Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Multumesc fetelor pt urarile de bine.
Azi ma simt mult mai bine, de aseara nu am mai facut febra,dar tusesc in continuare.
Maine merg la dr sa vedem cum e bebele si colul ,sa speram ca mai sta 1
sapt.


38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Am si eu contractii nedureroase dar si o senzatie ca si cum mi-ar veni.
Aruam sanatate multa! Bebe mai vrea sa stea putin la mami in burtica.
TudorAlexa rahi-peri este pentru cezariana. Stai cumintica in pat. Si eu am aceeasi senzatie de durere pelvina. Cred ca ne anunta bebelusii ca vor sa vina. Eu fac 38 de sapt, dar tu stai cumintica in pat.
Mara stai cumintica in pat. Incearca si cu ginipral.

37+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Deja vad ca am intrat pe ultima suta de metrii. Eu am aproape constant burtica ca un pietroi, face colturi si deja incepe sa doara, la care se adauga si durerea cvasipermanenta de spate, undeva lombar in dreapta. Mi-e mila de saracul bebe ca sta chinuit si trans acolo insa poate mai creste si el putintel. Am hotarat cu ginecoloaga sa programam cezariana in jur de 15 Martie daca bebe Bocanila nu se grabeste pana atunci. Conform UM as avea 39 sapt si 5 zile, sper macar sa avem si noi spre 3 kg pana atunci.

Aruam, in privinta tusei, eu vreo 10 zile am tusit sustinut impotriva colului care avea 1,8 cm si dupa 3 sapt de atunci e la fel. Nu e varianta cea mai optimista insa daca stai mult intinsa reusesti sa nu-ti faci prea mult rau.

35+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Aruam sigur bb vrea sa isi aleaga singur ziua cand vrea sa va intalniti .
Vad ca au inceput contractii, emotii ceea ce este normal. Eu am avut ieri un botez si a tb sa ma urc putin pe tocuri , nu va zic ca pe la final am zis ca nu ajung acasa .......am simtit ceva intepaturi prin col,noroc ca am urcat in camera si m-am intins putin.

Miercuri m-a chemat drvla Elias pt bilant, la Rebi nu a procedat asa, acum cred ca vrea sa verifice in fiecare sapt.

Naste cineva la Sanador???? Sau la Regina Maria? Ca eu inca nu m-am decis la care dintre ele.
Mi-a venit si kitul de recoltare de la Cord blood, asa ca sunt mai linistita acum. Marti intram in 38 de sapt si ma iau rau emotiile.


Danina 37 sapt. cu Anastasia- Maria

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

buna fetelor. am facut o mirobolanta sinuzita, iau la recomandarea medicului Zinnat pt 5 zile si sper sa treaca repede si sa nu o afecteze pe bebita. Aruam, imi pare rau ca s-a intamplat asa cu viroza. Ia vitamina C.

32+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Danina,
Eu voi naste la Regina Maria si sunt multumita. Am ales pachetul basic, fara recoltare de stem.Din pacate, daca recoltezi stem de la alta firma, se taxeaza suplimentar 1200lei, parca asa am citit pe net.Conditiile sunt f bune...in principiu eu am mers dupa medic.

Din ce-am mai citit si auzit, la Sanador nasterea e mai ieftina.sanador e un spital mai mare, de vreo 200locuri, comparativ cu regina Maria care are 1/4 probabil.

Oricum, preferinta mea e Regina Maria :)

Happy33+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Emilia imi pare rau! Sanatate multa.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Aruam multa sanatate!
Se pare ca am intrat si eu in clubul gravidelor care trebuie sa aibe mai multa grija,nu ca nu as fi precauta dar...ieri m-am apucat de curatenie si astazi surpriza,am petrecut vreo 10 ore la spital din cauza contractiilor foarte puternice. Norocul meu ca au mai cedat putin la doza dubla de spasfon si acum mi s-a recomandat repaos total desi colul sta foarte bine,40mm. Of ce speriata am fost si inca mai sunt,nu imi este frica de nastere(desi as prefera cezariana,dar aici este destul de greu)cat imi este frica de necunoscut,inca nu am fost la Pasteur pentru analize de sange pentru a se vedea ce medicamente mi se pot administra si inca nu m-am intalnit cu anestezistii(intalnire obligatorie pentru toate gravidele dar pentru mine este vitala),toate aceste intalniri le voi avea incepand cu 28 februarie,deci...pana atunci nu-mi ramane decat sa stau foarte cuminte si sa ma rog. Aaaa...si colac peste pupaza astazi in timpul contractiilor care aveau loc la 5 minute mi s-a mai declansat si o frumusete de criza de astm care a durat vreo 2 ore. :-)
Pupici la toate si aveti grija de voi!

Octavian 09/12/1995
Sarah 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Neata!
Iulia stai linistita in pat ca tb sa mai creasca bebe.
Eu am tot stat de la 6 luni din cauza colului scurt si a durerilor de col si bine am facut. Acum cred ca o sa intru in febra curateniei, nu mai am stare si in plus amortesc daca stau. Mi s-a umflat un picior si mainile asa ca am nevoie de miscare. Dar pana n-am implinit 36 de sapt nu prea m-am spetit. Mai mult am intretinut. M-a mai ajutat mama o data pe luna. Eu doar am aspirat si am dat cu mopul fara sa ma aplec.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata!
Azi intram in saptamana 35, inca 2 si suntem la termen. Maine ma duc la ginecolog la eco, sa vedem cum e bebelina si cum stam cu colul. Azi ma duc sa-mi iau analizele de la doctorul de familie.
Celelalte mamici care inca nu sunteti la termen, mai stati cumintele un pic si dupa 37 va puteti apuca de smotru.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput