Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna dimineata!
va las o cafea aburinda si un ceai cu lamaie!
sa aveti un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna dimineata,

Multumim Ina pentru cafea si ceai!

Noi am facut un pic de febra de la vaccin 38. I-am bagat jumatate de supozitor de paracitamol.
Noaptea a fost bunuta, 3 treziri, laptic si somnul, nu s-a mai pus pe joaca


Va dorim un weekend placut si sanatate piersicutelor bolnave si fratiorilo/surioarelor bolnavioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

porumbita, lml cu intarziere pt victor! sta bine cu greutatea, zic eu.
(ai mei la 7 luni jumate au 8.5 si 8.7 kg)
ana, ai mei si-au scos mesele de noapte la 4, respectiv 4.5 luni - intai marc si apoi eric.
insa practic masa de noapte nu s-a pierdut, in sensul ca am distribuit pe parcursul zilei cantitatea de lapte ce o mancau noaptea.
fleur, eu niciodata nu am spalat hainutele lor la temperaturi mai mari de 40 de grade. am preferat sa pun din cand in cand putin dezinfectant, dar sa nu fiu nevoita sa le spal cu apa fierbinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Aha, Balanta, am inteles! Parca ieri povesteai ca decalai masa de la 12 cu jumatate de ora, cand se incurcase sotul. A trecut mult de atunci :).

Weekend placut tuturor, noi o sa iesim un pic din Bucuresti, la un bunic, si cu vremea asta, n-am chef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Merci de ceai Ina, acum il beau.

Fleur, nici eu nu ii spal hainele la mai mult de 40. Din prima luna nici nu i le mai calc. Aaaa, si le spal cu Persil lichid. Dermalin inca mai am jumatate de cutie, dar ma enerva ca ramaneau numai granule pe hainute, chiar daca clateam de 2 ori. Efectiv le simteam la mana si ea cum linge tot...

La noi dupa a patra trezire la 6 dimi (culcata de la 12), am luat-o lg mine in pat si ne-am trezit la 9.30.
Azi lucreaza sotul asa ca suntem iar singurele. Am bagat o masina la spalat.
De vreo 3 zile e maraita non-stop, cred ca ii dau ceva dintisori jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!Mai pe la amiaza asa.

Fleur,da,incepusem diversificarea pe la 6 luni fara o saptamana.Mergea foarte incet oricum.Dupa ce a inceput sa vomite duminica,nu i-am mai dat deloc solide,in primul rand ca nu stiam din ce motiv vomita.Nici la urgente nu m-au lamurit.Am citit eu fisa acasa a doua zi si am vazut ca scria si de gat,apoi incet au aparut si simptomele de raceala,nasuc infundat,usoara tuse,putina febra...si s-au accentuat zilele trecute.Acuma suntem pe drumul cel bun,zic eu,bine ca macar stiu ce are,ca ma speriasem teribil cand dadea afara tot.
Eu tot la 40 de grade spal hainutele.Nu mi-au intrat niciodata la apa.
Saptamana asta am spalat o tona de haine ,ca varsa peste tot.Nici azi dimineata nu am scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

of ce vreme e afara!!

Eu le spal numai la 60 de grade cu un det bio din fulgi de ceva pentru pete fol cu succes sapunul de casa.

Barbitele pe spal imediat dupa folosire cu det de vase si le usuc pe caloriferul din bucatarie- deci am 2 barbite in uz

Porumbita ms de link

Cu diversificarea la noisupa e o zi buna a doua zi e beah
si tot asa, LM e de baza

puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Noi spalam tot la 40 de grade, cu detergent bio de la tei, insa i le calc cu fierul la maxim pe abur si zic ca le sterilizez asa. Le-am pictat la un moment dat cu corargol si le-am bagat in vanish si apoi la masina program normal si eu iesit petele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Azi, iar am facut o criza de nervi. De dimineata pana acum numai in brate vrea, simt ca nu mai pot. In afara de nani nani, nu mai stiu. Sunt un car de nervi nici un pai nu pot sa-lmut ca urla....
Sotul a facut curatenie, dar nici asta nu-mi convine ca nu face ca mine
Simt ca inebunesc, altceva nu mai stiu, copil-copil-si iar copil......
O iubesc ca pe ochii din cap, dar ma apuca disperarea cateodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare , salutare. Noi am avut niste zile ok dupa pierderea carnetului.m-a scos sotul de Valentine, aseara am fost din nou la restaurant. Azi , am fost in pelelerinaj la manastiri. Nectarel , e bine dupa vaccin. Avem 8 kg si 70 de cm. cred ca , cantarul meu arata mai mult.

Mergi la inceput