Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Fetelor, in special burtici si mamici cu ajutorul lui Tayfunel, voua v a facut endometrial injury? Ms, pup!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau_bebel,Hatice,
numai eu puteam sa fiu asa de ghinionista. Eu merg la turci si ei vin la noi. Exact in perioada cand voiam sa ma inatlnesc cu Tayfun, adica 22 febr., el este in Romania la un congres pe teme de fertilitate la Cluj.
Asa ca cele care doriti sa ii vorbiti,fara a va mai deplasa in Turcia il gasiti in perioada 21-23 febr. la Cluj. Poate il prindeti in coffee break!
fetele din Istanbul, si mamicile de Istanbul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

vreau_bebel succes maine . asteptam sa iesiti victoriosi pe poarta clinicii . cred ca acest procedeu este inclus in pret . chiar daca nu ar fi , eu de ex as opta pentru el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Gabi,
tu cand vrei sa mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pai si eu as opta pt endo injury insa nu ne intreaba nimeni. De asta ma stresez ca eu nu stiam ce presupune si nu am cerut, nu mi se face.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ciupirica eu acum vad ce ai spus, eu pe 21 sau 22 tre sa am transferul. Doar nu ma paseaza la altcineva. Alt stres acum. Tu de unde stii, e sigur?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

buna, fetelor!

bebel, dr. v-a recomandat endo injury? ce pp aceasta tehnica?

ciupirica, hai la cluj si ii dam intalnire lui Tayfun, chiar aflasem de eveniment dar nu stiam ca este si el invitat, ar fii o faza tare sa il intalnesc pe taramuri romanesti

bebel,cristina, nelay, va asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

De la clinica, Acibadem,mi s-a spus ca Tayfun nu este in spital in 22-23 febr.
Eu am aflat de la o prietena, medic, ca in Cluj ar fi acest Congres si ca participa si doctori din Turcia. Nu sunt 100% sigura ca el e acolo dar stiu ca Acibadem este reprezentat.
Vreau_bebel, imi pare rau pentru stresul in plus pe care fara voie ti l-am creat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

vreau_bebel,mie nu mi-au facut endo injury.Tamys a facut EI,se pare ca ajuta la implantare.La topicul babutelor gasiti explicatia data de Lara pt EI :http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175115&whichpage=15
vreau_bebel,maine ma voi ruga pt tine sa fie bine si sa mergeti mai departe cu procedura!
Ciuripica,sunt cu ochii pe tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Fetelor nu tuturor se aplica endo injury (EI)! De obicei, este un procedeu pe care unii medici il fac pentru persoane care au esecuri repetate de implantare. Pentru mai multe detalii, este un link unde se explica ce si cum pe prima pagina de la clubul babutelor!
Bebel, la tine nefiind cazul, nu ti-a facut un procedeu care poate traumatizant pentru organism si nu parea nici necesar!
Gabriela, nu inteleg cum dai tu sfaturi medicale privind ce ar trebui sa faca un medic si mai ales a unei fete care se afla in oarece stres, pentru ca stimularea si emotiile pentru interventia sotului ei asta sunt! Nu te duci la un medic si ii ceri lista cu procedurile si bifezi ce sa aplice in cazul tau! Totusi sunt medici, au experienta si responsabilitatea actului medical!
Bebel - nici mie nu mi-a facut EI si iata-ma-s! Cum ziceam, ai încredere in serviciile prestate de medicii de acolo! Fii ZEN!


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput