LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Miki ce tare a fost faza cu baietelul de 7 ani!
Somleac eu sunt de acord : copiii sa nu fie dadaciti. Pai Miriam deja vrea sa se incalte singura si sa se imbrace. Abia se lasa ajutata. Plus ca am observat cat e de micuta nu prea poti sao prostesti si sa-i spui minciuni.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s


exact asa este si Anastasia, nu poti s-o aburesti nicicum...tot pe a ei o tine. sta putin, se gandeste ea...apoi tot ca ea face ca si cum "lasa ca nu ma aburesti tu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas


Eu nu consider copilul o corvoada. Daca avem de iesit la restaurant, de mers in excursie, etc. nu vad nici un impediment in a fi insotita de copii. Acuma sunt atatea posibilitati, nu mai trebuie sa stai acasa daca ai bebe.
Poate la noi este si faza ca Miriam a aparut imediat dupa casatorie, noi foarte multe luni nu am prietenit efectiv sa fim impreuna in aceasi locatie. Noi cam asa vedem relatia noastra in 2+ 1 sau mai multi. Cine a fost un cuplu multi ani inainte de bebe poate i se pare ca mai vrea escapade ca alta data.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s


chestia este ca in localuri se mai si fumeaza si eu nu sunt de acord sa-mi duc copilul in fum. noi de aia de multe ori o lasam acasa. avem prieteni care fumeaza si nu putem sa le interzicem asta. si plus de asta, mai sunt altii pe acolo care fumeaza. doar sa mergem la nefumatori dar nu prea s-a nimerit
tu o duci in fum? mi se pare inecacios pentru mine d-apoi pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami bravo pentru diploma...dna doctor serios ati plecat la 2 noaptea? n-ai reusit nicicum s-o culci la loc? trebuia s-o faci cumva, trebuie sa se obisnuiasca in orice loc. este adevarat ca acasa-i cel mai bine

miki hai ca s-a dezghetat bine Vlad dupa cum povestesti. ca inainte nu comunica mai deloc. vezi,ti-am zis noi atunci ca va creste si va fi altfel

bb_yasmi tu cu ce vopsea te-ai facut? ce marca si ce nuanta?

eu m-am hotarat, gata. nu vreau sa-mi mai distrug parul. v-am zis.
nu ma mai vopsesc. vreau sa-mi gasesc o nuanta apropiata de nuanta mea, ma vopsesc si apoi il las sa creasca. si sa vedeti ce culoare faina am eu, naturala. eeee...ce atata vopsit
merg sa-mi dau masca jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Multumesc din suflet pentru urari!



povestesc si eu cu voi dupa ce culc piticul!

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy perfect de acord cu tine referitor la dat!! de ex la gradi partic unde a fost iasmi am fost tare necajita sa vad ca unele mamici au strans bani si le-a dat ...bani!!! da, direct in plic!!! dar cum spuneam acum este o situatie mai aparte si chiar vreau sa le dau cu drag ceva frumos si atunci numai bine a aparut 1 martie pot apela oricand la ele, la orice ora sa ii duc la gradi,le pot suna ori de cate ori vreau sa stiu de ei, azi de ex am sunat o pe una dintre ele de vreo 3-4 ori plus ca Lucas este singurul de 2 ani acolo, cam de la 3 ani iau copilasii si fara pampers...etc etc....
m am vopsit cu vopseaua recomandata de andreea si a iesit super faina culoarea. aproape ca pe cutie. wellaton 12/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy daca imi permiti iti pot spune ce am facut eu pt a si reveni parul si chiar simt ca este sanatos acum. deci, vopsit cat mai rar, uneori si la 3-4 luni, de acum imi voi face doar radacina, si tratament intens cu : unt de shea, ulei de masline, unt de cacao si miere, zeama de lamaie.. cam o data pe sapt maxim la 2 sapt le pun in par. stau cu ele in par apoi fac baie si tot uleiul ala din par intra in apa , apoi in piele si hidrateaza si pielea. vezi 2 in 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI INA!!!!
SA fii fericita si implinita !!!!
imi pare rau ca azi nu am putut trancani cu voi....si nici acum....efectiv racneste sotul sa tin copilul ca deh el are treaba.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce liniste este....cred ca ar trebui sa ma pun si eu la culcare...am avut o zi plina astazi!! Si maine am musafiri vreo 2 zile care au o fetita de 4 ani...si cu care I se inteleg bine chiar daca fetita nu prea vb romaneste ...cand era mai mica mi a spus I :" mami fetita asta vorbeste numai prostii!! Si eu o intreb: de ce mami?? La care ea:" pai nu inteleg nimic din ce spune!!" :-))))) cred ca v am mai povestit asta....dar nu voi uita prea curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Si numai ce spuneam sa nu va streSati d p acum cu clasa pregatitoare, uite ca a mai aparut o "masura exceptionala valabila doar anul acesta" in prag de inscrieri: copii care implinesc 7ani pana in 31 august Pot sari peste clasa pregatitoare ANUL acesta :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetelor, a fost super tare piesa. Am fost la "Dineu cu prosti". Am ras de mi s-au inclestat falcile, dar am si lacrimat asa putin ca e piesa cu morala grea. Horatiu Malaele e tare de tot, de Caramitru nu prea imi placea mie dar m-a cucerit. Au fost atat de firesti si dupa spectacol, deosebiti.
Am iesit cu fetele la o piza si un vin, uf Doamne super o iesire din asta.
Din pacate sunt si putin trista, cred ca v-am mai zis eu de prietena mea cu multiple tumori cerebrale. Cu ea am fost la teatru si nu arata deloc bine, nici n-a mancat nimic dupa..... si saptamana viitoare incepe citostaticele. Sincer nu vad cum o sa reziste. Nu mai are decat 30 kg

Ina la multi ani sa fii fericita si iubita.




Mergi la inceput