par



Mergi la inceput