Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola fetele dragutele...
Dupa o saptamana in care stresul parca nu mai ajungea la final ieri am fost la strandddd.super balaceala ,hidromasaje,dat pe topogane.....ffff frumos a fost.asa ca incepem saptamana cu dreptul.sper sa o incheiem tot asa.
Ile rafi e ca o babuta fara dinti....vorbeste sod....ne distram putin .dar e bine.ma bucur ca nu il doare ceva si poate manca.
Si noi ne frichinam mult la supt.e agitat si energic rau de tot.zici ca e duracel(cum zice fleur.)
In special la somn se vede ca ii e somn dar nu vrea sa doarma sau nu poate nu stiu.incepe sa suga si cand e aproape adormit se enerveaza lasa tzatza...da din maini ,din picioare...incepe sa scartaie....daca incerc sa il leagan la fel se enerveaza.stiu ca a mai avut o perioada exact la fel dar cum sunt uituca nu mai stiu exact de la ce...de la vaccin sau de la dinti.
Cu mancarea am impresia ca parca orice il deranjeaza la burtica.asa ca suntem tot in urma cu bagatul alimentelor noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

gata,ne-am intors pentru un papa si un somn si ne pregatim,cat de curand,sa iesim ca am rezolvat doar jumatate din treaba..
Ana,felicitari pentru umblaret si mancacios,s-o tina tot asa!
Ilesi Mattia se agita la san dar am observat ca face asta atunci cand nu-i este somn..de regula il pun jos,il las sa-si mai consume din energie si il pun din nou dupa ceva timp.uneori fac de mai multe ori treaba asta,pana imi iese..
Ali,sa va fie de bine balaceala!
Roxy,Mattia sta cu fatza la lume de cand am venit in Ro(deci de pe la 2 luni)atunci l-am trecut de la landou la carucior sport..cand l-am cumparat n-am luat in calcul si aspectul asta.In schimb,carutul e dotat cu o "fereastra" din plastic transparenta pe copertina,pe unde il vad atunci cand e lungit..
Fleur,multumim pentru pont!pup duracellul mancacios

Cu Mattia al meu nu prea mai pot sa mai fac mare lucru,a descoperit portita pe unde poate sa evadeze si toata ziua stau sa-l adun de pe jos..

da semne ca e trezeste asa ca ma bag sa fac capitol nou si apoi sa mergem la dm ca asta mi-a mai ramas pe ziua de azi

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

Capitol Nou

Mergi la inceput