Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Maria, Bafta la DT

Noapte buna!

Andra 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Ele si eu am trecut la no spa de 80 mg de cand am contractii, celalalt e cam apa de ploaie pt mine.

18+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Fetelor,deabia am ajuns si eu acasa.Am fost la o proiectie de film documentar si dupa ne-am intins la discutii cu regizoare de am uitat de ceas cu totii.Sunt rupta de oboseala,cu greu am reusit sa citesc tot,dar m-am ambitionat ca sunteti tare vorbarete si pana maine s-ar fi strans si mai multe pagini
Bobitza,m-ai speriat rau cu inceputul mesajului tau.Era si al meu baiet langa mine si radea de mine ca eram asa panciata si dupa am respirat usurata cand am vazut ca e totul bine si i-am zis ca mi-ati devenit asa dragi si cred ca si-a dat seama la ce mimica avusesem pe toata durata mesajului,parea sa inteleaga.
Olimp,merci mult
Si eu sunt un picut trista ca vine primavara si papa bicicleta draguta cu cosulet cu levantica si panglici la ghidon :)) Am mai si dat zilele astea de niste casti in forma de animalute,si cu urechi asa colorate,erau savuroase Imi doream deja sa le port ,desii cu bicicleta merg pe strazi,nu prea sunt necesare.Numai ca pe-astea le-as fi purtat cred ca si cand ma culcam :))
Atat pe scurt,maine sper sa am energia sa stau sa mai pun niste intrebari de care acum mi-e mult prea lene. Somn usor si pupici cu sclipici

faith trust and pixie dust.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Numai eu bantui la ora asta pe forum
Au inceput deja insomniile de sarcina

Olimp ragadele sunt ranile care apar la mamelon cauzate de suptul prelungit/ineficient sau tehnici incorecte/pozitii incomode de alaptare. Lohiile sint scurgerile normale care apar dupa orice nastere, fie ea naturala sau prin cezariana, pana cand se retrage uterul; la inceput sint sanghinolente (exact ca menstra, dar in cantitati muuult mai mari), sero-sanghinolente, apoi pot deveni roze etc.; la mine au durat 6 saptamani!

Ama am pus cateva poze cu carutul! Il declar ultra-mega rezistent avand in vedere locurile pe unde am umblat cu el ; nu mai spun ca am coborat cu el de la cota 2000 la 1400 (evident fara copil in el ca nu sintem chiar descreierati) si suspensiile au ramas intacte! Dar intr-adevar ocupa f mult spatiu in masina, deci daca n-ai de gand sa vizitezi cu bb in carut asemenea locatii as zice sa te orientezi la ceva mai putin 4x4




Happy Mom si S19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata , va invit la o

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buan dimineata!
Flory, Yvyana multumesc de sfaturile cu No-spa. O sa schimb si eu. Ieri am luat 2 si nu am simtit nici o ameliorare.
Am adormit aseara cu durere si de burta si de cap.

Alexandra ti-a explicat f bine Diana. In trimestru 2 scade considerabil riscul de avort, o sa miste bebe si "din popor" se zice ca te lasa greturile si toate starile de dizgravidie.
Eu stiu clar ca din trimestru 2 m-am simtit mai bine. Daca nu era stresul cu amnio cred ca eram una si o fericire.
Sunt sigura ca toate o sa fim bine de acum inainte.

Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Maria multumim de cafea!! Te asteptam cu vesti de la medic, eventual si culoarea caruciorului.

Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana29 spune:

Buna dimineata burtici!
Sunteti foarte vorbarete si sorb cu nesat toate informatiile legate de patuturi, carucioare, hainute.... Noi ne-am decis sa luam patut de lemn si masa de infasat de la Ikea, dar pentru asta va trebui sa facem o deplasare la Debrecen, pentru ca in Cluj nu sunt magazine Ikea. M-am uitat pe site-uri insa si mi se par la un pret foarte bun si par de calitate.
Ieri mi-am comandat pe internet o perna pentru gravide, in forma de semiluna. Am 8inteles ca va fi utila si in perioada de alaptare. Chiar aveam nevoie de ea, deja nu mai pot sa dorm bine, ma foiesc de pe o parte pe alta, ma mai trezesc dormind si pe burta si ma panichez gandindu-ma ca cine stie cat timp oi fi dormit asa. Imi e foarte greu sa dorm doar pe partea stanga, asa cum am inteles ca ar fi indicat. Maine primesc perna, va spun daca chiar si-a meritat banii dupa ce o folosesc o noapte

Sa veti o zi faina si bafta celor care merg la eco!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Neata! Vin si eu la un ceai( ca de felul meu nu beau cafea).
Bafta celor care merg azi la dr. Eu ieri mi-am facut programarea pentru eco de morfologie fetala, abia pe 21 martie, asa ca mai am de asteptat.Intre timp o sa mai fac eco obisnuita la dr meu si sper sa aflu si eu culoarea caruciorului.
Elena, si eu pateam ca tine cu contractiile la prima sarcina si am primit atunci tratament cu gravibinon injectabil, o injectie la 10 zile. }n prima jumatate a intervalului nu mai aveam contractii deloc, iar spre sfarsit incepeau din nou, dar nu asa de dese, doar una-doua pe zi.

Andra17+ si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Am ajuns si noi acasa de la Dr. Suntem mai mari cu 3 zile , ecografic avem 13 saptamani. Cand l-am intrebat de sex mi-a spus " poate pana data viitoare ii creste Puta "

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput