Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Sunt disperata ,am facut febra aseara (38 grade) ,am luat o viroza urata ,tusesc destul de rau.Sunt pe tratament si pana nu-mi trece nu pot sa fac cezariana.
Ne rugam la Dumnezeu sa nu ma apuce travaliul pana nu-mi trece viroza.
Dr mi-a zis data trecuta ca pana la sf. saptamanii viitoare sigur o sa nasc sper sa stea si bebele pana la sf saptamanii.
O sa va tin la curent .


38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Of, Aruam, imi pare rau. Sanatate multa iti doresc, si sa stea bebe cuminte pana iti trece

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Aruam, ai grija de tine, stai linistita si totul va fi bine. Hidrateaza-te bine pt ca deshidratarea poate provoca contractii si ofera-#539;i putina odiha, iti va prinde bine inainte de marea intalnire. Multa sanatate!

35+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Aruam iti tin pumnii sa scapi de viroza, nu mai este mult si iti tii odorul in brate

Piscotel multumesc pt pm

Emi, ce mai faci? Cum te mai simti?

Felicitas multumesc pt sfaturi, pt mine sunt de mare ajutor......incerc sa ma odihnesc cat pot.

Ma enerveaza durerile de burta (sub burta), ma misc din ce in ce mai greu, nu prea mai pot sa stau in fund, simt ca-mi ies toate pe acolo.
Iau no-spa, mgb6, ma linistesc cand stau lungita in pat dar ma mai trezesc cu niste crampe si nici nu stiu daca sunt contractii....Bh-urile le identific dar restul nu stiu cum sa le definesc. Mi-e frica sa nu se declanseze travaliul si eu sa nu fi apucat sa fac pauza de Clexane.....
Cum o vrea Dumnezeu cu noi trei.

Am inteles ca o sa fac anestezie rahi-peri nu epidurala/peridurala (este acelasi lucru).
Mi-e groaza sa-mi scormone cineva prin coloana .
Sa vedem ce se va decide pana la urma.

Va pup dulce si va doresc la toate sarcini duse la termen fara prea mare greutate


33+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Aruam multa multa sanatate si sper sa ajungi la ziua cezarienei fara peripetii.Stai in pat odihneste-te si sa te faci bine

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele si eu simt o presiune mare si cand merg sa fac pipi parca zici ca sta sa se desprinda ceva...ingrozitor.Si contractiile dureroase ma extenueaza si tot stau cu frica in san ca nu se opresc si incepe travaliul.Oricum nospa si scobutil sant apa de ploaie cred ca am ajuns sa le iau ca sa nu am remuscari ca nu am facut tot ce trebuia.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Am schimbat semnatura cu o zi mai devreme ca sa ma simt si eu bine

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Salut fetelor!

Veve, multumesc mult pentru raspuns! Anatomia mea e cam ruginita, dar acum am inteles ce si cum.
Auram, sanatate multa!! Si odihna, ca sa te vindeci repede!
Relaxare si odihna tuturor! Sa ajungem la termen toate si sa nastem fara probleme.
Pe mine m-a cam omorat spatele aseara si azi noapte, iar azi am niste contractii putin durearoase in zona pelviana. Sper sa mai stea voinicul, ca eu inca nu-s gata sa merg la spital . Psihic, adica :)
Maine programez analizele si controlul si astept vestile proaspete cu mare interes.
Duminica frumoasa tuturor!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Aruam,o sa treaca si asta si ai sa-ti tii puiul in brate cat mai repede:)
Si eu tusesc de cateva zile si mi-e groaza ca nu cumva tusea sa-mi afecteze colul cumva.Am incercat nenumarate remedii si de azi am inceput sa iau antibiotic,sper sa fie ok ca nu mai suport sa tusesc pana raman fara aer.


31+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Aveti grija cu raceala asta si insanatosire grabnica celor care sunt racite!

Arianna, atentie, multi cunoscuti de-ai mei sunt cu viroza, e ceva in Tm. Sper sa scapi cat mai repede :) Ai grija de tine!

Aruam, multa sanatate si sa ai o nastere usoara !

31+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput