Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

WOW Meg da' ce de martisoare!!!! si ce frumoase sunt! din ce sunt figurinele, cum le-ai facut? ai facut si blog, super profi

Adi nu am cum sa te contrazic ca nimeni n-a patit nimic, cum nici tu nu ai cum sa juri asta :) , dar eu am o banuiala (si am si citit cate ceva pe subiect) ca cel putin mononucleoza se poate raspandi extrem de usor astfel (plus prin pupatul icoanelor). Cum spunea si Dara, eu cred in Dumnezeu si Il iubesc si sunt convinsa ca ma iubeste si El pe mine chiar daca nu pup mana popii, ci mai degraba daca fac un bine.
Iar David nu era epuizat dupa botez, pt ca el nu a muncit atunci :), la fel cum nici Matilda nu a fost epuizata, dar pt ca nu s-a cherchelit, ea nu a dormit dupa
Cu copiii nemancati sincera sa fiu asa am auzit, nu stiu concret pt ca nu i-am impartasit.

Meg vezi ca snururi si plicuri sunt extrem de ieftine in Dragon (4 lei 100de buc sau ceva de genul - asa era anul trecut)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Tala, ce pupatul mana popii sau icoanelor?? Mie altceva imi place:

Se descopera una bucata de om sfant - adica mort bine conservat.. ma rog, din diverse motive.. ca e solul un bun imbalsator, ca se conserva din pricini pur chimice sau fizice.. noi, de ex, o sa fim toti sfinti la cate Euri bagam in noi - in fine, cert e ca sa ia una bucata mort sfant. Buuun..
Si acum ce sa facem cu el, asa sfant cum e? Pai.. sa-l ciopartim!!! Da! Sa-l ciopartim si sa-l trimitem (maruntit) in toate coltuirle lumii.
Dupa care, hai sa strangem puhoi de lume sa pupe carnea aia in putrefactie, hai sa ne punem copiii sa linga dupa babe scarboase, TBCisti sau mosi balosi.. toate astea pen' ca mortul ciopartit si bine conservat sa te ajute..

Acu, intrebare tampa - de ce te-ar ajuta sa lingi bucata aia de carne mai mult decat rugaciunea catre Dzeu spusa in gandul tau, la tine acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Bravo fetelor pt martisoare! Sunt foarte faine
Dorina sper sa scapati repede si de tuse
Happy Valentine's Day pt cele care sarbatoriti! Noi nu sarbatorim azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Tala: merci, spor si tie!
Meg: tare frumoase sunt martisoarele, felicitari! Din ce ai facut figurinele? Tu le-ai pictat? Ha ha acum vad ca a intrebat si Tala
Dana:
A_d_i: pediatra insista sa o tot pun pe picioare sa-si dea drumul dar eu totusi nu vreau sa o fortez daca vad ca nu-i place. La crosetat zic pas.
Monna: pai cum voi acolo in buricul targului nu sarbatoriti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ioana noi suntem patrioti si sarbatorim Dragobetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Noi suntem 'timeless' si nu sarbatorim nici una nici alta ca pe cand reusesc sa o adorm pe Bianca picam si noi lati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

heiii!!! unde sunteti? iar e liniste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

chiar asa , ce e linistea asta?

noi am fost la o zi de nastere cu cei mici..acum ne vin nasii fetei in vizita si pregatim niste pizza.

ma, ai mei copii nu au dormit dupa botez. toate pozele de dupa botez sunt cu ana treaza, la fel si cele cu matei. au altfel reglata productia de enzime care degradeaza alcoolul :)))



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7" target="_blank">sunt in concurs!! me1!!!
Ce mai povesteste Ana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

eu nu i-am botezat si nici n-am de gand. fac ei ce vor, isi aleg singuri calea.

acool la bebelusi si copii pt mine e de neimaginat. nu mi se pare ok, ai mei nu vor avea parte. la mine in familie nu s-a pomenit asa ceva. fiecare face ce vrea cu copiul lui. eu vreau sa-i protejez cat mai mult de chestii nocive.

Meg, super martisoarele.

sper sa am bani sa-i trimit maica-mi un buchet de flori pe 2 martie de ziua ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Salutare! Am revenit si noi din vacanta si cat pe ce sa nu va mai gasesc (cu setarile automate de ultimele 7 zile si cum eu am ramasa la capitol trecut).

A fost ok - Adri a testat mersul cu schiurile; Lavi a mers un pic cu saniuta, dar cel mai adesea in marsupiu; ziua a fost super ok, bebe zen ...in schimb noaptea...5-6 treziri pe noapte cu plansete si tipete; nu era bine nici patutul de bebe, nici cu noi in pat... ufff... sper sa-i treaca fazele astea, ca eu de-abia astepot sa mai facem cate o excursie, asa ca n-o sa poata dormi doar la ea in patut.

Cu dintisorii, suntem tot la 2 (am crezut ca mai apare vreunul si de asta nu poate copilul dormi... dar nu cred).

Ronina, eu am impresia ca pediatra ta uita in mod constant ca Bianca nu s-a nascut la termen; eu stiu ca la bebe prematuri se compara nivelul de dezvoltare cu cel al unui bebe conceput in acelasi timp si nascut la termen - nu cu unul nascut la termen si de aceeasi varsta. ..Asa ca pana la "1 an" eu as mai adauga si saptamanile lipsa pana la cele 40 de stat in burtica. (si pana atunci mai are timp destul sa-si dea drumul si sa descopere statul in picioruse).

Super martisoarele!

Mergi la inceput