Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

aoleou ali-....ce stres si nebunie.mai bine ca n-ai fost acolo-ca o luai cu capul.sanatate maxima.

si a mea a dormit mai prost.am intors-o pe toate partile,voia suzeta non-stop.ea adoarme cu ea si gata.s-a rotit pana a ajuns cu picioarele intre gratii.am aparatori..dar la marginea dinspre mine le-am dat in jos,sa ma vada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ina merci mult. Suna bine ce spui tu acolo. O sa iau legatura cu ei azi.

Am uitat sa dau send si intre timp am vb cu agentia, cica incearca sa-mi gaseasca azi min 2 candidate si ma duc luni dim sa le vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

neata fetelor...

eu azi sunt mai odihnita ca de obicei
ala mic tot cu multe treziri da macar s-a mufat/supt readormit si cel mare nu s-a trezit de loc


ali absolut horor... bine ca e ok acum..

carmen sper sa aveti succes cu gasitul;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mai fetelor- stiu ca va zapacesc cu mesele-dar nu puteti sa mai scrieti si voi meniurile voaste pe la 6 luni-6.5 luni.
cum arata mesele voastre?
eu tot citesc diferite bloguri si scheme...de ma ia iar capul.
ex:la pranz piure cu br vaci si la 17-18 supa crema de legume cu 150ml lapte????

noi inca suntem asa:orele sunt aproximative...ajungem cu piureul si pana la ora 15-15:30 cateodata
6-7 dim 120-150 LP
10-11-cam 30-50 grame fruct, fruct cu cereala,fruct cu br vaci-incerc si completare
14-15 piure cu carne.rar 50 grame..si galbenus......inca testam galbenusul-la fel incerc sa-i dau putin lapte inainte....
18-19 -lapte....
apoi de ceva seri nu mai papa pana pe la 1-2 noaptea 120-150 ml.

si iata cum pe 24 ore a mancat 550 ml lapte cu strigaturi si lacrimi...

cam asa sunt zilele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ali, cred ca faptul ca nu s-a putut comunica usor a stressat mult pe toata lumea. Bine ca s-a terminat cu bine si s-a odihnit mititelul. De azi incepe sa rada Denis cu el ca amandoi n-au toti dintii :).

Porumbita, ma bucur ca te-ai odihnit! In cautarile mele despre somn am dat de asta, sunt curioasa ce ti-ai raspunde acum!

Eu am impresia ca azi noapte de cand m-am culcat eu, la 12, si pana la 8, a supt doar o data, mult, pe la 5 ! Se poate sa nu-mi mai amintesc dar tare bine a fost! Am si visat, vedeti mai jos...

Ca_Mila, ha, eu am visat o ecografie cu gemeni si stiam ca erau baieti, si Vlad era tot mititel! Si eram f pozitiva si-mi ziceam "ha ha, pai eu ma plang ca e greu cu Vlad, de-acum sa vezi....". Visul asta cred ca a venit drept incurajare...

Aseara a venit sotul mai devreme si mi-a adus si ceva dulce . Maine vine soacra, am treaba... Tot fac de ieri si tot nu se cunoaste cum as vrea. Noi sa fim sanatosi!

Valy chiar ieri voiam sa iti zic sa pui o poza mai recenta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
scriu rpd ca doarme piticu'..
Oli,multumim de cafea!
Iza,multumesc de lamurire!sunt convinsa ca ai mai scris si inainte dar eu sunt tot praf cu memoria

Si noi tot cu noapte grea,un numar de..n treziri,la 5.30 a facut ochii mari si s-a pus pe antrenamente,ridicat in picioare si zgarmat peretii.in ultima perioada are o problema cu texturile,ricaie tot ca o pisica salbatica ce e.S-a mai culcat pe la 7(eu cu ochii inchisi sa nu fuga somnul)apoi trezirea finala la 8.20 deci sunt praf
Imi pare ca si incisivul din dreapta sus a spart gingia,sper sa iasa cat mai rpd poate dupa reusim sa ne odihnim si noi ca oamenii..
Astept sa se trezeasca si ma duc sa ma pregatesc sa iesim ca n-am iesit in ultimele 2 zile din cauza ploii

Zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Roxy da, mi-au schimbat contul fara sa ma informeze.

Intra pe bucuresti.prestatiisociale.ro si suna la ei sa te lamureasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Intru repede in scurta mea pauza.
Emma e nitel mai bine.Ieri a vomitat doar de 3 ori.Pana la urma era de la raceala,secretii si de la medicamente de la care isi facea greata.Nu vomita in jet,dar golea de tot stomacul.
Ieri am reinceput diersificarea.A acceptat doar cu degetul.Nu mai stiu care tatic dacea asa la bebe,multumesc de pont
I se desprind secretiile si doarme si mai rau.Eu nu mai spun ca mai rau de atata nu se poate,ca mi-a demonstrat de multe ori ca gresesc.
Azi-noapte pe la 4 am mutat-o in patul sora-sii in cealalta camera si la fel de rau a dormit.
Nici noi nu am sarbatorit in mod special ieri,dar am iesit la plimbare la noi prin sat ,si am intrat la pizzerie,unde dupa vreo 15 minute de scandal,un alaptat in baie pe wc,a adormit si am putut sa ciocnesc linistita cu sotul cu un coctail din partea casei.A fost frumusel.

Va multumesc tutror pentru gandurile bune ,vi le intorc inzecit!!!

Am reusit sa ne facem planuri de vacanta.Pana la urma o sa mergem in grecia cu niste prieteni,care au tot 2 copii,deci nu o sa ne plictisim sigur!

Va pup,fug sa manc pana nu se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Multu de cafea

Eu am dormit bine cu doar doua treziri la unu si la cinci, apoi sculat la sapte jumatate
Aseara am vazut un film pana pe la unu

Porumbita cum a fost lunchul?

La sapte oricum ma trezesc pt scolari
La 10 Irina a adormit iar

Am terminat ciorbita si am spalat niste spanac pt salata si un smothie
Am luat spanac de la biodumbrava si e delicios
Plus m-am aprovizionat pt supica bebelusului

Valy 500 ml de lapte e ok, asa spune si Capraru
Noi mancam fructe max 80 si legume la fel, in rest lm fara numar fara numar


Ina ce comisioane sunt la agentie?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui valy27

mai fetelor- stiu ca va zapacesc cu mesele-dar nu puteti sa mai scrieti si voi meniurile voaste pe la 6 luni-6.5 luni.
cum arata mesele voastre?



noaptea suge cat si cand vrea; nu suzeteaza sanul deci dc cere stiu sigur ca va suge;

apoi in general program saptamnile astea e asa (azi face 7 luni)
- scularea e intre 7:30-8:00
- in timp ce mananc micul dejun ii dau si lui un pic sa suga; dc sunt singura cu amandoi ii dau sa suga la 7:15 inainte sa il scol pe cel mare
- la 8:50 intra celmare la gradinita; la 9 il las la maicamea cel mic
- intre 9:30-10 ii da fruct (cam 80 ml) si apoi somn; doarme cam 60-90 min
- in jur de 12 ori vin eu ori mi l aduce ea la birou si il alaptez;
- pe la 13:3-14 mananc in jur de 80 ml piure de legume
- pe la 15:00-15:30 il alaptez si doame inca 1-2 ore
- la 18:30 sunt deregula cu amandoi acasa
- la 19:00 ii dau 80-100 ml lapte matern cu cereale - ii dau cu lingurita
- la 20:00-20:30 baie, suge si adorme
- dupa i fac baie celui mare si il bag la somn;
- de regula cel mic pe la 11-12 se scoala la primul supt de noapte

asta a fost prg din ultimele 2 sapt ca a fost mama in concediu si am venit zilnic la birou
sapt viitoare o sa ii dau dimineata intr 7:30-8 lapte matern cu cereale si la 18:30-19:00 o sa ii dau iaurt napolact 6%

din martie sa vedem ca revin la program o zi la birou o zi acasa cu el (si dinpacate cand lucrez de acasa nu pot mereu sa fac programul cum trebuie)


cat timp ii pregatesc cerealele cu lapte (fie dezgehet latpe de al meu fie il mulg atunci) ii dau sa molfaie un biscuite si/sau o bucata de rondea de orez

ca legume pana acum- morcov, pastarnac, brocoli, dovleac, spanac, cartof (borcanel alnatura/hipp sau babylove) si carne de pui (borcanel bio Hipp)
ca fructe; mar para banana maracuja piersica - borcanel ca mai sus
ii mana i-am dat mandarina/minola (tinuta de mine si el sa suga) sau banana la safe feeder


Mergi la inceput