Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, mie mi-a raspuns a 2 a zi Dr Tayfun. Dar i-am trimis in week-end, poate de aceea a si raspuns asa repede.
Uite, de exemplu i-am trimis un mail lui Semra vineri si a ramas sa ii arate rezultatul analizelor lui Tayfunel si pana acum nu am primit un raspuns de la ei. Mi-a spus ca ia transmis doctorului si ca va raspunde in masura disponibilitatii, presupun ca o sa imi raspunda astazi sau maine. Duminica cred ca este si el mai liber

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Si eu cand am vazut ca au trecut multe zile si nu mi-au raspuns am mai trimis odata mailul. Asa spun si eu , sa il mai trimiti odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ciupirica, asa i-am scris, si in engleza si in romana si am atasat toate analizele, protocoalele care atestau cele istoricul meu medical.A 2a zia Semra mi-a raspuns ca mesajul meu a fost transmis catre dr TAyfun si voi primi un rapuns.
Cred ca o le transmit un reminder.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pup fetele. La noi nu i prea bine, prima spermograma a fost 0. Mai repeta miercuri iar daca e la fel facem micro tese-760 euro cu reducere
Eu merg la prima monitorizare la 4 zile dupa inceperea tratamentului.
Neaparat luati certificatul de casatorie la voi

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cristina eu miercuri am urmatoarea consultatie dar retine ca eu vineri eram in ziua 1, iar tratamentul l-am inceput azi. Sunt cazata tot in partea europeana, sultanahmet, hotel best west palace, e dragut, dar e in gara , cam galagios dar la 30 euro noaptea cu mic dejun copios nu ma plang. Merg pe jos pana la ferybot,ferybotul pana in kadykoy e 8 lir pt amandoi dus intors, si de unde ne lasa ne ia masina spitalului si ne aduce tot pana la vapor

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel !!!!!!!!! ce ma bucur sa te citesc
Nu te supara, o sa fie bine la micro-tese o sa vezi sau poate spermograma de miercuri o sa iasa bine ! Oricum finalul este important,
Pot sa te intreb de ce v-au facut reducerea asta ? Stiu ca micro-tese este 915€
Da, certificatul neaparat! Am intrebat eu daca trebuie legalizat, tradus, etc . Iar Semra mi-a spus ca nu este nevoie, sa il aducem in original !
Tin pumnii vreau_bebel o sa fie bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nelay habar nu am de unde reducerea. Noi am primit rez la spermo pe mail si tot atunci ni s-a spus si ce putem face mai departe, si info legata de pret.
Iti tin pumnii! Noi...am cam plecat cu stangul, ceva probleme pe drum, nu gaseam hotelul, m am ratacit de sot prin Istanbul, ciclu tarziu, spermo 0, oare ce urmraza

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel !!! Ma supar pe tine ! Acum ce faci? Dai inapoi??? Tu stiai de la inceput ca sotul va trebui sa faca biopsie/punctie . Te rog ! Trebuie sa fi relaxata ! O SA FIE BINE ! O sa gaseasca gigei la biopsie , o sa vezi o sa vin si eu in Turcia si o sa iti fac live galerie
Intrebarea mea este , tu stii de ce a ales domnul dr micro-tese si nu tese ?
In Sultanahmet sunt stradutele ft inguste si este mai dificil sa te orientezi, DAR ... pana la urma a fost ok ! Hotelul a fost gasit , cu sotul te-ai regasit tratamentul l-ai inceput ( oricum din cate stiu voi aveti rezervat la hotel 18 zile ) deci este ok iar cu spermograma, solutia este micro-tese . Case solved
O sa fie bine !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

ooo totul e altfel povestit de tine! Multumesc de incurajare. Nu stiu exact ce a ales dr., dar noi nu vrem tese iar in mail ni s a spus o mica incizie, procedura ce dureaza 20 min. Banuiesc ca e Micro tese, nu? Oricum un urolog va face asta

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Te iert ca esti stresata dar asa sta situatia de fapt
Pentru putin o sa am si eu nevoie , cred deci sa fi pe faza
Imi poti spune te rog de ce nu vreti tese, daca nu te deranjeaza desigur.
Pai in mail nu a specificat daca este micro tese sau tese ?
Mie in mail mi-a spus Semra ca tese este 940 € iar micro tese 915€
Oare o sa fie cu anestezie generala ?
Sotul meu cand a facut aici biopsia a facut cu anestezie generala.

Mergi la inceput